Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Miközben a bevándorlók radikál...

ConnectCare kérdése:

Miközben a bevándorlók radikális vallásosságától félünk, közben az iskoláink sorra egyházaknak adjuk. Nem ellentmondás ez így?

Figyelt kérdés

2015. aug. 28. 23:37
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
17%
Azért a bevándorlók között ideérkező terroristák között meg az egyházi iskolák között van különbség. Utóbbiba nem fog belehalni senki. Mondom ezt úgy hogy tudom a keresztény vallás milyen kegyetlen tudott lenni. A legtöbb vallást elítélem.
2015. aug. 28. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
23%
A közoktatás egy feneketlen gödör, amibe rengeteg pénzt lehet költeni. A tanárok fizetését emeli az állam, az ingyenes oktatást mindenki elvárja alanyi jogon. Azon lepődtem meg, amikor azt a hírt hallottam, h az adózó embereknek csupán a 10%-ka adja az adója 1%át az iskoláknak. Így elég rossz iskolát lehetne fent tartani (se kréta, se wc papír, se víz, se új égő). Az államnak igaza van, ha az egyház átveszi őket, akkor több pénz mehet más helyekre. Az egyetlen bajom az egyházi iskolákkal a hittan óra és a felesleges tárgyak.
2015. aug. 28. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
77%
Egyházi gimnáziumba jártam, meg kell, hogy mondjam, közel sem volt agymosás-jellegű. Nem lehet egy lapon említeni egy fundamentalista szektával, vagy egy olyan fanatikus közeggel, amelyből a bevándorlók többsége érkezik.
2015. aug. 28. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
26%

Engem inkabb az zavar, hogy az orvosoknak kulon kurzus indul, hogy hogyan banjanak a bevandorlokkal, hogy "ne sertsek meg a vallasukban oket"... Micsoda hulyeseg! Aki ide jon, az integralodjon, de legalabbis fogadja el, hogy itt mi van!


Az egyhazi iskolakkal meg semmi gond nincs, szerencsere sok iskola van, es szabadon lehet donteni. Inkabb az lenne a baj, ha nem lenne egyhazi iskola, mert akkor egy vallasos csalad nem tudna ilyen iskolaba kuldeni a gyereket. Raadasul finanszirozasi szempontbol is jo az egyhazi iskola!

2015. aug. 28. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
53%
Ha muzulmán egyházaknak adnánk a magyar iskolákat, na az lenne ellenmondásos. Amúgy se a bevándorlók vallásosságától félünk.
2015. aug. 28. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
56%
Es azt kifelejtettem, hogy a kereszteny vallas ossze sem hasonlithato ezzel a gyilkos iszlammal...
2015. aug. 28. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
100%

"a kereszteny vallas ossze sem hasonlithato ezzel a gyilkos iszlammal"


Nem a vallással van baj, hanem az emberekkel, akik eltérően értelmezik azt. A keresztény vallás nevében is gyilkoltak egykoron (és gyilkolnak ma is!), az iszlám nevében is. Ugyanakkor mindkét vallásnak vannak visszafogott, bölcsebb gyakorlói, akik magánügynek, saját fejlődési útjuknak tekintik a vallásukat.

2015. aug. 29. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
71%
igaziból most szelídek, megtörtek a vándorok - és később 1-2 generáció múlva sem valami vallási megfontolásból, hanem mert nem jönnek be a számításaik, vissza már nem mehetnek - és ezek közül radikalizálódik néhány... A M.o-i iszlám közösség vezetője előadásán mondta - jó néhány évvel ezelőtt- egy vallás sem buzdít emberölésre senkit, a Szent Korán sem. A radikálisok más indíttatásból teszik, amit tesznek.
2015. aug. 29. 00:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
42%
Ha semmi mást nem nézünk, csak a muzulmán kultúra hozzáállását a nőkhöz és gyerekekhez, az éppen elég okot ad az aggodalomra. Keresztényeknél ez azért máshogy megy, sőt, még a hitgyülis se azt olvassa a bibliában, hogy ha az asszony nem engedelmeskedik, akkor verje meg, és ha akkor se, akkor meg szabad ölni. Mindezt nem nőként, meg nem feministaként mondom, ne tessék félreérteni.
2015. aug. 29. 00:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
21%
Nem a vallassal van a baj??? En nem tudok egy buddhista terroristarol sem, de keresztenyrol es zsidorol sem (legalabbis aki vallasi megfontolasokbol olt volna)... Raadasul igen, ahogy elottem leirtak, marcsak a nokhoz valo hozzaallasuk miatt porig kellene rombolni az iszlamot.
2015. aug. 29. 00:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!