Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Először megyek szavazni, mire...

Először megyek szavazni, mire számítsak?

Figyelt kérdés

Még sosem voltam szavazni, bár már mehettem volna a múltkor.

Most megyek először, szüleim nem járnak szavazni de most együtt elmegyünk.


Mit kell magunkkal vinnünk?

Személyi + a hozzá tartozó lakcím kártya elég?


Mire számítsunk? Ki kell valamit tölteni ilyen kérdőívet is vagy csak a lényeget?


Kell vinni azokat amiket postán kiküldtek ilyen írások meg cédulák nem is értem mik azok... ? Vagy elég ha mi megyünk a személyivel ott adnak ilyen cetlit?


Fogalmam sincs hogy megy ez, a tegnapi napig azt hittem ilyen gép van nálunk is, és azon kell bejelölni és kész, aztán mondták, hogy ez nem az USA itt csak papír van :DDD


Szóval a fontos tudnivalók érdekelnének, mert azt már tudom kire fogok szavazni, de a szavazás menetét nem ismerem még.


Köszönöm.


2010. ápr. 5. 23:29
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
személyit meg esetleg lakcímkártyát bemutatod, alá kell írnod h ott voltál, adnak 2 papírt meg 1 borítékot, bemész a fülkébe, ikszelsz a megfelelő helyekre, berakod a borítékba és bedobod a középen álló ládába.
2010. ápr. 5. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
34%
Ha idén elmentek akkor legalább a Fideszre szavazzatok.
2010. ápr. 5. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
16%

Hm...

Mesélnéd, hogy eddig szüleid miért nem mentek, és most miért gondolták meg magukat?

2010. ápr. 5. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

Elsőnek köszönöm a választ.


Második, szerintem nincs jogod ezt megszabni az embereknek.

De úgy veszem, hogy csak tanácsoltad és nem akadok fenn a dolgon.


Harmadik. Ne haragudj, de rosszindulatot érzek részedről...

De elmondhatom. Azért nem mentek eddig, mert úgy voltak vele, hogy úgysem számít, illetve nem politizáltak.

A legtöbb ember azzal van elfoglalva, hogy legyen munkája és amikor nem tudja fizetni a hiteleit és kajára nincs pénze a politika és a szavazás érdekli legkevésbé.

Úgyhogy senki ne ítélje el azokat, akik nem szavaznak. Nem az ő hibájuk, ha nem tudják őket érvekkel meggyőzni, hogy menjenek el.


Most azért szavaznak ők is, mert együtt megyünk, mivel nekem még nincs jogosítványom, így ők visznek el a helyszínre. :)) Illetve megkértem őket, hogy a kedvemért ők is szavazzanak. Nagyon remélem, hogy arra fognak szavazni, amire én és nem a szemben álló pártra, dehát ebben nem lehetek biztos :))

2010. ápr. 5. 23:58
 5/11 anonim ***** válasza:
50%

elárulod kire szavazol/tok?


írásodból ítélve vmilyen új pártra ugye? írtad az eddigiek nem győztek meg


akkor

lmp Jobbik civil...


civilekre nem hiszem be se kerűlnek


marad az lmp jobbik


nos elárulod melyik? csak kíváncsi vagyok


én a jobbikra fogok de nem befolyásollak nem is tudnálak...

és abszolút nem szóllak le a választásodért nem vagyok bunkó mint itt egy néhány

2010. ápr. 6. 00:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

Hát, őszintén szólva egyikkel sem vagyok megelégedve.


Az mszp kiesik, mert eddig sem győztek meg még így az új felállással sem.

A fidesz szerintem kap elég szavazatot most, így én másra akarok szavazni.

A jobbikot nem szeretem, és attól tartok ha ők nyernének még ennyire sem mernének kimenni egyes emberek az utcákra. Gondolok itt a tisztességes kisebbségiekre, melegekre, zsidókra stb. Nekem ez nem szimpatikus, ez a megfélemlítős dolog. Bár tudom, hogy nem csak erről szól a politikájuk és annak én is örülnék, ha a romákat helyre tenné valaki, de az a baj, hogy a tisztességes részüket sem kímélnék.

(Én egyébként nem vagyok roma.)


Az LMP felé hajlok, de azt hiszem most a jobbik és a fidesz kapja a legtöbb voksot.


Az lmp-vel sem vagyok teljesen elégedett, de nagyon kíváncsi vagyok, hogy ők mit tennének és úgy megnézném, hogy ők mire mennének.

És szeretném ha végre nem csak a fidesz, mszp, jobbik lenne hanem más pártok is versenyképesek lennének, mert azt hiszem az mszp és a fidesz már leírta magát, a jobbik pedig sokaknak nem szimpatikus. Kellene valami új.

2010. ápr. 6. 01:53
 7/11 A kérdező kommentje:

Hozzátenném, hogy annak ellenére, hogy most úgy néz ki az LMP-t választom vannak kétségeim, hogy valóban elég hatékonyak tudnának-e lenni, ezért még tájékozódom a kérdésben vasárnapig és átgondolom a dolgokat.


00:48 Megkérdezhetem te miért a Jobbikot választod? Mit vársz tőlük, szerinted miért lenne jó, ha ők kerülnének ki győztesen a szavazáson?


Értelmesnek tűnsz ezért tényleg őszintén kérdezem, hátha tőled választ kapok, hogy egy értelmes magyar átlagember miért is választja a jobbikot ( a cigánykérdésen túl).


Nekem eddig nem voltak jó tapasztalataim a jobbikosokkal kapcsolatban, nem beszélve arról, hogy állandóan támadnak minket.

Én támogatom a (rendes, tisztességes) melegeket és kiállok mellettük. Bár én nem vagyok meleg, úgy mondom, hogy minket mert fontos számomra az ügy.

Szóval nekem már csak azért sem tetszik a jobbik, mert folyton cesztetnek minket. Nem tenne boldoggá, ha félelemben kellene élniük bizonyos embereknek, szerintem ez nem megoldás.

2010. ápr. 6. 02:03
 8/11 anonim ***** válasza:
53%
Az lmp szerint túl magas a minimálbér. Van kérdés?
2010. ápr. 6. 07:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
74%

Normális magyar ember nem szavaz a Jobbikra.


Te, kérdező hölgy, intelligens nőnek tűnsz az írásod alapján és megértem, hogy egy új pártra szeretnél szavazni első szavazóként.


Ez esetben az LMP tűnik a legjobb választásnak a te esetedben. Szerintem pár éven belül meg fogja előzni a Jobbikot, mert az LMP-ből még lehet egy nagyobb liberális párt.


Üdv.:

egy Fidesz szavazó

2010. ápr. 6. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
0%
Értelmes magyar ember nem szavaz az lmp nevű gazdag városi gyerekek hobbipártjára, ""kedves"" fidesz szavazó. Túl sok csintalan-showt nézel.
2010. ápr. 6. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!