Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Roma gyilkosság elkövetői...

Roma gyilkosság elkövetői ténylegleges életfogytignant kaptak. Vélemény? Jogos? Nem jogos?

Figyelt kérdés

#roma gyilkoságok
2015. máj. 9. 08:07
1 2 3 4
 1/36 anonim ***** válasza:
63%
Aránytalan, a gyilkos öregező romák kapnak 6-10 éveket. Cigány és magyar kapjon egyenlő büntetést.
2015. máj. 9. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/36 tetro ***** válasza:
35%
Jogos
2015. máj. 9. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/36 anonim ***** válasza:
59%
Jogos, mert mégiscsak gyilkoltak, viszont fordított esetben is minimum ennyit várnék el.
2015. máj. 9. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/36 anonim ***** válasza:
71%

Most akik lepontozták az elsőt, azok szerint az öregező cigányok nem érdemelnek ennyit? Beszarok az itteni közönségen néha. :D


Egyébként szerintem nem tudom. Nem ismerem az ügy hátterét. Annyit hallottam, hogy nem is bizonyított, hogy ők lettek volna. Állítólag csak ők viszik el a balhét, de ez nem tudom, hogy mennyire igaz.

2015. máj. 9. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/36 anonim ***** válasza:
42%
Elvenni 1 ember életét??? Azt kellene felakasztani aki eltörölte a halálbüntetést! Szemet , szemért, életet, életért. ~40 év és jó dolga van az akadémián, pereskedik, mert kicsi a mozgástere... Roma nem roma kötelet nekik!
2015. máj. 9. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/36 anonim ***** válasza:
53%
Szemet szemért?Ekkora barbár hülyeséget.Akkor egyetlen élő ember sem maradna a földön...
2015. máj. 9. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/36 anonim ***** válasza:
92%

Amennyiben tényleg ők tették, és tényleg azt amiért elítélik őket (előre eltervelten embereket öltek, ahol a kritérium a származás volt), úgy jogos.

Emberölés egy dolog, súlyosbítva az előre elterveléssel, a származás alapján való kiválasztással, a többszöri cselekménnyel. Fordított esetben (romák ölnének magyarokat csak azért, mert magyarok úgy, hogy ezt előre eltervelik) hasonló lenne a helyzet.


Másfelől valóban aggályos, többen gondolják, hogy ez a csapat csak elviszi a balhét. Ha meg tényleges életfogytigon vannak, akkor nem tudnak róla kint beszélni, hogy nem is ők voltak.

2015. máj. 9. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/36 anonim ***** válasza:
76%
Nem jogos. Egyrészt mert nem ők követték el, hanem a hatalom rendelte meg, hogy lehessen rasszizmusról visítozni. Másrészt mert ha egy cigány megöl egy magyart, jobb esetben is csak pár évet kap.
2015. máj. 9. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/36 anonim ***** válasza:
63%

Amikor a cigánybűnözés, mint kifejezés felmerül, a fajvédők rögtön ájvékolnak, hogy rasszizmus, mert szerintük a "bűnözésnek nincs bőrszíne".


Nos, kérem szépen, akkor NINCSEN "roma gyilkosság", csak simán gyilkosság, mert az áldozatnak sincsen bőrszíne.


Az, hogy folyamatosan "roma gyilkosságról" beszélnek azt feltételezi, hogy a cigányok élete többet ér.

Ha egy magyart megölnek, miért nem "magyar gyilkosságokról" ájvékol a média?

2015. máj. 9. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/36 anonim ***** válasza:
89%

Ha valóban ők követték el ezeket a gyilkosságokat, akkor teljesen jogos. Az már más kérdés, hogy a tizenévesekből álló cigányhordáknak is ennyit kéne kapni, akik időseket vernek agyon az ékszereikért éjszaka.


Csak azt nem értem ebben az egészben, hogy ha ezek az emberek tényleg ennyire megszállottak voltak, tényleg beszereztek fegyvereket, éjjelátó felszerelést, mindenük megvolt, akkor miért falusi cigánycsaládokat kezdtek el gyilkolni, és miért nem a veszélyes cigánybűnözőket. Akkor igazi mártírok lettek volna az emberek szemében, főleg ezzel a büntetéssel, de így meg csak pár elmebeteg fegyverekkel. Ezért is sántít nekem kicsit ez az ügy, de mi valószínűleg úgysem tudjuk meg a teljes ogazságot soha.

2015. máj. 9. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!