Mit jelent a kommunista és a szocialista szó? Mi a különbség a kommunizmus és a szocializmus között?
Kommunista: eszméje a népi demokrácia. Magyarán a proletariátus diktatúrája és a szocializmus. Végül a kommunizmus. Osztálynélküli társadalomban gondolkodik. Kommunista politikusok: Kádár János, Rákosi Mátyás, Kun Béla, Frankel Leó.
Szocialista: más szóval szocdem, vagy szociáldemokrata - teljesen uazt jelenti. Eszméje a polgári demokrácia. Magyarán a burzsoázia diktatúrája és a kapitalizmus. "Középosztályba kerülés"-sel szédíti a népet. Szociáldemokrata politikusok: Kétly Anna, Peyer Károly, vagy Kalmár Szilárd. Lásd még köv. bek.
Amikor megdöntötték a Népköztársaságot, az MSZMP salakja - akiknek már nem kellett a munkás -, kivették a 2. M betűt az MSZMP-ből és ezzel szociáldemokraták lettek. Ezzel elárulták a kommunista eszmét és a munkásokat is. De mégis sikerült sok embert megtéveszteniük, akik a mai napig azért támogatják őket, mert a Kádár-kor restaurációját várják tőlük. Várhatják.
A szocdemek elfogadják a tőkés kizsákmányolást. Olyannyira, hogy részt vesznek a tőke újraosztásáért folyó marakodásban (privatizáció, "munkahelyteremtés", stb.) is. Ezentúl résztvevői (Gőgös) az ún. gazdatüntetéseknek - azaz a zsíros kulákok erődemonstrációjának. A valóságban a szocialisták ugyanazt a hatalmat (a tőkés osztály terrorállamát) képviselik, mint a liberálisok, vagy a konzervatívok, csak kevésbé őszintén -, így bizonyos tekintetben veszélyesebbek is tőlük. Az 1930-as években a fasisztákkal vetélkedtek - és alulmaradtak -, mert a fasiszták erőszakosabb DEMAGÓGOKNAK bizonyultak, így a szocdemeknél is több embert be tudtak csapni. A szocialista szavazóbázis a nácikhoz csatlakozott. Erre mondta Sztálin, hogy a szociáldemokrácia a fasizmus talaja. Ez manapság megismétlődni tűnik.
A kommunisták elismerik a személyes tulajdont, DE nem fogadják el a TERMELŐESZKÖZÖK eltulajdonítását, más szóval a tőkés tulajdonviszonyokat. Azért nem fogadják el, mert az - letagadva, vagy elismerten, de minden esetben - kizsákmányoláshoz vezet.
A kommunizmus a szocializmus fejlettebb formája, amikor már a mindenki teljesítménye szerint elv helyett - a mindenki szükségletei szerint elvet lehet alkalmazni a javak elosztásában.
Nem valósult meg és végül a szocializmus építését is szétszabotálta az értelmiség. Ez volt az ún. rendszerváltás, magyarán egy polgári (más szóval burzsoá) restauráció.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!