Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Van ilyen 'irányzat'? Ha...

Van ilyen 'irányzat'? Ha igen, mi a neve?

Figyelt kérdés

Igazából én így képzelem el a "tökéletes világot" (ami ugye soha nem fog létezni, mert tökéletes nincs)... Szóval én egyet értek részben a jobbosokkal is, és a balosokkal is... Pl. szerintem teljesen jó lenne, ha minden nemzet egy-egy külön országban élne, meglenne a saját életterük, stb. de azon a saját országon belül meglenne kommunizmus... Persze nem a terrorral fenntartott, hanem az eredeti elv...

Tudom, hogy ilyen nem lehet soha, de kíváncsi lennék, hogy én akkor most milyen elvet vallok... szociálfasiszta? vagy mi? :D


2010. febr. 22. 21:49
 1/4 anonim ***** válasza:
nemzeti kommunizmus
2010. febr. 22. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Nincs. Ez nem elv, mert semmiféle valóságalapja nincs, és nem épülhet rá politikai program. Ha minden nemzetnek és nemzeti közösségnek saját állama lenne, az tökéletesen átláthatatlan és irányíthatatlan helyzetet eredményezne, ráadásul a "nemzet" képzelt fogalom, és sokféleképpen értelmezhető. Fikció, az önazonosság kialakításának egy eszköze. Ráadásul a kommunizmus "eredeti elvei" szerint a megvalósult kommunizmusban nemzet és az ország fogalmai jelentésüket és jelentőségüket veszítenék. Ez önmagában is ellentmondás.


Leginkább valami zagyva anarcho-szindikalista utópiához hasonlít egyébként.

2010. febr. 22. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

tisztában vagyok vele, hogy lehetetlen, ezt le is írtam.

csak érdeklődtem, hogy ezt hogy hívhatják, vagy hívják-e valahogy, nem kell leoltani...

2010. febr. 23. 08:11
 4/4 anonim ***** válasza:
Nem oltottalak le. Csak azt írtam le hogy nincs, hogy miért nincs, és hogy mihez áll legközelebb. Nem kell besértődni mindenen.
2010. febr. 24. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!