Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Az antiszemita jelző helytálló?

Az antiszemita jelző helytálló?

Figyelt kérdés
Csak azért kérdezem, mert a mai zsidók többsége nem szemita típusú ember, ellenben az arabokkal. Az is zavar emellett, hogy egy nép elleni rasszizmust megkülönböztessünk a többi nép ellen érzett ellenérzéstől, ez pedig maga a rasszizmus.
2015. ápr. 4. 07:37
 1/10 anonim ***** válasza:
35%
Igen, helytálló.
2015. ápr. 4. 07:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Indoklás?
2015. ápr. 4. 07:47
 3/10 anonim ***** válasza:
13%
Én is pont ezen gondolkodtam, ha valaki a zsidókat utálja, az már nem rasszista, hanem valami sokkal rosszabb. antiszemita. Nem értem a logikáját, vagy pl. a Jobbikra is sokszor így mondják rá hogy rasszista, antiszemita.
2015. ápr. 4. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
14%
Nem helytálló, mert úgy a zsidók, mint az arabok szemita népek. Tehát aki antiszemita, az az arabokat is kellene utálja...
2015. ápr. 4. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Itt egy hosszabb elemzés a témáról:

[link]


tl;dr a mostani zsidóság túlnyomó többsége, genetikai vizsgálatok alapján indo-európai, kazár ősökkel rendelkezik (genetikailag az örményekhez állnak legközelebb a ma is élő népcsoportok közül), kisebb részük pedig szemita felmenőkkel. Ellenben a palesztinok és az arabok 100% szemiták.

2015. ápr. 4. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Jópofa volt, amikor az egyiptomi ENSZ-delegáció egyik tagját sajtóértekezleten egy újságíró megkérdezte: Mondja, maga antiszemita ? Ő pedig ezt válaszolta: Már hogy lennék antiszemita, hiszen én is szemita vagyok...
2015. ápr. 4. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
0%

Én leírom neked a pontos választ, méghozzá indoklással együtt, de nem fog tetszeni. (Ez viszont már a te bajod.)


Válasz: Igen, az "antiszemita" jelző helytálló.


Indoklás:

Az "antiszemita" szót egy Wilhelm Marr nevű német agitátor használta nyilvánosan, azaz ő népszerűsítette (1881-ben).

Az összetett szó első szava a "valami ellen, valamivel szemben" jelentésű görög anti- előtag, a második szó a bibliai Sém nevéből származik, az ő leszármazottait jelöli; Marr az utóbbi csoportból (zsidók és arabok) kifejezetten és kizárólag a zsidó népre vonatkozóan használta a szót, méghozzá az Európában akkoriban zajló zsidóellenes kampányok "magyarázatára" kitalálva.

Forrás:

[link]


Mint tapasztalható, az antiszemiták döntő többségének halvány segédfogalma sincs a szó etimológiájáról, azaz arról, hogy pontosan az ő egyik "szellemi atyjuk" alkotta a szót, abszolút konkrét jelentésben. Ezért csak okoskodás (nem = okosság) és/vagy hárítás, amikor megpróbálják kiforgatni a szó eredeti értelmét.

2015. ápr. 5. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

Értem, de a magyarázatból kitűnik, hogy ez egy kreált kifejezés, amit a mai korban túl kéne haladni.

Amennyiben a valaki tényleg elítél mindenféle megkülönböztetést, annak azt is el kell ítélnie, ha egy népcsoport elleni megkülönböztetést kiemeljünk az általános rasszizmusból. Főleg, hogy ugye az Európában élő zsidók többsége nem szemita.

2015. ápr. 5. 17:55
 9/10 anonim ***** válasza:
10%

Akkor ha az antiszemita a Sémeket utálja, akkor az antisémita a szemitákat?


Amúgy meg az lenne a helyes ha nem különböztetnének meg rasszizmust rasszizmustól, kérdezővel egyet értek, és főleg nem úgy kellene hogy még a jelző is hibás, és teljesen másokra vonatkozik.

2015. ápr. 5. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Én ennyit tudtam segíteni. A többit beszéljétek meg az illetékessel, azaz a Magyar Tudományos Akadémiával. :)
2015. ápr. 6. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!