Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Milyen fizetéseket kellene...

Milyen fizetéseket kellene adni az orvosoknak hogy ne menjenek el külföldre?

Figyelt kérdés
2015. ápr. 4. 21:14
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
11%

"Egy orvos, még ha embert is akar menteni, nem azért tanul 15 évig, hogy picit többet kapjon mint a minimálbér...."


Arról én nem tehetek, hogy az elcseszett magyar oktatási rendszer 80-90%-ban sallang baromságokkal próbálja teletömni a tanulók fejét, amit később úgy is elfelejtenek, mert szükségtelen számukra.

2015. ápr. 4. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim válasza:
100%
Szerintem nagyrészt nem a fizetés miatt mennek ki az orvosok, hanem az olyan emberek miatt, mint aki a 7 és 11-es válaszokat írta, felteszem egy személyről van szó. Mert sok ember ilyen megvetéssel, lenézéssel áll az orvosokhoz. Persze, a hivatástudat egy szép dolog. Kár, hogy fizetőeszköznek nem fogadják el a boltban, ha kenyeret akar venni vagy ha el akarja tartani a családját, nem tudja a csekkeket, gyerekei oktatását fizetni belőle. Baromsággal van teletömve a fejük? :D Remélem fog téged olyan orvos műteni, aki nem tudja az anatómiát, és akkor is azt fogod mondani, hogy baromsággal van teletömve a fejük. Pedig az csak egy alapozó tárgy. Ha nem tanulná meg a gyógyszerek hatóanyagainak hatásmechanizmusát, nem tudná, hogy melyik gyógyszer hogy hat, nem tudná azt sem, hogy mit mivel lehet vagy nem lehet együtt szedni. A sok tanulás egy dolog. Nem hiszem, hogy sok szakma van, ahol ekkora felelősség van egy emberen, úgy hogy 24-48 órás műszakokat kell lehúzni a szakemberhiány miatt, és emberi életekről kell dönteni. Gondolom a felelősséget nem sajnálnád tőlük, csak a pénzt.
2015. ápr. 5. 00:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
0%
12. Az hogy milyen felelősség van rajtuk ne emlegesd. Ha van egy orvosi hiba amibe a beteg belehal , milyen felelősség terheli az orvost. SEMMILYEN !!! Az állam fizet mindent. Vagyis mi , az adófizetők. Másnak is kell tanulni . Sőt másnak dolgozni is kell. Ha másnak minimál bérből kell megélni , akkor az orvos éljen meg. Csak azt kevesen tudják , vagy nem akarják tudni hogy először a munkás , a termelő ember fizetését vagyis a munkát kellene megteremteni. Majd ebből fizetnék az adókat , járulékokat. Végül így lehetne az orvos fizetését is emelni. Milyen orvosi ellátás az amikor egy műtétre négy-öt év múlva kerül sor. Mert úgy vannak az előjegyzések. Csak hát fordítva ülnek a lovon és nem látnak az emberek semmit.
2015. ápr. 5. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:
0%

#8


Mi van talán fáj az igazság?


#9


Milyen 150.000?Csak a kezdők keresnek annyit,azok meg nehogy már szarrá keressék magukat,először szerezzenek tapasztalatot.Egy tapasztaltabb orvos viszont 200.000-at már megkeres + a hálapénz úgyhogy nehogy sajnálni kelljen már őket.Én nem panaszkodnék ha én ennyit kapnék azért a munkáért amit (elvileg) szeretek.Az ember ne azért szerezzen már szakmát hogy degeszre keresse magát hanem azért mert szereti azt csinálni,főleg ha orvosnak megy.Oké ne haljon éhen se de akkor is ne üzletnek kezelje már az emberek egészségét.A hálapénz betiltását én se helyeslem DE nem is csodálkozom rajta hiszen az orvosok szinte már ELVÁRJÁK hogy hálapénzt kapjanak különben azért kell rettegnie a betegnek hogy nehogy meghaljon a kórházban


#12


Tessék?Most komolyan csodálkozol azon amiért az embereknek ilyen véleményük van az orvosokról?Épp az a baj hogy az orvosok nézik le az embereket,semmibe nézik őket,úgy kezelik őket mintha állatok lennének.Szerintem meg bőven van pénzük főleg ha az élettársuk is dolgozik.Nem értem miért keveslik egyesek például a havi 200.000-es fizetést.Talán kapzsiságról van szó?Vagy talán nem kéne a pénzt elverni mindenféle hülyeségre,piálás,kocsmázás,okos TV,okos telefon stb ugye ugye?Talán ésszerűen kéne költekezni és akkor nem jönnének elő anyagi gondok


Az pedig TÉNY hogy rengeteg baromságot tanulnak nem csak az orvosok hanem mindenki az oktatási intézményekben.Ha a lényeget tanulnák csak akkor jóval hamarabb el lehetne végezni a sulit mindenkinek.Szerintem a 11-es nem az anatómiát vagy a gyógyszerek hatásmechanizmusát értette hülyeségnek úgyhogy nem értem minek kell bele beszélned ilyen baromságokat a mondanivalójába.Arra azért kíváncsi lennék milyen felelősségről beszélsz?Ugyanis ha meghal egy beteg az orvost marhára nem büntetik meg.Ennyit erről

2015. ápr. 5. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!