Egyre több menekült jön Európába?
"Ezeknek a konfliktusoknak pedig a forrása az, hogy szándékosan kizsákmányoltuk, elnyomtuk a fejlődő országokat, a szélsőségeket pedig az adott politikai érdekeknek megfelelően fegyvereztük fel hol az egyik, hol a másik oldalon. Röviden vágtuk magunk alatt a fát, és most meg vagyunk lepődve, hogy leestünk."
El vagy tévedve. MI nem zsákmányoltunk ki, fegyvereztünk fel stb. senkit. Azoknak kellene vállalniuk a felelősséget, akik csakugyan ezt tették. Ebben a leginkább felelős az USA (CIA), aki megkavarta Észak-Afrikában, az araboknál a sz@rt. Ők most kívülről "röhögnek" rajtunk.
Az USA is része a nyugati világnak, ahogy mi is. Az egész a gyarmatosítás kizsákmányoló és elnyomó rendszreével kezdődött, és utána is csak rövidtávú érdekek mentén politizáltunk ezekkel az emberekkel ahelyett, hogy a hosszútávú együttélésen dolgoznánk.
Mi magyarok ugyanúgy küldtünk katonákat Afganisztánba, Irakba. Mi magyarok is ugyanúgy azokat a termékeket vesszük, amelyeket gyakorlatilag rabszolgamunkával állítanak elő multik, miközben a boldogság képét a fogyasztásban és a jólétben adjuk el az egész világon.
Ha itt élsz, veszed te is a rabszolgamunkával előállított olcsó termékeket, és élvezed te is az előnyeit annak, hogy a harmadik világ el van nyomva.
Az USA-t szidni nagyon megy, de ha lenne egy olyan javaslat, hogy mostantól a harmadik világban nyomorgó szerencsétlenek érdekében 2-3 ezer Ft helyett fizessünk 10 ezer Ft-ot minden pólóért meg 400 helyett 2000 Ft-ot a pálmaolajat felhasználó tusfürdőért, vagy háromszorosát a rabszolgamunkával művelt afrikai meg ázsiai bányák fémkincsét felhasználó műszaki cikkekért, rögtön nem lenne akkora tolongás.
Süni
Abban igazad van, hogy a harmadik világ el van nyomva, de ha nézed az Ozon network-őt, csomó riportot láthatsz arról, hogy mennyit kap egy afrikai, dél-amerikai munkás munkájáért azoknak az alapanyagoknak a előállításért, bányászatáért, stb., amit a fejlett országokban sokszorosáért adnak el.
Szinte ugyanaz van, mint a kábítószer kereskedelemben, csak a hasznot a multik fölözik le.
Nemrég volt a dél-amerikai narancs-termelőkről, akik tüntettek a multik felvásárlási árai ellen. De ugyanez van a pálmaolaj-termelőkkel. Mit gondolsz mennyit fizet a multi egy tonna pálmaolajért (több mint ezer liter). Valahol közép-afrikában van egy ásvány, ami nélkül nem működnének a mobiltelefonok. A földön csak ott található. Piaci értéke jóval magasabb, mint az aranyé. Az "előállítók" napi 1-2 dollárért dolgoznak. Te viszont a telefonodban már jóval aranyár fölött fizetsz érte.
A multi, s a pénz irányítja a világot, s politikát. Mennyivel ér kevesebbet egy kínai munkája, mint egy európaié? Mennyivel ér kevesebbet a tiéd, mint egy nyugat-európaié? Ezen lehet gondolkodni.
Igen, a többségük ázsiai országokból jön. S ez csak nőni is fog. Maximum lassítani tudjuk őket, megállítani nem.
Sün Integré, máshol csicskázzál már.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!