Miért mindenki ugyanolyan egészségügyi ellátásban részesül, mg van aki sokk szorosát fizeti a mások által fizetettnek? Nem igazságtalan ez a rendszer? Vagy nem kellene hogy mindenki egységesen ugyanannyit fizessen érte? Pl a nyugdíj igazságosabb.
Pl valaki mérnök, informatikus az miért kap pontosan ugyanolyan ellátást, mint az aki közmunkán van? Mondjuk egy informatikus egy közmunkással ellentétben olyan 8-10x több egészségügyi járulékot fizet, közben lehet ugyanabban a korteremben vannak, ugyanolyan ellátással.
Amerikában korábban úgy volt, hogy aki egészségügyi biztosítást szeretne, annak fizetnie kellet biztosítónál. Minél többet fizetett annál jobbat kapott. (mondjuk ott a műtétekre is vonatkozott)
A TB is olyan mint egy szolgáltatás/termék. Többet fizetek akkor jobb minőséget várok el.
Vagy ha ugyanolyan ellátást adnak, akkor ugyanannyit keljen mindenkinek fizetnie.
Elég igazságtalanság azzal szemben aki mondjuk tanult és olyan munkakört választott ami az állam számára is jobban megtérülő, mint aki szart bele az egészbe.
Ott van a nyugdíj. Az pont arról szól, hogy aki többet fizetett be az többet is kap.
" Nem ez igazságtalan, hanem az, hogy az egyik ember tízszer annyit keres (és így több járulékot tud fizetni), mint a másik."
Olyan szakmát választott ami itthon és a világon is hiányszakma. Ugyanakkor az egyetemet se sokan végzik el belőle. Ha a cégnek megéri hogy ennyit fizessenek neki akkor ebben mégis mi az igazságtalanság? A saját szakmájában eléggé pro. Ha nem lenne annyira jó és nem hozna annyi hasznot akkor nem fizetnének ennyit.
„Olyan szakmát választott ami itthon és a világon is hiányszakma.”
Persze, mert mindenki választhat, hogy informatikus lesz vagy pék. Kíváncsi vagyok, ha egy putriba születtél volna nyolcadik gyereknek 70-es IQ-val, mekkora választásod lett volna.
Egyébként a mondatodból hiányzik egy vessző.
"Csak tudnám azt a marhaságot honnan veszed hogy az informatikus egy hiány szakma? A munkahelyemen az én területemen kb 50 en dolgozunk ebből vagy 8 an informatikusok persze nem szakmában dolgoznak mert nem találnak munkát.
"
Pontosítsunk... A szoftverfejlesztő. Valamiért mindig rosszul az összefoglaló nevet használom, de nem csak én, hanem újságírók is. Az ilyen szírszar OKJ-s infós végzettségek semmire se jók.
AZ informatikust inkább egyetem elvégzése után mondanám. Előtte hát... inkább aki valamit ért a géphez, kicsit jobban mint az átlag felhasználó.
Viszont a szoftverfejlesztő az egyik legkeresettebb itthon.
Egyébként itt is van a probléma a megfogalmazással (nem mindegy milyen infós csak összevonják):
Persze vannak akik azért jobban fogalmaznak:
Ebből kiemelném, bár az egész érdekes:
"Fejlesztőként junior szinten nettó 180 ezer forint körül indulnak a havi fizetések a fővárosban, a plafon pedig az egymilliót is elérheti senior szinten - igaz, ezt az összeget már tényleg csak a kivételes képességű, a maguk területén penge programozók kaphatják meg. Balázs szerint a szoftverfejlesztés azon kevés terület közé tartozik, ahol csak a tudás számít, és a csapatmunkára való képesség, sok cég keres “okos fejlesztőt, a többi nem számít”. Egyes szektorokban jobban megfizetik a fejlesztőket (tipikusan ilyen a pénzügyi terület), de lehet, hogy itt a kihívás nem akkora, és hamar azt érzi az alkalmazott, hogy unalmas munkát végez."
Van különbség informatikus és informatikus között.
Amit magyarázni is próbáltam (okj vs egyetem)
"Valójában egyáltalán nincs hiány informatikus végzettségű emberekből, a felsőoktatás mellett a középszintű oktatási intézmények is tonnaszám képeznek ki különféle informatikusokat (elsősorban webfejlesztők, rendszergazdák, helpdeskesek és designerek kerülnek ki az efféle intézményekből), akik ráadásul a munkaerőpiac számára elegendő mennyiségben állnak rendelkezésre. A valódi hiány elsősorban három kategóriában jelentkezik: egyrészt a kizárólag több év tanulási/gyakorlási idővel elsajátítható programozási nyelveknél (C++), másrészt a rendkívül speciális tudást igénylő szakterületeknél (SAP-tanácsadó), valamint az újonnan népszerűvé vált, de a felsőoktatásban még meg nem honosodott területeken (.NET, Java). Láthatjuk tehát, hogy a különféle informatikus szakmákon belül tényleges munkaerőhiány helyett inkább egyfajta strukturális munkanélküliséggel állunk szemben, ahol a könnyebben elsajátítható – mondjuk azt, hogy – slágerszakmáknál jelentős túlképzés, a legértékesebbnek számító területeken pedig alulképzés uralkodik. A többi pont lényegében ennek a nézőpontnak a kiterjesztése, ahol részleteiben is boncolgatom a fennálló okokat. Egy olyan országban, mint Magyarország, azt várhatná az ember, hogy a fiatalok három kézzel kapkodnak minden olyan lehetőség után, ami az itthon éppen csak létminimumot jelentő középszerű posványos létből kiemelkedési lehetőséget nyújt. Miért nincs ez mégsem így?"
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!