Hát nem érdekes?
A magyar igazságszolgáltatás 2 részre oszlik: a rendőrök akik elkapják a bűnözőt és a jogászok akik megbüntetik.
És itt jön az érdekes: a rendőrök sokkal több cigányt ellenőriznek, kapnak el, jelentenek fel, ellenben a jogászok sokkal jobban védik őket ( maradjunk a nem kapnak büntetést, max ejnye-bejnye kategóriánál ).
Hát nem érdekes?
Sokan kérdik, hogy miért kell filozófiát tanulni, hát ezért!
Három hatalmi ág van:
törvényhozói - ez az országgyűlés
végrehajtói - ezek a betartatói a törvényeknek többek közt a rendőrség
bírói - ez az igazságszolgáltatás, ami függetlenül működik a másik kettőtől
Amúgy meg a jogban a bírónak figyelembe KELL vennie enyhítő körülményeket, ha egy búncselekmény kettőtől tíz évig terjedő szabadságvesztéssel büntetendő, akkor alapból mindenki hat évet kapna! Ha van súlyosbító körülmény, akkor cammog felfelé a tíz év felé, ha van enyhítő, akkor lefelé kettő felé.
Épp az igazságosságot szolgálja, hogy van egy ügyész, ki képviseli a vádat és van egy védőügyvéd, aki a vádlottat.
Egyébként de ez egy rohadt érdekes rendszer, csak fogalmam nincs, hogy ebből is, miért kell valami cigányozós dolgot kihozni.
Jajaja... Az az érdekes, hogy a cigányozóknak nem tűnik fel az ellentmondás aközött, hogy "nem kapnak büntetést" és aközött, hogy "a börtönökben felülreprezentáltak". Mindkét állítást vadul hajtogatják, utóbbit konkrét, de légből kapott százalékokkal megjelölve.
Nem mellesleg, kérdező, az feltűnt már, hogy a rendőrök sokkal több embert "ellenőriznek, kapnak el, jelentenek fel" úgy általában, mint ahányan büntetést kapnak?
Ha ártatlannak bizonyulnak ezek az emberek, az engem sem zavar; de eléggé bosszantott, amikor bűnözők is megúszták a bizonyíthatóan elkövetett tettüket (pl. betörést, garázdaságot, sikkasztást, hamis vádat, rágalmazást stb). A félreértések elkerülése végett: a környezetemben történtek az esetek, az elkövetők pedig egytől egyig fehér bőrűek voltak. Én ilyenkor (is) szoktam szidni a rendőrséget, mint a bokrot...
... és még mennyi érdekes dolog van. Mind mind a társadalmi működés részei. Az általad felhozott "érdekességet" én szívesebben nevezném tudatlanságnak. Amit az ember ismer, annak tudja a működési módját, mi miért történik, és miért pont úgy. Amit az ember nem ismer, arra rácsodálkozik. Jé, milyen érdekes.
Most is ez történt. A szándékosságot jóhiszeműen kizárnám.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!