Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Miért viszik be a vallást a...

Miért viszik be a vallást a politikába és miért képmutatóak?

Figyelt kérdés

Bemennek a templomba, ahol imádkoznak a szegényekért és az elesettekért, aztán kijönnek és "aki nem elég kemény, az pusztuljon" és "mindenki annyit ér, amennyije van".


Na ez most akkor mi, ha nem képmutatás?


2016. jan. 19. 18:18
 1/7 anonim ***** válasza:
50%
Mert a vallás nagyon nagy biznisz.
2016. jan. 19. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Ezt Lázár János mondta, aki nem egyházi vezető. Ez az ő saját véleménye.
2016. jan. 19. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Itt most gondolom konkrét személyekre, vagy pártokra gondolsz, mindenesetre én most a jelen helyzet figyelembevétele nélkül igyekszek válaszolni a kérdésre.


Azért, mert a vallásra épülő hierarchia egy lehetséges hatalomgyakorlási eszköz is lehet. Ha Európát vesszük, akkor régebben egy olyan struktúra volt, mely képes volt nemzetállamok feletti katonai, vagy politikai döntést hozni, egy szövetségrendszerré formálva az európai országokat. Ma az iszlám csinálja ugyanezt. Olyan hatalomgyakorló eszközt használ, mely országoktól függetlenül el tudja érni, hogy főbb viszonyítási pontként jelenjen meg, mint az állami vezetők tekintélye és az általuk irányított hierarchia.

2016. jan. 19. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
12%

aki a XXI. században hisz istenkében azt nyilván könnyű lesz megvezetni.

Mindegyik párt az ostoba tömegekre épít...ha politikus lennék én se hagynám ezt ki.

2016. jan. 19. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

"Ezt Lázár János mondta, aki nem egyházi vezető. Ez az ő saját véleménye."


Persze, nagyon kényelmes ennyivel elintézni, de Lázár János a hazai keresztény politikai oldal egyik vezető személyisége. Nem mellesleg, a Fidesz/KDNP-re szavazók többsége ilyen, mint amit a kérdésben leírtam.

2016. jan. 19. 19:20
 6/7 anonim ***** válasza:
Én a KDNP-t és a Fideszt egyszerűen hülyének tartom.
2016. jan. 19. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Az Egyház egyik feladata a tanítás és bizonyos értékek,mint pl. a házasság a gyerekvállalás stb mellett, és bizonyos értékek ellen való kiállás.

Valamelyik nap néztem a 700-as clubot az ATV-n. Ott a riprter pont azt hiányolta, hogy az amerikai kereszény egyházak nem állnak ki határozottabban bizonyos elnökjelöltek, vagy szenátorok mellet és kevés pénzt gyűjtenek számukra.

2016. jan. 20. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!