Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Titeket nem zavar ez a megköze...

Titeket nem zavar ez a megközelítés?

Figyelt kérdés

Azt mondják, mindenki egyforma, mindenki egyenlő.

Ez ellenére naoi szinten beszélünk, illetve törvényben mondják ki a kisebbség jogait, rasszizmusról beszélünk stb.

A legtöbb embernek ez természetes, de nem nekem.

Most vagy mindenki egyforma, törvény előtt és az életben egyformán ( bőrszín és vallás figyelembe vétele nélkül ) vagy mondjuk ki, hogy van ez-az-amaz, és ne legyen tilos megkülönböztetni őket. Ne büntessenek meg, ha azt mondom hogy cigány fajta ( nem vagyok rasszista, csak ugye Mo-n a cigányság a legnagyobb kisebbség ), mert az rasszizmus.

Vagy ne mondják akkor hogy Mo legnagyobb kisebbsége, mert ez nem számít.


2016. jan. 19. 19:51
 1/2 anonim ***** válasza:
50%

"Azt mondják, mindenki egyforma, mindenki egyenlő."


nagyon kevesen gondolják azt, hogy mindenki egyforma


"Ez ellenére naoi szinten beszélünk, illetve törvényben mondják ki a kisebbség jogait, rasszizmusról beszélünk stb."


milyen jogait? ugyanolyan jogai vannak egy romának vagy egy zsidónak, mint egy magyarnak, vagy ha a gyakorlatban néha nem is, az nincs semmilyen törvényben kimondva


"A legtöbb embernek ez természetes, de nem nekem."


Mi?


"Most vagy mindenki egyforma, törvény előtt és az életben egyformán ( bőrszín és vallás figyelembe vétele nélkül ) vagy mondjuk ki, hogy van ez-az-amaz, és ne legyen tilos megkülönböztetni őket."


Jóformán senki nem mondja, hogy mindenki egyforma és senki nem tiltja a megkülönböztetést. A kuruc infót nem azért akarták betiltani, mert le van írva, hogy x, y bűnöző roma vagy zsidó. Azt senki nem tiltja.


"Ne büntessenek meg, ha azt mondom hogy cigány fajta ( nem vagyok rasszista, csak ugye Mo-n a cigányság a legnagyobb kisebbség ), mert az rasszizmus."


Az tényleg gáz, hogy nem lehet kimondani, hogy cigány, de ha azt mondod, hogy roma - ami miatt sokkal kisebb esélyjel rasszistáznak le - ugyanott vagy.

2016. jan. 19. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
93%
A kérdésed is azt bizonyítja, hogy muszáj kimondani az egyenlőséget. Meg lehet különböztetni őket, de nem szabad, hogy a bőrszín, származás jogi különbséget eredményezzen.
2016. jan. 19. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!