Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Hogy is van ez akkor?

Hogy is van ez akkor?

Figyelt kérdés
A Jobbik folyamatosan ÁVH-ként vagy pártrendőrségként emlegeti a rendőrséget, de szeretne egy olyan csendőrséget, mely a Jobbik által alapított gárdatagokból állna. Most akkor ez már nem is rossz, mint pártrendőrség?
2010. febr. 11. 16:14
1 2 3
 11/26 anonim ***** válasza:

ma 16:54


én ebben nem vagyok biztos(hogy érted is)

2010. febr. 11. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/26 anonim ***** válasza:
19%

"Én ebben nem vagyok biztos(hogy érted is)"


Én meg abban nem vagyok biztos, hogy beszóláson kívül érvelni is tudnál.

2010. febr. 11. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/26 anonim ***** válasza:

" "Első lépésként elkezdtük a csendőri feladatra alkalmas személyek szellemi és fizikai képzését, második lépésként pedig a Magyar Gárda jogi munkacsoportjával elkezdjük kidolgozni a kötelességtudó és köztiszteletben álló csendőrség visszaállításának jogi feltételeit.."


Szóval majd a feloszlatott magyar gárda megmondja, ki alkalmas csendőrnek, és ki tartson rendet ebben az országban. Remélem, nem baj, ha ebből én nem kérek. "


Na nézzük csak. Hol írja, hogy a feloszlatott magyar gárda dönti el, hogy ki alkalmas rendőrnek?

Én ilyet olvasok: "Magyar Gárda JOGI munkacsoportjával elkezdjük kidolgozni a kötelességtudó és köztiszteletben álló csendőrség visszaállításának JOGI feltételeit"

2010. febr. 11. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/26 anonim ***** válasza:
*csendőrnek. Elírtam, elnézést.
2010. febr. 11. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/26 anonim ***** válasza:
42%

17:00


Ad 1: Elég baj az, ha egy politikai párt válogatja, és képzi ki a szerinte rendészeti feladatokra alkalmas egyéneket. Márpedig itt bárhogyan is olvassuk, éppen erről van szó.


Ad 2: Mi köze a magyar gárdának bármilyen jogi folyamathoz, ha ők maguk sem kompetensek, és ráadásul jogellenesek is? Ha nekem nem tetszik valami az országban majd én is nekiállok jogászkodni, és addig ütök-vágok, amíg a többség nem alkalmazkodik az én szabályaimhoz?


Fura ez a demokráciaértelmezés, és meg kell ismételnem: ebből nem kérek!

2010. febr. 11. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/26 anonim ***** válasza:

1.

Mivel nincsenek kormányon, így nem rendelhetik el az országos kiválogatást, a mondat pedig múltidőben szól, a jövőben ha kormányra kerülnek, akkor lehetne rendesen a felvételi szabályokat, egyebeket meghatározni. Most hogy határozzák meg, hogy ki lehet rendőr? Ugyanúgy kormány vagy a kormány embere határozza meg a felvételi szabályokat.

2.

Már Új MGM van, ami elvileg nem jogellenes, csak a rendőrök hajkurásszák őket folyamatosan magánterületen is(jogellenesen. hoppá, ki is rendeli el ezeket a magánterületen levő jogellenes igazoltatásokat?). Mindemellett abban nem látok semmi kivetnivalót, hogy egy jogi munkacsoport jogi hátteret elkezd kidolgozni. Aztán majd beterjesztik, ha átviszik az országgyűlésen, törvény lesz.

2010. febr. 11. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/26 anonim ***** válasza:
A csendőrség soha nem volt KÖZTISZTELETBEN ÁLLÓ! Legfeljebb Hortyék és Szálasiék szemében,de a magyar emberekében biztos nem.És nincs is semmi szükség rájuk.
2010. febr. 11. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/26 anonim ***** válasza:
0%
apááám....a rendőrök nem azért csesztetik a gárdát mert vannak,hanem azért mert a régi gárdával betiltották az egyenruhát is és ők még mindig azt hordják.
2010. febr. 11. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/26 anonim ***** válasza:
Amúgy kiváncsi leszek a csendőrségre...most nyomják aa rendőri túlkapás témát,na kíváncsi lennék ők milyen eszközökhöz folyamodnánk,de hogy jogihoz nem az tuti.
2010. febr. 11. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/26 anonim ***** válasza:
38%

Szerintem a jelenlegi rendőrséggel van a gond, azon kellene változtatni.Aztán elnevezhetjük csendőrségnek.

Emlékezzetek: -Mtv ostrom(a rendőrség ott állt felsorakozva a szomszéd utcában)

- Ki nem tett megkülömböztető feliratok

- mellkas fölé nem lövünk(Kilőtt szemek, fejre célzás)

- újságírók, járókelők rugdosása körbeállva

- stb

Én meg ezekből nem kérek, a rendőrség a kormány csicskása.

2010. febr. 13. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!