Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » A mai szokatlanul feszült...

A mai szokatlanul feszült világpolitikai helyzetben felmerült egy érdekes, régi felvetés, miszerint a K-Kelet-európai régió kis országainak egy föderatív berendezkedésű, nagyobb befolyású országgá kéne összeállni. Mi a véleményetek erről?

Figyelt kérdés

Az új ország lengyel vezetés alatt állna, Intermarium lenne a neve és természetszerűleg az EGK és NATO tagja lenne, de a hadserege és a külpolitikája(és valszeg a pénzügyei is) közös lenne és így jobban tudná képviselni a régió népeinek érdekeit.

120 millió lakossal még az Unión belül is a legnagyobb tényezővé válna.



2015. aug. 21. 11:31
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:

A védelempolitikai együttműködéshez szólnék hozzá, energia politikához nem értek annyira, hogy meghatározó dolgot hozzátehetnék.

Valamikor olvastam egy cikket az uniós közös hadsereg tervezetről. Abban írta le a szerző szerintem a lényeget: tökmindegy, milyen formájú és tartalmú védelempolitikai együttműködés jön létre. Az európai hadseregek el vannak hanyagolva, alig vannak bevethető alakulatok. A műveletek végrehajtása során teljes mértékben függenek az USA-tól. Nincs légi utántöltési képességünk, a logisztikai rendszer gyakorlatilag nem létezik, még egy battlegroup ellátását is csak középtávon tudnánk megoldani önerőből. Innentől hiába lenne önálló európai (vagy kelet-európai) védelempolitika, hogyha amikor bármit csinálni akarunk mennünk kell kuncsorogni az USA-hoz. Ezt Oroszország is nagyon jól tudja, ezért nem érdekli, hogy mit bóhockodunk mi a CFSP-vel. Ha azt akarjuk, hogy komolyan vegyenek minket, akkor ugyanolyan globális műveleti képességet kell kiépítenünk, mint az USA-nak van, ami persze egy valag pénzbe kerülne, ezért jó lesz nekünk így is.

Namármost ez hatványozottan igaz Közép-Kelet-Európára. Hiába lenne közös védelempolitika, az összehangolt képességek sem érnének semmit. Az egyetlen komolyan vehető erő a térségben a lengyel hadsereg, ami a többi nemzeti hadsereggel kiegészülve inkább gyengébb lenne, mint erősebb. Az oroszokkal szemben ez nem jelentene semmit. A muszlim terrorizmus pedig belügyi kérdés, amit az unió belügyi együttműködés a lehetőségekhez mérten egész jól tud kezelni.

2015. aug. 21. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim ***** válasza:
Idegen királyokkal (főleg a cseh és lengyel királlyal) mindig befürdött a magyarság, amikor ők voltak a magyar trónon.
2015. okt. 3. 05:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!