Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » A liberalizmus egyik veszélye...

A liberalizmus egyik veszélye lehet a diktatúra?

Figyelt kérdés

De ne siessünk előre kezdjük a legelején. A mai modern liberalizmus elveti a nemzetállamokat és azt hirdeti hogy a multikulturális közösségek sokkal fejlettebbek és jobbak. Valamint csak akkor lesz az egész Földön béke és jólét ha az emberfajok elkeveredtek egymással és nem léteznek kultúrális különbségek. Ezt nyíltan ki is mondták Nyugaton, például Mona Sahlin.

[link]

Vessük ezt egy kicsit össze a kommunista ideológiával (nem véletlenül hívják nyugaton a liberalizmust kulturális marxizmusnak). Szóval itt egy utópia ami a liberalizmus célja és aminek a megvalósítására még nagyon sok időre van szükség, még akkor is ha az adott országban a liberálisok kormányoznak. Tehát csakúgy mint a kommunista rendszereknél szükség van átmeneti államra, ez ott a szocializmus volt, a liberálisoknál pedig a liberális diktatúra.

A liberális diktatúráknak vannak fokozatai is, a legkeményebb, legbrutálisabban elnyomó liberális rendszer az a jakobinus diktatúra. Ugye nem kell bemutatni az akkori Franciaországot senkinek: a liberalizmus nevében több százezer embert végeztek ki futószalagon a nyaktilóval és a népbíróságoktól az egész lakosság rettegett. A "szabadság, egyenlőség, testvériség" mottót vérrel írták fel a falakra és a zászlókra.

[link]

A liberális diktatúra enyhébb fokozata az a napjainkban is működő Svédország. Ott a propaganda szócsöve a teljesen állami tulajdonban lévő média. A megfélemlítő, elnyomó terrorszervezetek pedig a jogvédő szervezetek mint például a Helsinki Bizottság. Aki nyíltan a befogadó liberális kormányzat ellen beszél, arra rászállnak, állását elveszíti, megszégyenítik, valamint lelki terrorban tartják, meghurcolják. Mellette a statisztikai adatokat (amik a bevándorlók által elkövetett bűnöket mutatnák) elhallgatják, és elfedik. Tehát ugyanúgy nincs szabad média és ugyanúgy néppropaganda van mint a szélsőjobboldali vagy kommunista diktatúrákban.

[link]

https://www.youtube.com/watch?v=YDK6CZgscLI

[link]

Muszáj megemlíteni még az USA-t ami szintén liberális alapokon nyugszik, bár ott a jobboldali ellenzék azért sokszor megfúrja a liberálisok terveit, és sokszor váltja őket a kormányon. Például jelenleg a liberális kormányzat van hatalmon Barack Obama vezetésével. Ez a liberális kormányzat hozta meg a Hazafias Törvényt (senkit ne tévesszen meg a neve) ami arról szól hogy az USA magánszemélyeit a rendőrség bármikor titkosszolgálati módszerekkel a terrorizmus címén bármikor lehallgathatja.

De had mondjam el a saját történetemet, tegnap beszéltem a chat.hu oldalon egy liberálissal. Elmesélte hogy számára az ideális állam az ahol minden faj és vallás megfér egymás mellett, és szerinte az egész világon a nemzetállamokat el kéne törölni, helyette mindenhol multikulti közösségeket létrehozni ez lenne a tökéletes világ. Ekkor megkérdeztem: mit csinálnál ha az emberek többsége ezt nem akarná és ellenállna, szabotálna téged? Erre a válsz: kőkeményen elnyomnám és megsemmisíteném őket, a nagyobb cél a későbbi világbéke érdekében.

Összefoglalva bármilyen liberális rendszert ha nézünk felfedezünk diktatúráknak bizonyos jeleit. Én elhiszem azt is hogy a liberálisok nem akarnak szánt szándékkal diktatúrát, hanem a diktatórikus rendszert mint olyat átmeneti állapotnak tekintik, de mégis van ilyen.

Mit gondoltok erről az eszmefuttatásról? :)



2015. aug. 24. 10:50
1 2 3
 21/25 anonim ***** válasza:
94%

Ezen kár bármit is megcáfolni, úgy rossz, ahogy van! alapvető dolgokkal nem vagy tisztában, mintha egy fizikai kérést írnál ki a tudomány rovatban, amiben azt fejtegeted, hogy a gravitációs erő nem a tömegtől, hanem mondjuk az adott test színétől függ.

Rossz az alapvetés "A mai modern liberalizmus elveti a nemzetállamokat és azt hirdeti hogy a multikulturális közösségek sokkal fejlettebbek és jobbak."

-ez nem igaz


"Valamint csak akkor lesz az egész Földön béke és jólét ha az emberfajok elkeveredtek egymással és nem léteznek kultúrális különbségek."

-ez sem igaz


"Ezt nyíltan ki is mondták Nyugaton, például Mona Sahlin."

-a szlovákok pedig a tankjaikkal széttaposták már rég Budapestet, ugye? Mi az, hogy nem, hát Jan Slota megmondta évekkel ezelőtt, akkor a te logikád szerint ÚGY VAN!


"Vessük ezt egy kicsit össze a kommunista ideológiával (nem véletlenül hívják nyugaton a liberalizmust kulturális marxizmusnak)."

-nem hívják, csak a szélsőjobbos körök szeretik mind nekik nem tetszőre ráaggatni a kulturális marxizmus jelzőt, amit Hitleréktől örököltek ők kulturbolsevizmusnak hívták, csak egy náci terminust használni azért kínos lenne ezért új nevet kapott.


