Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Az országnak szűksége van...

Az országnak szűksége van Paks II-re, vagy meglennénk nélküle?

Figyelt kérdés

2015. nov. 19. 19:33
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
20%
most is megvagyunk nem?
2015. nov. 19. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
11%
Szerintem nincsen mivel az Unió rengeteg pénz ad megújuló energiára emellett, ha például napelemmel megtermelem a saját házamnak szükséges energiát akkor sokkal kevésbé függenék az áramszolgáltatótól és mindenki mástól.
2015. nov. 19. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
46%
Emlékszem pár évvel ezelőtt a mszp akarta bővíteni, és a viktátorok véres szájjal ellenezték. Most meg érdekes meggondolták magukat és már helyeslik a bővítést :) Hmm érdekes ez az emberi elme.
2015. nov. 19. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
74%

nyilván ha nem lenne szüksége, akkor nem kezdtek volna bele.

rengeteg áramot fogunk tudni eladni, és ha mi nem is, de a gyerekeink már érezni fogják az ország nyereségét ezen a beruházáson.

hiába a sok baloldali fröcsögés arról, hogy a Paks 2 csak kidobott pénz stb, ez is csak azt mutatja, hogy a kötekedésen kívül semmi mást nem tudnak felmutatni.

az atomenergia jelenleg a legtisztább nem megújuló energia, akármelyik gínpízes meg ilyen olyan környezet védő is tudja nagyon jól, hogy ez így igaz, csak jól esik kicsit tüntetni az atomenergia ellen.

az is a baj, hogy sokan nincsenek tisztában azzal, hogy a napelem nem váltja ki az atom energiát.

mivel nálunk nincs állandó uralkodó szél a szélerőműnek, a vízerőmű pedig nem lehetséges, mellesleg a vízerőmű édes kevés lenne.

szóval marad a napelem, mert a nap még szerencsére süt nálunk. na már most mi van akkor ha nem süt?

esti órákban, vagy felhős időkben, esetleg most télvíz idején, azt az energia hiányt pótolni kell, mert jelenleg egy házra egy akku cellás rendszer, ami napfény hiányában is biztosítja egy éjszakára az áramot, valahol 5 milliónál kezdődik.

és ugye a napelem sem él örökké, 15-20 év után elkezd csökkenni a teljesítményleadása, 25. évre pedig mehet a szemétbe. (a rengeteg veszélyes hulladékkal amit tartalmaz)

sokan azzal sincsenek tisztában, hogy egy napelem rendszer 10-12 évig veszteséges, tehát addig nem termel hasznot, durván a 10-12. évtől jössz ki nullára, tehát onnantól kezdve az energiád "ingyen van",(ez a sima akku nélküli rendszerre értendő) de még mindig nem oldottad meg az éjszaki áramellátást.

ezt is tudni kell egy ilyen rendszernél, hogy azt nem lehet, hogy mondjuk egy átlag rendszer termel 2000W-ot, akkor az felett már nem használhatsz semmit, megy a mosógép meg a hűtő stb, de mondjuk egy elektromos főzőlapot már nem használhatsz, mert a rendszer nem bírja kitermelni az energia többletet, az sem megoldás ha túl méretezed (több napelemet raksz fel) mert ha felhős idő van, így se úgy se termel áramot.

tehát a lényeg, hogy önmagában a napelem nem biztosítja a napi szükségletes áramot, mindenképp kell mellé nem megújuló energiaforrás is.

néztem nemrég egy 0-24 napelem rendszert, lítium cellás akkuval, egy átlag családi házra egy állandó 5kW-os teljesítmény leadására képes lítium akkus rendszer 5 millió felett van.

és itt is be vagy határolva, mert 5kW felett nem használhatsz semmit, és ez is max 24 órán keresztül biztosítja az áramot.

tehát kimondhatjuk, hogy jelenleg ez még luxusnak számít, nem csak Magyarországon, hanem az egész világban.

az külön "vicces" ha lehet így mondani, hogy kiszámolták mennyi káros anyag keletkezik egy napelem cella gyártása során.

ha megtalálom a honlapot akkor majd belinkelem, ott olvastam, hogy pár mérnök kiszámolta azt, hogy a napelem gyártástól számítva még a szerelő kimegy felszerelni a házhoz a kocsijával és benzint éget stb mennyi káros anyag keletkezik.

az eredmény nem volt valami kecsegtető, a "zöldekre" nézve.

2015. nov. 19. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
100%

Szükség van rá.

A Paks II tulajdonképpen a hanyatló Paks I helyett lenne.


A megújulókra nem lehet alapozni.


Példaként Németországot szokták felhozni.Igen ám, de Németországban a legdrágább az áram az EU-ban.


Míg, a szomszéd Franciaországban, ami tele van atomerőművekkel, meg jóval olcsóbb a villanyos energia.

2015. nov. 19. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
29%

Nem ártana még egy atomerőmű.

A legtöbb embernek nem is ezzel van baja, hanem hogy pályázat nélkül egyből Putyin cége nyert. Ez előre le volt kenve.

És ki tudja, valószínűleg nem lett volna 3000 milliárd forint, ha van érte verseny...

2015. nov. 19. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
62%

ja azt még elfelejtettem leírni a #4 válaszomban, hogy a napelem gyártáshoz iszonyat mennyiségű áram kell, amit ugye folyamatos teljesítmény leadásra képes atomerőművek biztosítanak.

így pedig végképp nem mondanám megújuló energiaforrásnak, hogy atomerőművek segítségével gyártják a napelemeket.

2015. nov. 19. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
80%
Igen, szükség van rá. Az áramfogyasztás egyre nő, és jobb magunknak megtermelni a villamosenergiát, mint külföldről importálni azt is.
2015. nov. 19. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
70%
Nincs rá abban az esetben ha újra petrólámpával akartok világítani, bár viszont legalább a hülyeségeitekkel nem szennyeznétek az étert.
2015. nov. 19. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
21%

"Igen, szükség van rá. Az áramfogyasztás egyre nő, és jobb magunknak megtermelni a villamosenergiát, mint külföldről importálni azt is."


Ja, így végülis csak az uránt kell importálnunk, ami egyre inkább kifogyóban van.

2015. nov. 19. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!