Tényleg háború várható mostanában?
Fél 5 után a Klubrádióban hallgattam pakolás közben egy beszélgetést Bolgár Györggyel és még pár emberrel. (Azt hiszem, a honlapjukon is elérhető lesz.) Engem eléggé meglepett, hogy egyetérteni látszottak abban, hogy rövidesen egy nagy (világ)háború várható. Ezt a következőkkel támasztották alá:
- Nagyon régen volt már háború, ezért a mai fiatalok nem félnek tőle annyira mint az előző nemzedékek, így könnyebben belevihetők.
- A mai politikusok a korábbiakhoz képest (2. világháború után) gátlástalanabbak, üzleti szellemű, kalandor beállítottságú emberek, könnyebben beleviszik a népeket a háborúba.
- Megroggyant a világban a liberális demokrácia, már nem hisznek benne az emberek, ami teret nyit a szélsőséges nézeteknek.
- Az egyik hozzászóló szerint hasonló helyzet van mint a 2. világháború előtt, bár ezt egy másik hozzászóló részben vitatta.
Ennyire rossz a helyzet?
Egy igazi lázadásra kerül majd sor az Európai Parlamentben, amelyet az európai bevándorlás témája szít. A harmadik világháború tavasszal fog kirobbanni az úrnak 2016. esztendejében.
A háború rengeteg áldozattal jár majd, fő fegyverként sokkhullámokat használnak, és a főszereplők Oroszország, az Egyesült Államok, Németország és Anglia lesznek. Az Izrael és Szíria között dúló harcban atombombával pusztítanak majd.
Oroszország bukása után végül Németország lesz a háború győztese, és a világban gyökeres változások következnek majd be. Új határokat rajzolnak, az Egyesült Államok elveszíti a befolyását, az angol nyelv visszaszorul, és Kína válik az elsődleges gazdasági hatalommá.
Nem. Egy világháborúhoz az USA és Oroszország kell, de mindkettőnek van annyi esze, hogy nem mennek egymásnak.
- Nagyon régen volt már háború
Jugoszláviában 25 éve volt, Ukrajnában most is van, a közel keleten 60 éve áll a bál, 2010-ben az észak-afrikai arab államok lázadtak fel. ez hülyeség.
- a mai fiatalok nem félnek tőle annyira mint az előző nemzedékek, így könnyebben belevihetők
Nem a fiatalok szavazzák meg, hogy legyen-e háború, és nem is kérdezik meg őket, hogy akarnak-e harcolni. Másrészről az emberi erő abszolút leértékelődött a csatatéren.
- A mai politikusok a korábbiakhoz képest (2. világháború után) gátlástalanabbak
Hruscsov, Truman, Reagan, W. Bush, Tito, Rákosi, Ceaucescu... mindegy, nem sorolom, ez is hülyeség.
- Megroggyant a világban a liberális demokrácia, már nem hisznek benne az emberek, ami teret nyit a szélsőséges nézeteknek.
Igen, el van túlozva ez a tolerancia, addig, hogy fogadjuk be és segítsük aki rászorul, és legyenek egyenlő jogai rendben van, de a svéd modell, hogy ne legyenek kisfiúk és kislányok, csak emberek, és nem szabad egy rendezvényen a svéd himnuszt énekelni, nehogy megsértsen egy nem svédet, már egy olyan agymenés, amit az európai emberek többsége nem szeretne.
- Az egyik hozzászóló szerint hasonló helyzet van mint a 2. világháború előtt
Minden európai ország nekiállt veszettül fegyverkezni, és a nagyobbak kebelezik be a kisebbeket? Nem, ez is hülyeség
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!