Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Mi a különbség a náci himnusz...

Mi a különbség a náci himnusz és az internacionálé között?

Figyelt kérdés
Ha az egyik párt (nem a Jobbik) az előbbit énekelné, akkor nyilvánosan végezné ki őket az ENSZ, de az internacionálét nyugodtan lehet énekelni (mszp).
2010. febr. 11. 14:25
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
47%
Az internacionálé eredetileg szocdem induló volt, a komcsik ellopták, így ha valaki nagyon akarja, meg tudja magyarázni, miért énekli, bár káeurópában nem szerencsés dúdolni. A náci himnusznál nincs ilyen kettősség, abban meg értsünk már egyet, hogy egyik rendszer sem volt olyan, hogy vissza kéne kívánni.
2010. febr. 11. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 A kérdező kommentje:

15:11 Nem bonyolult a képlet, gondolom nem vagy fizikus..


Tekintsünk el a francia munkásmozgalmaktól. Volt a Szovjetúnió, melynek himnusza az Internacionálé. A kommunista diktatúrákban több millióan haltak meg. Nekem ezek után nem lenne gyomrom ezt énekelni, sokan mégis teszik magas pozíciókban. Ennél egyszerűbben nem tudom elmagyarázni.

2010. febr. 11. 15:17
 13/17 A kérdező kommentje:
15:16 mondom mégegyszer én egyik rendszert sem kívánom vissza, ép eszű ember ilyet nem is tesz, éppen ezért nem értem az mszp-t. Illetve pontosan értem....
2010. febr. 11. 15:25
 14/17 anonim ***** válasza:

15:17


"Volt a Szovjetúnió, melynek himnusza az Internacionálé."


Volt a Rákosi-rezsim, melynek himnusza a Himnusz volt. Akkor most Tilcsák Bea himnuszt is, ugye, hülyegyerek?


Az Internacionálét nem Sztálinék írták. Az, hogy ők is használták, ugyanannyira teszi az Internacionálét szalonképtelenné, mint az, hogy Rákosiék pedig énekelték a Himnuszt. Azaz semennyire. Akármennyit hisztizel egyébként, a világ egyáltalán nem érti a kicsi kis problémádat, és amíg élsz, az internacionálé úgy-ahogy elfogadott lesz, a Horst Wessel-dal meg nem.

2010. febr. 11. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 A kérdező kommentje:

15:31 Egyrészt a Himnusz nevében nem öltek meg milliókat, Istenem, hogy tényleg nem érted??? Másrészt nem mondtam, hogy tiltsák be, csak jó érzésű ember hanyagolja a fütyörészését, legalábbis mifelénk mindenképpen. Harmadrészt pedig számomra a Horst Wessel sem elfogadott.

Ja és negyedrészt pedig rákosi menjen a k*rva anyjába.

2010. febr. 11. 15:39
 16/17 anonim ***** válasza:

"15:31 Egyrészt a Himnusz nevében nem öltek meg milliókat"


Te valami kínai vagy, ennyire nem tudsz értelmesen fogalmazni magyarul? Hogyan lehet egy dal nevében milliókat megölni? Értelmetlen szósalátát produkálsz.


"jó érzésű ember hanyagolja a fütyörészését, legalábbis mifelénk mindenképpen."


Ez a te magánvéleményed, amit nem oszt mindenki, és fájdalom, együtt kell élned azzal a ténnyel, hogy másoknak eltérő lehet az ízlése, mint neked.


"Harmadrészt pedig számomra a Horst Wessel sem elfogadott."


Tökre nem érdekes, hogy neked mi az elfogadott. Magánügy. A Horst Wessel dal egyértelműen a náci rezsimhez kapcsolódik. Az Internacionálé meg nem kapcsolódik egyértelműen Sztálinhoz, mert nem Sztálin dala, hanem a munkásmozgalomé. Ugyanúgy, ahogy a Himnusz sem Rákosi Mátyás dala attól, hogy Rákosi Mátyás is használta.

2010. febr. 12. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 duhaj ervin ***** válasza:
14:39 Ebből a szempontból igazad van! Gyakorlatilag semmi különbség!
2010. febr. 13. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!