Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Határon túli magyarok! Mit...

Határon túli magyarok! Mit gondoltok a ' (gúny) határon belüliekről'?

Figyelt kérdés
2010. ápr. 7. 18:22
1 2 3 4
 11/31 anonim ***** válasza:

Én Kárpátalján lakom és szerintem nincs érdembeli különbség a határon innen és túl. Leszámítva persze azt amikor átgördültök a határon vásárolni, aztán mindenhol a legolcsóbbat keresitek és csodálkoztok, hogy milyen ocsmány ízű az "ukrán" csokoládé.

A legviccesebb viszont az, hogy őszintén tudtok örülni annak ha megspóroltok 2000 ft az üzemanyagon - nem sértés képpen írom ezeket, csak néha gyermek lelküek tudtok lenni.

2010. ápr. 9. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/31 anonim ***** válasza:
Hát lassan jobban jár aki határon kivül él, magyar testvérek itt már 337 forint literje a benzinnek.Ha eszembe jut trianon, mindig kinyílik a bicska a zsebembe.Kár, hogy mi egyszerű polgárok nem tudunk értetek lenni.Bár kapnátok autonómiát és alakíthatnátok magatoknak egy országot.Ne értsen félre senki, de a kintiek már nem akarnak az anyaországhoz tartozni.Nagyon összetett a képlet 2004 dec 5.-ét pedig egy Gyurcsány Ferenc nevű ember elintézte, hogy ne legyetek kettős állampolgárok.Állnak még a határkövek székely testvérek?Szebb jövőt.
2010. ápr. 9. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/31 anonim ***** válasza:
Azért nem hiszem, hogy jobban élnénk. Pl. a férjem havonta 200 eurót keres, mint képzett mezőgépszerelő. És pl. állítólag itt a térségben a legdrágább az üzemanyag.
2010. ápr. 9. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/31 anonim válasza:
67%
elég érdekes tapasztalatim vannak az anyaországban előkről. nagyrésze egyáltalán nincs tisztába a valódi helyzettel. Olyannal is találkoztam, aki meglepődött azon, hogy beszélek magyarul. De mégis azokat tartom a legszánalmasabbnak, akik szlogenszerűen hangoztatják, hogy: Vissza Erdélyt!, meg hasonlóan. Nagyon nem látják át a helyzetet ezek a divatos giccsnagymagyarok. Megsúgom, hogy 1848-ban már román többség volt Erdélyben, most meg pláne, hogy az van. Nem kellene hülyeségeket kiabálni:-)
2010. ápr. 9. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/31 anonim ***** válasza:
Erdélyországból irsz előző?
2010. ápr. 9. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/31 anonim válasza:
igen.
2010. ápr. 9. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/31 anonim ***** válasza:
59%
19.50-nek írtam.Egyáltalán nem vagyok giccsnagymagyar tudom, hogy és mint éltek, azt is tudom, hogy a románok már 300 éve többen vannak, a magyar többségben élő városokat Nagyvárad, Kolozsvár stb. viszont elrománosították a betelepítésekkel.Hargita, Kovászna és Maros megyében él a magyarok többsége, a Partiumban és a Bánság területén csekély a számuk.Köszönöm nem kell belémkötni, és én nem lepődök meg, hogy tudnak az erdélyiek magyarul, kint is voltam 10 napot nagyon jófej a többség.Bejártam az egészet tudom, mi, melyik város, meg egyébként is pro vok töriből, történelmi hátterét lehet, hogy jobban tudom az egésznek,mint sok székely parasztbácsi.Azért, mert valaki benne él még nem biztos hogy átlátja.Kitartást
2010. ápr. 9. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/31 anonim válasza:

Kedves 19:58!

Egyáltalán nem személyes üzenetként irtam meg ezt, nem kell magadra venni. Persze, van egy pár kivétel, szerencsére. Csak azt akartam mondani, hogy hihetetlen módon tudom rühellni a tudatlan, de nagyszájú 'nagymagyarokat', akik a kuruc.info- ról értesülnek a világ eseményeiről, és általába másokat neveznek manipuláltnak. Elég jól megvagyunk mi itt, nem kell túlságosan tragédiaként felfogni ezt az egészet, pláne, hogy mostmár szabad átjárás van Mo.-ra. Szomorú, hogy egy párt ebből tud megerősödni; már bocs hogy belekeverem a politikát, de nem tudtam megállni.

2010. ápr. 9. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/31 anonim ***** válasza:

"Megsúgom, hogy 1848-ban már román többség volt Erdélyben, most meg pláne, hogy az van."


Palesztinában is palesztin többség volt, most meg...


Szóval semmi nem állandó, aki pedig lemond arról ami az övé az egy buta, gyáva ember és én az ilyet csak sajnálni tudom.

Szintén egy erdélyi

2010. ápr. 9. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/31 anonim ***** válasza:
A Jobbik támogatni akarja a külföldi magyar testvéreket és nem csatába indulni.Ezt a demokratikus pártok találták csak ki.Megkérdezték múltkor az mtv-n Vona Gábort, hogy mik a tervei ""revízió"" alatt, és szó sem esett róla, hogy magyar csapatok ezrei fognak megindulni Erdélyországért.Gazdasági kapcsolatok feléptítése,kettős állampolgárság.Ezek azok az elképzelések, melyeket a Jobbik meg akar valósítani, de mégegyszer mondom szó sincs fegyveres harcról, így 90 év után már teljesen felesleges.Ha vmit akartunk vna még a Rákosi-időben kellett vna jobb kapcsolatokat kiépíteni(gazdasági), de hát akkor szovjet uralom volt, tabu téma volt az utódállamokba került magyarság és kedves Erdélyország beli, nincsen sok választásunk, a Jobbik maradt az egyetlen korrupciótól és még nem lebőgött párt.Szebb jövőt!!
2010. ápr. 9. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!