Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Szerintetek a külső bevándorlá...

Szerintetek a külső bevándorlás jót tesz Európának?

Figyelt kérdés
Kíváncsi vagyok, hogy milyen vélemények vannak errefelé többségben.

2015. jún. 6. 19:10
1 2 3
 21/21 anonim ***** válasza:

Nem vagyok nacionalista (bár szeretem Magyarországot hibáival együtt), de nem tartanám jónak, ha a közeljövőben nagyszámú, távolról jött ember bármilyen célból és módon, de ide jönne az országba.


Nyilván, Európa demográfiailag leszállóágban van, és ezért nem árt, ha érkeznek más kontinensekről emberek, hogy a gazdaság és a nyugdíjrendszer jól menjen. De ez nem jelenti azt, hogy tárt karokkal kellene várnunk mindenkit, aki hazánkat kinézte, akárcsak tranzitországnak is.


Hosszútávon pedig tartom, hogy nem az USA-féle hozzáállás az egyetlen út egy élhető társadalom felé, szerintem meg lehet és meg kell őrizni egyfajta magyar identitást és egyfajta magyarságtudatot, és ezek mellett lehet emberként kezelni más kultúrákból érkező, etnikailag más embereket is. Nem azt mondom, hogy szabjuk meg, ki hívhatja magát magyarnak, vagy hogy legyen magyarsági rangsor, csak hogy ne legyünk mi is egy "népek olvasztótégelye", mint az USA, mert szerintem a diverzitás jó, de csak akkor, ha nem egyenlően oszlik el.

2015. júl. 20. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!