"Tehát csakúgy mint a kommunista rendszereknél szükség van átmeneti államra, ez ott a szocializmus volt, a liberálisoknál pedig a liberális diktatúra."

-ezen csak röhögtem egy jót, itt fájdalmasan látszik, hogy nem vagy képben semmivel.


"a legkeményebb, legbrutálisabban elnyomó liberális rendszer az a jakobinus diktatúra. Ugye nem kell bemutatni az akkori Franciaországot senkinek"

-pedig nem ártana, méghozzá magadnak, mert láthatóan gőzöd nincs a témáról. Csak hallottál valamit, hogy a liberalizmusnak köze van a Francia forradalomhoz, a jakobinusok brutálisak voltak, akkor azok liberális tömegmészárosok stb. Népszerű ostobaság, amit a szélsőjobb fennen hirdet, csak nem igaz.


"Muszáj megemlíteni még az USA-t ami szintén liberális alapokon nyugszik, bár ott a jobboldali ellenzék azért sokszor megfúrja a liberálisok terveit, és sokszor váltja őket a kormányon. Például jelenleg a liberális kormányzat van hatalmon Barack Obama vezetésével."


-és ez sem igaz, épp, hogy a legtöbb támadás amiatt éri a demokratákat, hogy antiliberálisok.


A többi okosságra mint Helsinki bizottság mint terrorszervezet :-D meg "chateltem" egy liberálissal inkább nem mondok semmit.

2015. aug. 24. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/25 anonim ***** válasza:
91%

"A mai modern liberalizmus elveti a nemzetállamokat"


Ez nem az a dimenzió, a liberalizmus lehet nemzeti liberalizmus is.


"és azt hirdeti hogy a multikulturális közösségek sokkal fejlettebbek és jobbak"


Ezt meg végképp nem hirdeti, ugyanis az, hogy nem akarod a te kultúrádat rákényszeríteni másokra, nem azt jelenti, hogy kimondottan a multikulturális közösség híve vagy, mert az tőled függetlenül is létrejön, vagy nem jön létre. A kultúrfasizmust veti el a liberalizmus, amikor meg van mondva, hogy mi az a kultúra, amit követni kell.


"Valamint csak akkor lesz az egész Földön béke és jólét ha az emberfajok elkeveredtek egymással és nem léteznek kultúrális különbségek."


Amellett, hogy ilyet sem mond a liberalizmus, ez még az előző mondatodnak is ellentmond. A multikulturalizmusban ugyanis nem szűnnek meg a kulturális különbségek, ugyanis az pont arról szól, hogy többféle kultúrájú emberek élnek egymás mellett. Emberfajok ugyanakkor nincsenek, csak egy emberfaj van, a többi rég kihalt.


Innentől kezdve a következtetésed rossz, arról nem is beszélve, hogy a liberálisok mindig is az adott állapothoz képest követeltek nagyobb egyéni szabadságot, tehát szó sincs semmiféle átmenetről, mint a kommunisták idején. Az, hogy mit is jelent a liberális, eleve környezet függő, teljesen mást jelent Németországban, Svédországban vagy az USA-ban. Pl. az USA-ról jó hülyeségeket írsz, mert a demokrata-republikánus ellentét nem írható le azzal, hogy az egyik liberális a másik republikánus, bizonyos értelemben a republikánusok a liberálisabbak.


Egyébként a szélsőséges liberalizmus szerintem is vezethet diktatúrához, de nagyon nem azért, amit írsz, hanem azért, mert a hirtelen, gyorsan jött szabadsággal nem tudnak mit kezdeni az emberek, ez pedig kedvez a szélsőséges (és egyben illiberális) erők hatalomra jutásának.

2015. aug. 24. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/25 anonim ***** válasza:

9:

A liberalizmus és a nacionalizmus együtt született meg anno, ugyanazok az emberek vallották mindkettőt, ma már két különböző dimenzió, az, hogy valaki liberális, az nem árul el semmit arról, hogy nacionalista vagy internacionalista.

2015. aug. 24. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/25 anonim ***** válasza:

"A liberalizmus pont hogy a legteljesebb mértékben ellene megy a diktatúrának, hiszen az egyén szabadságát hirdeti."


Elméletben. A gyakorlatban meg pl. Hollywoodban egy csomó nagyon tehetséges konzervatív művész nem kap lehetőséget. Olvastam beszámolókat arról, hogy milyen megvetéssel viszonyulnak hozzájuk a pozícióban lévő liberálisok. És ők vannak pozícióban mindenhol. Hasonló a helyzet az '50-es évek McCarthy-korszakához. A média a világon mindenhol liberális kezekben van. Mindenhol a kisebbségek jogai számítanak már csak, a többségről senki sem beszél, pedig mégiscsak ők a többség. Ha egy munkahelyen egyedül nekem van valami problémám, nem hozzám fog mindenki más alkalmazkodni, és én pl. ezt nem is várom, mert nem vagyok hülye idióta. Most ezekre persze mondhatod, hogy ezek az elvakult, intoleráns emberek, akik pl. a konzervatívokat gyűlölik, igazából nem liberálisok, de ennyi erővel a kommunisták is mondhatják, hogy Sztálin vagy Rákosi nem kommunista. Igenis oda tartoznak, és nekik köszönhetjük azt, ami nap, mint nap van.

2016. febr. 2. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/25 anonim ***** válasza:
Azon vagyok meglepődve, hogy sokan már a jobboldaliak közül is úgy vannak vele, hogy már inkább jönnének vissza az elvtársak, akkor legalább nem rohadt széjjel a társadalom...
2016. febr. 2. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!