Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Magyarország, Románia és...

Magyarország, Románia és Albánia tekinthető szláv civilizációknak?

Figyelt kérdés
Bár mindhárom ország nem szláv nyelvet beszélt, kulturálisan, társadalmilag a szláv országokhoz állnak a legközelebb.

2015. szept. 29. 19:34
 1/7 A kérdező kommentje:
Még ide sorolnám Litvániát, Lettországot és Észtországot is.
2015. szept. 29. 19:34
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Nem éppen.

A románban sok a latin elem.


A magyar meg elég egyedi.


Nem lehet egyiket sem egyértelműen szláv civilizációnak nevezni.

2015. szept. 29. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Nem.
2015. szept. 29. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Magyarország nem tekinthető szláv civilizációnak.
2015. szept. 29. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Szlávoknak a szlávok tekinthetők. Magyarország, Románia és Albánia pedig nem szláv országok. És a baltiak sem azok, bár ott sok szláv is él.
2015. szept. 29. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
77%

Jól megválaszolták előttem.

Csak nem értem honnan jött neked ez a kérdés.

Az egy dolog hogy egymástól átveszünk dolgokat, hisz egy kontinensen élünk, a múltban is, népviseletekben, ételekben szavakban stb.. Hatnak egymásra a népek, főleg a szomszédok..

Csak hogy egy bugyuta példát mondjak: a k.urv.@ szót Albánia, Szerbia és Lengyelország is használja, de az logikus hogy magyar eredetű mert csak nálunk van értelme (a megk.úr-ni szóból).. Magam sem értem miért a leghülyébb példát hoztam de most már mindegy.


Albánia jobban hasonít Romániához, de Románia se a szláv se a latin népeknek nem "ikertestvére".

Teljesen más történelem, más mentalitás, minden országnak meg van a maga 'kultúrája', Magyarország meg tényleg egyedi szóval nem értem az összehasonlításaidat

2015. szept. 30. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%

"k.urv.@ szót Albánia, Szerbia és Lengyelország is használja, de az logikus hogy magyar eredetű mert csak nálunk van értelme (a megk.úr-ni szóból).."


Bocsánat, bár ugyan nyelvész nem vagyok, de ez latin lesz. "curva pericolosa" láthatod Olaszországban gyakran kiírva.

Curva: görbe, kanyar, attól tartok ez a ferde hajlamú, ferde erkölcsű kifejezésekkel lesz rokon.


Ilyen a persze is. Per se. Magáért, magától értetődően.

2015. szept. 30. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!