Mi számít közmunkának? 16/L
Bizonyára nem közmunkáról kérdezel, hanem közösségi szolgálatról.
Nem saját elképzelésed szerinti helyen és módon kell végezni, hanem „A középiskola feladata és az intézmény vezetőjének felelőssége a tanuló választása alapján az iskolai közösségi szolgálat megszervezése állami, önkormányzati, civil, nonprofit szervezetnél, illetve a lelkiismereti és vallásszabadság jogáról, valamint az egyházak, vallásfelekezetek és vallási közösségek jogállásáról szóló törvény hatálya alá tartozó szervezetnél, középiskola magánszeméllyel kötött megállapodása alapján magánszemélynél vagy saját intézményben. Ennek keretében meg kell szervezni a tanuló közösségi szolgálatának teljesítésével, dokumentálásával összefüggő feladatok ellátását. A tanuló osztályfőnöke vagy az ezzel a feladattal megbízott pedagógus a tanuló előmenetelét rögzítő dokumentumokban az iratkezelési szabályok megtartásával nyilvántartja és folyamatosan vezeti a közösségi szolgálattal összefüggő egyéni vagy csoportos tevékenységet.”
Ez, egyébként, elméletben, nem zárja ki, hogy a szomszéd gyerekére vigyázz, ha az iskola a szomszédoddal, mint magánszeméllyel, erről megállapodást köt. Alapos indok esetén, akár meg is teheti.
A tudnivalókat itt olvashatod el:
Polgármester adhat ki munkát neked,és akkor ő alá is írja.Vigyázz,mert egy napra csak 3-4 órát szabad beírni.Ha falun élsz,akkor szerintem ott könnyebb.Sok sikert!:)
17L
Hurrá. :/ Pedig még ez a legkönnyebb.
És ha az itteni (faluszerűségen lakom) piacon segítenék (többnyire idős emberek árulnak gyümölcsöt, zöldséget) az árujukat pakolni? De azt is, ki jegyzi le?
Ne értem, hogyha valaki tökéletesen ideírja neked az elérhető linket, akkor miért nem olvasod el,
ha elolvasod, miért nem érted meg ....
olyan valakit kell keressél, aki tudja neked igazolni !!!!
(Megfontolandó részletek a 2005. évi LXXXVIII. törvényből)
Részletek a törvény 3. §-ából
3. § (1) Fogadó szervezet lehet
a) a helyi önkormányzat, a helyi önkormányzatok társulása és a települési önkormányzatok többcélú kistérségi társulása az általa biztosított közszolgáltatások és katasztrófavédelmi feladatai körében;
b) a nemzetiségi önkormányzat a jogszabályban meghatározott közfeladatai körében;
c) a költségvetési szerv az alaptevékenysége körében;
d) a magyarországi székhelyű civil szervezet, közhasznú szervezet a közhasznú és a működésével összefüggő tevékenysége körében;
e) a magyarországi székhelyű egyházi jogi személy a hitéleti, a közcélú és a működésével összefüggő tevékenysége körében;
f) a jogszabályban meghatározott közszolgáltatásai, vagy e közszolgáltatásokhoz kapcsolódóan a közszolgáltatásait igénybe vevőknek nyújtott többletszolgáltatások körében a magyarországi székhelyű, illetve magyar hatóság által kiadott működési engedéllyel rendelkező, jogképes
fa) szociális, gyermekjóléti, gyermekvédelmi szolgáltató, illetve intézmény,
fb) egészségügyi szolgáltató,
fc) közoktatási intézmény,
fd) felsőoktatási intézmény,
fe) muzeális intézmény,
ff) nyilvános könyvtár,
fg) közlevéltár,
fh) nyilvános magánlevéltár,
fi) közművelődési intézmény [az fa)-fi) alpontokban foglaltak a továbbiakban együtt: fogadó intézmény];
g) a nem jogképes fogadó intézmény fenntartója a fogadó intézmény jogszabályban meghatározott közszolgáltatásai, vagy e közszolgáltatásokhoz kapcsolódóan a fogadó intézmény közszolgáltatásait igénybe vevőknek nyújtott többletszolgáltatások körében.
Következtetés:
A fogadó intézmény kiválasztásában szempont lehet, hogy rendelkezik-e már önkéntesek fogadásában tapasztalattal. Nagy előny a közösségi szolgálat kapcsán, ha ilyen tapasztalat van, ez pótolható képzéssel. A szemlélet megléte nélkül viszont a cél meghiúsulhat. A szülő számára is megnyugtató lehet, hogy törvényi háttérrel rendelkező, bejelentett regisztrált szervezetnél végzi feladatát gyermeke. Az egyéni szociális tevékenységek esetén, mint amilyen valakinek az otthonában történő segítségnyújtás (idős, fogyatékkal élő kísérése, számáras történő bevásárlás) esetén a pedagógus felelőssége, hogy akihez a diákok kimennek ne jelenthessenek veszélyt rájuk, a pedagógiai célok csorbát ne szenvedjenek.
Olvasd el az ofis linket,azon minden rajta van,még az is megyénként,hogy hol,kinél tudsz közösségi szolgálatot tenni.Ne hívd közmunkának,se önkénteskedésnek,ami neked van,az közösségi szolgálat.Ha rosszul fejezed ki magad,méga végén nem olyan papírt kapsz,ami neked kell.
Azon kívül csak ott tudsz közösségi szolgálatot végezni,ahol szerződést kötnek veled,amit az iskoládban kell leadnod.A szomszéd nem tud veled szerződést kötni,mert nincs papírja arról,hogy fogadó intézmény lenne.A naplóba pedig a közösségi szolgálat vezető(˝főnököd˝) jegyzi le a ledolgozott órákat dátummal,neked azzal nincs dolgod,csak jegyezd meg,hogy mikor és hány órát dolgoztál.Neked meg a tapasztalat részbe csak 1 mondatba be kell írnod valamit(nagyon élveztem/szórakoztató volt/hasznos volt,mert..........).A napló többi részét meg az iskolád majd kitölti.
Nálunk az ofőnek fogalma sem volt arról,hogy mit és hogyan kell intézni,én jártam utána a fél osztálynak is,remélem neked is sikerül.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!