Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Miért van az, hogy ahol...

Miért van az, hogy ahol germánok élnek azok az országok gazdaságilag fejlettek és stabilka?

Figyelt kérdés

Értsd ahol a történelem során germánok telepedtek le nagy számban(NAGY SZÁMBAN) azok az országok gazdaságilag fejlettek.


Skandinávia,Németország,Ausztria,Svájc,Hollandia, Dánia.

Anglia. Az angol-szászok germán törzsek voltak és elárasztották a ami Angliát.Kiszorították és keveredtek a keltákkal.

Innen vándoroltak be az emberek Kanadába,Usaba, Ausztráliába.Új-Zélandra.

Az államokba meg még külön sok német telepedett le.

Erdélynek is elég fejlett része volt ahol a Szászok éltek és az ország többi részét is felhozták vagy felvirágoztatták a betelepülő svábok.


Csak nekem tűnik úgy, hogy ahol számottevő germán közösség vagy felmenőkkel rendelkező emberek élnek ott az ország gazdasága is erősebb ?


( tudom a népvándorlás során eljutottak Spanyolországba meg észak-Afrikába is)



2015. máj. 7. 11:36
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
32%

A felsorolt országoknak fejlett ipara, gazdasága van, amit már a középkorban elkezdhettek fejleszteni, így nem csoda, hogy fejlettebbek, gazdagabbak azok az országok.

Nem a népcsoportokhoz kapcsolódik ez a dolog.

2015. máj. 7. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Nálunk és a mai Romániában is éltek nagy számban germánok.


[link]


Narancssárga szín

2015. máj. 7. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
81%

(Megint én: véletlenül túl hamar küldtem el a választ.) Szóval...


Mondjuk a sváb faluk/városok általában mai napig sokkal rendezettebbek, szebbek, fejlettebbek mint az őket környező települések.

Szerintem igenis van köze a mentalitáshoz...

2015. máj. 7. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Gdp... Mert ők tudják mit jelent...
2015. máj. 7. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

Nem akarok elmenni ilyen árja irány felé.Nem is hiszek benne.

Csak feltűnt. Görög és olasz földön előbb kezdődött a magas kultúra.

2015. máj. 7. 14:05
 6/11 anonim ***** válasza:
10%

Görög és olasz...


Látom nincs meg az "árja" definíciója.

2015. máj. 7. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

7 ezzel azt akartam mondani, hogy az említett két ország, az akkori lakó magasabb szinten álltak tudományos téren.

Sőt,mindenben.Ám ma mégsem ők a vezető gazdaságok az EU-ban.

2015. máj. 8. 10:44
 8/11 anonim ***** válasza:

Nem Németország a vezető gazdaság az EU-ban? :D Bár fogalmam sincs a pontos statisztikákról, és lusta vagyok megkeresni, de erről eszembe jutott néhány dolog:


- Így látatlanban, ha meg kéne neveznem Európa legnagyobb gazdasági hatalmát, Németországot mondanám, és még sokan mások is. Lehet téves, de biztos, hogy az elsők között van.


- A mai helyzet nem jelent semmit, ugyanis a világon még mindig nem létezik olyan "népi állam", amely adott nemzet fiainak biztosíthatná azt, hogy teljes mértékben kiaknázzák népük erősségeit. Az csak hab a tortán, hogy a kultúraalkotó nemzetek többé-kevésbé egy ilyen állam hiányának ELLENÉRE is erősek.


- A kultúra az ember vérében van. A világ egyetlen kultúráját sem lehet úgy fenntartani, hogy kiirtjuk az adott kultúrát alapító népet, és feltöltjük olyan idegenekkel, akik csak "átvették" azt a kultúrát. Ebben az esetben a kultúra meghal. Tehát a kultúrában, az abból fakadó minden téren megnyilvánuló fejlődésben igenis meghatározó szerep jut a "népfajnak".

Sőt, minden modern rendszert és bürokratikus hülyeséget magunk mögött hagyva és letördelve, a "népfaj" az egyetlen dolog, ami számít. Vajon miért akarják olyan gőzerővel elhitetni velünk - és érdekes módon ez a propaganda CSAK minket céloz meg elsősorban -, hogy mindenki egyenlő, minden körülményre való tekintet nélkül? :)


Food for thought. Az ajánlott irodalmat gondolom kitaláljátok.

2015. máj. 8. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
A germánok meg a magyarok leszármazottai. :)))))))
2015. máj. 15. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:

Vajon miért akarják olyan gőzerővel elhitetni velünk - és érdekes módon ez a propaganda CSAK minket céloz meg elsősorban -, hogy mindenki egyenlő, minden körülményre való tekintet nélkül? :)


Másokkal nem akarják elhitetni?

Talán nem vagyunk egyenlőek ?

2015. máj. 16. 09:42
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!