Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Roma gyilkosság elkövetői...

Roma gyilkosság elkövetői ténylegleges életfogytignant kaptak. Vélemény? Jogos? Nem jogos?

Figyelt kérdés

#roma gyilkoságok
2015. máj. 9. 08:07
1 2 3 4
 21/36 anonim ***** válasza:
54%
...és még vagy tízen megúszták büntetés nélkül.
2015. máj. 10. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/36 Atisbe válasza:

a gyilkosság az gyilkosság mindegy milyen faj ellen...

jogos..csak nem mindig arányos,mert ugye ha az elkövető ugye etnikum akkor ha sokat kap mindjárt az a válasz ezért mert én .... vagyok!

pedig csak azért mert nyilkoltál...mint irtam minden szin faj ..

2015. máj. 14. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/36 thatos ***** válasza:
50%

Azt hiszem, ha VALÓBAN ők követték el a gyilkosságokat, jogos, mivel nem önvédelemből öltek embert(ez lehet az egyetlen érv, ami ezt a tettet indokolhatja). A "valóban"-ról nem vagyok meggyőződve: tonnaszám születnek téves vagy hazug ítéletek - közöttük halálosak is, és ezeket már nem lehet visszacsinálni egy "appardon"-nal.

Egyébként szerintem emberFAJOK nem léteznek - mind a homo sapiens sapiens fajhoz tartozunk - , csak emberFAJTÁK. A "cigánybűnözés" kifejezés pedig (hiába magyarázzák félre különféle naiv idealista széplelkek) tudtommal egy rendőrségi szakkifejezés, amelyet a cigányok körében is méltán népszerű dr. Tonhauser László alkotott tudtommal), és közel sem az elkövető etnikumára, hanem az elkövetés módjára vonatkozik (kb. úgy, mint a "cigánymunka".

Ami pedig a szóban forgó etnikumot illeti: életem során vagy száz ilyen származású emberrel kerültem kapcsolatba - ezek közül talán ha három-négy volt tisztességes. A többiek rendre összekeverték a jószándékot a gyengeséggel, ennek megfelelően azonnal megpróbáltak "hülyére venni", s amikor ez nem sikerült, nyomban agresszívvá váltak, és a megfelelő reakciótól még ők sértődtek meg...

2015. máj. 15. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/36 anonim ***** válasza:
25%

A média szokáshoz hűen szemtelen és hazug módon úgy harsogta nálunk és külföld felé, hogy Magyarországon hömpölyög a romák vére az utcán, holott 2 év alatt 6 (!) cigány halt meg.

Nyilván hat emberért is kár, de hol van ez a szám azokhoz a cigányok által (főleg vidéken) folyamatosan rettegésben tartott, megnyomorított, megcsonkított és meggyilkolt magyarok számához képest.


Egy elszigetelt, máig tisztázatlan esetet fújt fel a média, miközben pl. a határon túli magyarok intézményes üldöztetéséről kussolnak.


Számszerűsítsünk és vegyük számba, hány magyart öltek meg a cigányok és hány cigányt a magyarok, a mérleg nyelve igen erősen elbillen a magyar áldozatok irányába.

Ennek ellenére a csapból is az ún. "roma-gyilkosságok" folytak.

Azt a következtetést kell levonnunk, hogy a cigányok élete többet ér.

Ha egy idős nénit agyonvernek, az miért mínuszos hír?

Az elkövető arcát kikockázzák. Ilyenkor érdekes nem számít az elkövető bőrszíne.


Aljas kettős mérce.

2015. máj. 15. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/36 anonim ***** válasza:

"tudtommal egy rendőrségi szakkifejezés, amelyet a cigányok körében is méltán népszerű dr. Tonhauser László alkotott tudtommal), és közel sem az elkövető etnikumára, hanem az elkövetés módjára vonatkozik"


Rosszul tudod, mert pont, hogy az etnikumra vonatkozik.

Biz. bűncselekménytípusok és elkövetési módok, ahol a cigány származású elkövetők aránya felülreprezentált az összlakosság számarányához képest.


Értsd: az adott bűncselekménytípusokat (pl. színesfémlopás) 90%-ban cigányok követik el.

2015. máj. 15. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/36 tetro ***** válasza:

12.23

és a 80as évek közepétől nem használják mert kiderült hogy szakszerűtlen és téves fogalom.

de ha az érv, hogy valami 30éve még létező fogalom volt, akkor ennyi erővel használhatnák a lombroso elméleteket is. hiszen azokat is érvényesnek tekintették egy ideig...

2015. máj. 15. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/36 anonim ***** válasza:

"és a 80as évek közepétől nem használják mert kiderült hogy szakszerűtlen és téves fogalom."


Ez nem igaz.


Ha nincs cigánybűnözés, akkor ennyi erővel nincs fiatalkorú bűnözés, időkori bűnözés, bevándorló-bűnözés, női bűnözés.


Anno ebből a témakörből vizsgáztam a jogon kriminológia tárgyból.

Mind-mind létező fogalmak, csak a liberális pc. miatt nem come il faut kimondani, leírni.

2015. máj. 15. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/36 thatos ***** válasza:
Már miért lenne "szakszerűtlen és elavult"? Ezek a fogalmak csak arra szolgálnak, hogy egy rendezetlen információ-halmazt valamilyen kritériumok alapján rendezzenek, és ezáltal kezelhetőbbé tegyék. De ha ezt bárki sértőnek találja, javasolnám, vesse fel, hogy az egyes kategóriákat pl. számokkal helyettesítsék (pl. 1-cigány bűnözés, 2-hottentotta bűnözés, 3-eszkimó bűnözés, stb., vö. fent).
2015. máj. 15. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/36 tetro ***** válasza:

13.36

nem tudom, de valahogy én soha sem szoktam hallani hogy a férfibűnözés ellen szólalna fel bárki, pedig a bűnözők többsége férfi.

amúgy a fogalom és az érvelésed épp attól téves, hogy az ok-okozati viszonyra nagy ívben tesz. fiatalkorú bűnözésről azért beszélünk, mert vannak bűncselekmény típusok amik jelentős részben az életkorral függnek össze. létezik az ok-okozati viszony. szemben a cigánybűnözés fogalmával. már pedig a fogalom használata feltételezi a nem létező relevanciát.

2015. máj. 15. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/36 tetro ***** válasza:

15.46

névtelen azt se tudjuk kivel nem érdemes vitatkozni mert gyűlölködésről azt hiszi hogy az észérv.

2015. máj. 15. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!