A liberalizmus egyik veszélye lehet a diktatúra?
De ne siessünk előre kezdjük a legelején. A mai modern liberalizmus elveti a nemzetállamokat és azt hirdeti hogy a multikulturális közösségek sokkal fejlettebbek és jobbak. Valamint csak akkor lesz az egész Földön béke és jólét ha az emberfajok elkeveredtek egymással és nem léteznek kultúrális különbségek. Ezt nyíltan ki is mondták Nyugaton, például Mona Sahlin.
Vessük ezt egy kicsit össze a kommunista ideológiával (nem véletlenül hívják nyugaton a liberalizmust kulturális marxizmusnak). Szóval itt egy utópia ami a liberalizmus célja és aminek a megvalósítására még nagyon sok időre van szükség, még akkor is ha az adott országban a liberálisok kormányoznak. Tehát csakúgy mint a kommunista rendszereknél szükség van átmeneti államra, ez ott a szocializmus volt, a liberálisoknál pedig a liberális diktatúra.
A liberális diktatúráknak vannak fokozatai is, a legkeményebb, legbrutálisabban elnyomó liberális rendszer az a jakobinus diktatúra. Ugye nem kell bemutatni az akkori Franciaországot senkinek: a liberalizmus nevében több százezer embert végeztek ki futószalagon a nyaktilóval és a népbíróságoktól az egész lakosság rettegett. A "szabadság, egyenlőség, testvériség" mottót vérrel írták fel a falakra és a zászlókra.
A liberális diktatúra enyhébb fokozata az a napjainkban is működő Svédország. Ott a propaganda szócsöve a teljesen állami tulajdonban lévő média. A megfélemlítő, elnyomó terrorszervezetek pedig a jogvédő szervezetek mint például a Helsinki Bizottság. Aki nyíltan a befogadó liberális kormányzat ellen beszél, arra rászállnak, állását elveszíti, megszégyenítik, valamint lelki terrorban tartják, meghurcolják. Mellette a statisztikai adatokat (amik a bevándorlók által elkövetett bűnöket mutatnák) elhallgatják, és elfedik. Tehát ugyanúgy nincs szabad média és ugyanúgy néppropaganda van mint a szélsőjobboldali vagy kommunista diktatúrákban.
https://www.youtube.com/watch?v=YDK6CZgscLI
Muszáj megemlíteni még az USA-t ami szintén liberális alapokon nyugszik, bár ott a jobboldali ellenzék azért sokszor megfúrja a liberálisok terveit, és sokszor váltja őket a kormányon. Például jelenleg a liberális kormányzat van hatalmon Barack Obama vezetésével. Ez a liberális kormányzat hozta meg a Hazafias Törvényt (senkit ne tévesszen meg a neve) ami arról szól hogy az USA magánszemélyeit a rendőrség bármikor titkosszolgálati módszerekkel a terrorizmus címén bármikor lehallgathatja.
De had mondjam el a saját történetemet, tegnap beszéltem a chat.hu oldalon egy liberálissal. Elmesélte hogy számára az ideális állam az ahol minden faj és vallás megfér egymás mellett, és szerinte az egész világon a nemzetállamokat el kéne törölni, helyette mindenhol multikulti közösségeket létrehozni ez lenne a tökéletes világ. Ekkor megkérdeztem: mit csinálnál ha az emberek többsége ezt nem akarná és ellenállna, szabotálna téged? Erre a válsz: kőkeményen elnyomnám és megsemmisíteném őket, a nagyobb cél a későbbi világbéke érdekében.
Összefoglalva bármilyen liberális rendszert ha nézünk felfedezünk diktatúráknak bizonyos jeleit. Én elhiszem azt is hogy a liberálisok nem akarnak szánt szándékkal diktatúrát, hanem a diktatórikus rendszert mint olyat átmeneti állapotnak tekintik, de mégis van ilyen.
Mit gondoltok erről az eszmefuttatásról? :)
"az egyén szabadságát hirdeti"
Igen, ne legyenek rabszolgak es az embernek ne legyen ura egy masik ember ... oszt ennyi ... tarsadalomban elunk, tehat kozossegben: itt vege is az egyen szabadsaganak, hiszen aklamazodni kell(ene) a kozoseghez!!!
A liberalizmus és a kommunizmus remek eszmék ugyan és megvalósíthatóak, csak épp nem az emberek közt hanem a például a hangyák közt (ott egész szépen kivitelezhető lenne).
De az emberek közt csak romlást és nemzetbomlasztást okoz...
# 16/16 Időpont ma 13:09
Mesékre nem szokás.
Javaslom elolvasni Francois Furet: Gondoljuk újra a francia forradalmat című munkáját.
Egyébként a liberalizmus nem definiálja pontosan az emberi szabadság fogalmát. Mivel individuális szemléletről beszélünk és azt mondja, hogy minden relatív, így végül is az a szabadság, ha mindenki azt csinál, amit akar. DE! Így nem lehet államot működtetni, ezért ő önkényesen megpróbálja definiálni a szabadságot és ami szerinte nem fér bele, azt elkezdi üldözni. Én keresztény világnézetként azt mondom, hogy Isten nélkül az ember lényege nem definiálható. A liberalizmus semmi olyan újat nem hozott, amit már a kereszténység ne fogalmazott volna meg, csak ők kivették belőle Istent, és raktak a helyébe egy "levegőbe lógó" szabadság-fogalmat... Amit ha valaki kritizál, akkor elkezdik üldözni.
1. liberalizmusból is számtalan fajta van. Tehát nehéz így egycsokorba fogni egy a véleményt ennyire elismerő és a sokszínűséget támogató ideológiát.
2. Nem tudom te melyikről beszélsz? Nemzeti liberalizmusról, konzervatív liberalizmusról, baloldali liberalizmusról, mert nem mindegy.
3. Hollandiában jól megfogható a kétféle szárny: con.lib: VVD, ballib: D'66.
4. Nézetem szerint Szent István királyunk is liberálisnak mondható a tradiciónális Koppánnyal szemben. Tehát minden korban megtalálható a liberális irányzat a politikában.
5. A magyar nemzeti liberalizmusnak olyan hagyományai vannak mint Deák Ferenc és a Kiegyezés ezt sem szabad elfelejteni.
6. Megnézed minden újító politikai reform és forradalom a liberalizmus tájáról érkezett Európa-szerte. Miért?
7. Mivel a liberalizmus elemi meghatározása: az új támogatása - a régi értékek megtartásával együtt.
Pl. Főbb, részben már elért liberális elvekhez tartozik a nők egyenjogúsága, törvény előtti egyenlőség, közteherviselés, rabszolgaság felszabadítása, általános választó jog. Kereshetsz példát rájuk a történelemben!
8. Sajnos Mo-n a nemzeti liberalizmus kevés gyökeret vert a rendszerváltoztatás után. Oka ez jobboldal revansista multba felejtkező politikájának, a baloldali (judeo) lib hagyományoknak. Egyes képviselőit megtalálhattuk az SZDSZ-nél Bauer Tamás, Demszky Gábor, a Fidesznél és a 2002-utáni MDF-nél.
9. Magyarország addig volt vezető állama 1989-től a Nyugatos gondolkodásnak és felzárkózásnak, amíg a liberális eszme erős volt a parlamentben 1990-1998-ig. És a történelem folyamán mindig akkor tudta a sorsát és keserves útját felülmúlni átlépni rajta, még ha csak kicsit is...
10. Gondolkozzunk el ezen, és talán visszahelyezhető lesz saját értékei közé ez az agyonszídott eszmerendszer.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!