Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Várható a közeljövőben forrada...

Várható a közeljövőben forradalom Budapesten a vacak megélhetés miatt?

Figyelt kérdés
2016. jan. 3. 21:59
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
72%
Nem.
2016. jan. 3. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
67%

Fejezd már be.

Csak leégeted a témát, nem veszed észre?

2016. jan. 3. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
Mit égetek le? Miért?
2016. jan. 3. 22:03
 4/13 anonim ***** válasza:
2%
Nem, birka nep a Magyar
2016. jan. 3. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 árokpart ***** válasza:
25%
Szerintem nem biztos, hogy nem lesz. Most persze ne olyanra gondolj mint 56-ban mert a lakosság nagy részénél csak durrogtatásra is alig alkalmas gázpisztolyok vannak, nagy részük nem acél hanem spiáter és egy leejtéstől is összetörik. Viszont mint 2006-ban békés tüntetéssorozat nem elképzelhetetlen. Tudom, hogy most a lehető legnépszerűbb intézkedéseket is próbálják meghozni de ennek ellenére mégis nő a társadalmi szakadék. Ünnepek után vagyunk, az emberek kiköltekeztek, a számlák még csak most jönnek igazán, a forintosítás miatt a törlesztők is inkább nőttek. Nem is tudom úgy érzem, hogy lehet, hogy lesz. 2006 nyarán is éreztem pedig még ki sem szivárgott az öszödi beszéd, hanem érződött egyfajta csalódás. A 2006-os őszi események egyébként nem az öszödi beszéd miatt indultak el, hanem a csalódottság miatt. Gyurcsány Úr éppen, hogy menteni akarta vele a hatalmát és előre akart menni a történéseknek. Ugye nem sikerült. Ha a mostani Miniszterelnök Úr valami hasonlóval próbálkozna nem nagyon lepődnék meg.
2016. jan. 3. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 tothp ***** válasza:
24%
Még elég messze vagyunk attól, hogy annyira szar legyen, mint mikor lőttek.
2016. jan. 3. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 árokpart ***** válasza:
Jó persze, hogy ahhoz messze, hogy lőjenek azt nem is akart és akar senki 56 óta és nem is volt azóta olyan helyzet. A kérdező sem túl jól fogalmazta meg a kérdést, szerintem Ő is inkább tüntetésekre gondolt. A 2006-os csalódott viszonyokhoz viszont nem állunk olyan túl messze. Ahhoz hasonló tüntetés viszont előfordulhat. Az nem forradalom mint ahogyan a 2006-os sem volt az. Az 1956-os az valóban az volt, de az nem pusztán a rossz megélhetés, hanem az elnyomás és ideológiai okok miatt tört ki mint egy forradalom általában. A 2006-os események a várható megszorítások miatt indultak el és most is a társadalmi szakadékok miatt lehetnek tüntetések és nem forradalom. Ne keverjük a kettőt mert egyáltalán nem ugyanaz.
2016. jan. 3. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
Nézd meg a forradalomjárás-jelentést... Komolyra fordítva, vajon ki jósolná meg előre az ilyesmit?
2016. jan. 4. 00:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%

"Mit égetek le? Miért?"


Láttam a múltkori hisztizős kérdésedet, ahol olyan voltál, mint egy képzeletvilágban élő hülyegyerek.

2016. jan. 4. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 tothp ***** válasza:

8-as

Azt hiszem vannak, akik pontosan tudják, mikor kell megnyomni a "forradalom gombot".


2006-ban is nyomták, csak nem elég erősen.

bizonyos köröknek időröl-időre káoszt kell teremteni, hogy a maguk által teremtett zürzavart kvázi megoldva további anyagi, hatalmi, és még mittoménmégmilyen előnyökhöz jussanak.

2016. jan. 4. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!