Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Ez normális, mással is volt...

Ez normális, mással is volt már ilyen?

Figyelt kérdés

Ģimnazista vagyok, politikusnak készülök és végig őszinte leszek.

Eleinte az egyenlőség eszméjében hittem és elkezdtem gondolkozni ( papíron itthon "dolgozni" ) egy újra gondolt kommunista rendszerben. Aztán beláttam hogy ez nem működik. Továbbra is az egyenlőség eszméjében egy új rendszeren kezdtem el gondolkozni.

Ezután jött a fordulat: megkéselt egy cigány ( aki nem hiszi, annak tudok képet mutatni a hegről ). Ekkor csalódtam a felzárkóztatásban, de még mindig az egyenlőségben hittem. Ennek már 2 éve.

Mostanában elfordultam az egyenlőségtől és egyre inkább a nacionalizmus ( már-már rasszizmus ) felé fordulok.

Ez normális?


2015. máj. 13. 22:05
 1/5 anonim ***** válasza:

Normális.

Ki dönti el, hogy mi normális és mi nem?

2015. máj. 13. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Hülyeség.Téged egy cigány késelt meg, neked az került utadba, mást meg mondjuk, agyonver egy fehér bőrű.Vagy épp a saját házastársa, rokona, stb...Szóval marhaság csak azért a rassziszmus felé tolódnod, mert ez történt.A rasszizmus nagyon helytelen és az sem visz előre, semmit nem old meg, csak tovább szítja a feszültségeket.

Egyet viszont tudni kell:emberi vezetés, uralkodás, politika soha nem lesz tökéletes és maradandó, előbb-utóbb minden emberi rendszer megbukik, csak vannak amelyek általánosan jobban vagy épp nehezebben elviselhetők.sokan nem akarják elismerni az egyenlőséget és az ember nem is képes azt megteremteni, pedig valamilyen szinten igen is egyenlőek vagyunk,mind egyformán -emberek- vagyunk, ugyan olyan esendőek és tökéletlenek, hiába van egyeseknek "rangjuk"Semmit nem ér.Hogy jön ahhoz tehát bárki is, hogy mások fölébe helyezze magát??

2015. máj. 13. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Hát nevezzetek rasszistának, de én kerülöm a norvégokat, este szembe jönnek az utcán akkor átmegyek a másik oldalra, buszon inkább elülök, megállóban a közelükbe se megyek. Sajnos ezek a skandinávok hajlamosak az agresszióra minden ok nélkül, és nekem nincs szükségem arra, hogy cseszegessenek.
2015. máj. 13. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Engem egy fehér késelt meg, és - most kapaszkodj - úgyis rasszista vagyok.Igaz, már a késelés előtt is ugyanezen nézeteket vallottam.


Teljesen érthető és logikus az, amit mondasz.Nem ironizálok, nem trollkodok, komolyan.

2015. máj. 13. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Mármint milyen? Hogy egy egyszeri esetet általánosítanak, vagy annak hatására megváltozik a gondolkodásmódjuk, az értékrendjük? Bizonyára.

Személy szerint velem ez nem történt meg. Talán azért (is), mert mindig megvolt az "ellensúly".

Egyszer követett el egy elég súlyos bűncselekményt egy (fél)cigány a sérelmemre. Kicsit komolyabban, mint pár évvel azelőtt egy "fehérbőrű".

Egy kevésbé és egy még kevésbé súlyos bűncselekménnyel az előzőhöz hasonlóan mindkét bőrszínű ember "megtalált" már.

Ezeken az eseteken kívül még elég sok komoly problémát okoztak nekem mások (ha nem is mindig bcs által, hanem más módokon), egyikük sem roma volt.

És tudok jónéhány "esetről" első kézből, betörés, lopás, korrupció stb., ugyanúgy "fehér" elkövetőkkel...

Nem gyűlöltem meg egyik etnikumot sem, nem lettem rasszista. Elég sok normális roma van/volt a környezetemben szerencsére, ugyanolyanok, mint bárki más. És ismerek elég sok normális "magyart" is ahhoz, hogy tudjam, a sérelmek miatt nem szabad megkeseredni, és mindenkit egy kalap alá venni, mert nem mindenki gerinctelen, szélhámos, csaló, tolvaj stb.

2015. máj. 13. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!