Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Miért ördögi"találmány"a...

Miért ördögi"találmány"a kapitalizmus?

Figyelt kérdés

A legpusztítóbb és következményeiben is a legsúlyosabb fegyveres konfliktusok az utóbbi századokban robbantak ki, különösen azóta, hogy kialakult és az egész világra kiterjedt a kapitalizmus. A tőkés társadalomnak törvényszerű velejárója, ragadozó természetében rejlő mozgásformája a háború, más népek leigázása, idegen területek meghódítása és kifosztása, nyersanyagforrások, felvevőpiszok, érdekszférák megszerzése.


Azt pedig már csak mellékesen jegyzem meg, hogy a kapitalizmus sajátja az is, hogy vannak szegények és nagyon szegények illetve gazdagok és nagyon gazdagok. És bizony gyakorlatilag szinte mindig a pénz rossz kezekben van, az arra érdemteleneknél.


Mert ha még úgy lenne, hogy a rendes, dolgos, becsületes és tisztességesen dolgozó ember lenne a gazdag és a naplopó, semmirekellő, tolvaj a szegény!


Dehát a kapitalizmus sajátja, hogy fordítva van...


2015. ápr. 7. 14:17
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:

"hogy váltson, elköltözzön és vannak jogai?"

Hiába vannak elvileg jogai, nem lehet mindenki (Bp-en többnyire) informatikus, vagy pénzügyekkel foglalkozó. Egy társadalom sem működik úgy. Vannak, akik É Ék Magyarországon élnek, ott tanítanak, gyógyítanak, az olyan munkanélküliségtől (bezárt ipari létesítmények, bányák) szenvedő és elképesztő nyomorban lévő területen, ami szintén az ország és a társadalom része.

Nem költözhet mindenki el, és nem biztos, hogy az a megoldás, hogy mindenki külföldre húzza el a csíkot.

Mi lesz ezzel az országgal?

2015. ápr. 8. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 TamásTóth ***** válasza:

Hát ha te inkább lennél háziállat jogilag, mint ember akkor nem nagyon van miről beszélni :D


"A római jogban a rabszolgák tárgyak voltak, amelyek felett a gazdájuk korlátlanul rendelkezhetett, és a háziállatok közé sorolták őket"


És itt még nem is beszéltünk a kínzásokról, meg arról, hogy ha azt mondták neked, hogy te most lemész kutyába és egyszerre két embert fogsz kielégíteni, akkor nem mondhattad azt, hogy nem még akkor sem, ha nem az adott nemhez vonzódtál. A rabszolgáknak nem lehetett tulajdona csak ha megengedték nekik, hogy legyen, nem volt privát életük, nem dönthettek kivel lesznek együtt, nem dönthettek mit szeretnének csinálni.


De nem is mondom tovább, mert ez az összehasonlítás is nevetséges.

2015. ápr. 8. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:

- tényleg nevetséges, hogy az előzőekből ezt szűrted le, hogy "inkább lennék háziállat jogilag, mint ember"


Inkább vagyok ember, mint az, aki csak a saját érvényesülésére gondol, és a többire legyint, mert nem képes elmenni, kimenni az országból.

És nem annyit érek, amennyit a pénzemberek gondolnak.


"És holnap az egészet újra kezdem,

mert annyit érek én, amennyit ér a szó

versemben s mert ez addig izgat engem,

míg csont marad belőlem s néhány hajcsomó."

2015. ápr. 8. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 TamásTóth ***** válasza:

Te magad írtad "igen,Tamás, jobb volt a rabszolágnak a sorsa"


Ezek után nem értem miért arról beszélsz, hogy M.O-n milyen rossz, amikor egrészt a kérdés általánoságban vonatkozik a kapitalizmusra, ami az USA/Nyugat Eu leginkább és nem M.O. És azt sem értem miért nem vagy képes beismerni, hogy régen egyes rétegeknek sokkal rosszabb volt, mint akár most a minimálbéren élöknek. (Pl rabszolgák)


Ezen kivül, a kaptializmus valóban nem tökéletes, de ennél jobb rendszert még senkinek nem sikerült "feltalálni". A kaptilaizmus teremeti meg a legtöbb embernek a "normális" feltételeket, úgyhogy a rendszer fenntartható is marad.

2015. ápr. 8. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
Én kiirtanék minden életet, hogy a világ végre tiszta legyen és szent.
2015. ápr. 8. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
(már az isten is gyakorizik, és 49%-on áll)
2015. ápr. 8. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!