Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Mi a különbség a náci himnusz...

Mi a különbség a náci himnusz és az internacionálé között?

Figyelt kérdés
Ha az egyik párt (nem a Jobbik) az előbbit énekelné, akkor nyilvánosan végezné ki őket az ENSZ, de az internacionálét nyugodtan lehet énekelni (mszp).
2010. febr. 11. 14:25
1 2
 1/17 anonim válasza:
Kommunista pártok DEMOKRÁCIÁKBAN! is voltak, vannak, nekik köszönhettük ezt a szép hozományt.
2010. febr. 11. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
9%

az internacionálét most is nyomatja oroszország.


amúgy nem a zenékkel van baj, én orosz népzene kedvelő vagyok, a "náci himnusz" is tetszik mint dal. de ettől még nem leszek se kommunista se náci.



amúgy én nem tudok róla, h az mszp énekelné az internacionálét. vagy igen?

2010. febr. 11. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:

Értelmetlen a kérdés, mert nincs náci himnusz. Esetleg a Horst-Wessel-Lied vagy az Es zittern die morschen Knochen lenne az? Miért énekelné a Jobbik egy másik párt (NSDAP) himnuszát? Az Internacionálé egy 1871-es francia munkásmozgalmi dal, és nem pártinduló, hanem egy mozgalom indulója.


A munkásmozgalomnak köszönheted a heti 40 órás munkahetet, a munkanélküli-segélyt, a minimálbért, a szakszervezeteket, a bértarifarendszert, a társadalombiztosítást, a gyermekmunka eltörlését és még sok minden mást is, úgyhogy kéretik a munkásmozgalom és a nácik közé nem egyenlőségjelet tenni.

2010. febr. 11. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 A kérdező kommentje:

14:40 Ennyni erővel a kommunisták is "munkásmozgalmisok", mégis legalább annyian haltak meg akkor mint a nácik alatt. A Horst-Wessel-Lied-re gondoltam igen, csak nem jutott eszembe. Tehát a szovjet kommunizmusra lehet sóvárogni, de a nácikra nem? Én egyiket sem tenném, nehogy félreértsetek, csak a kettős mércét vonom kérdőre.


14:39

[link]

2010. febr. 11. 14:46
 5/17 anonim válasza:
Az Internacionálé mint orosz népzeneXDDDDDDDDDDDDD
2010. febr. 11. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:

nem mondtam, hogy az internacionálé egy darab népzene.

viszont abból indult ki.



pl ez egy orosz folk zene

http://www.youtube.com/watch?v=SKC4M0dQ8AE


nem áll annyira messze ez már az indulóktól és magától a himnuszaiktól.


keresgélj csak youtube-n

javaslom a russian red army choir-t.

2010. febr. 11. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:

ma 14:46


Az Internacionálé egy 1871-ben keletkezett francia dal. Nem a "szovjet kommunizmus" dala, ezzel szemben a H. W. L. nagyon is az SA és az NSDAP sajátja.


"Tehát a szovjet kommunizmusra lehet sóvárogni, de a nácikra nem?"


A Horst-Wessel-Lied-éneklés kommunista megfelelője az lenne, ha valaki mondjuk a Sztálin-kantátát énekelné. Ki énekli ma a Sztálin-kantátát?


Próbálsz provokálni, de csak a műveletlenségedet teszed közszemlére. És még magyarul se tudsz ("kommunizmusra sóvárogni", mi a francot jelent ez?)

2010. febr. 11. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 A kérdező kommentje:

15:01 Tudom én hogy francia eredtű, éppen ezért nem értem hogyan lett belőle szovjet himnusz...

"kommunizmusra sóvárogni" mit nem értesz ezen?? lendvaitól kezdve bajnain át az egész bal csillogó szemekkel énekli ezt a sz*rt ami a kommunizmusból maradt.

2010. febr. 11. 15:08
 9/17 anonim ***** válasza:

15:08


Én tudom, hogy csillogó szemmel énekelték, de mi a fenét akarsz mondani ezzel? Szedd már össze kicsit magad és próbáld meg érthetően megfogalmazni a hasfájásodat.

2010. febr. 11. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim válasza:

Nem a Vörös Hadsereg kórusának előadásában vagy felfogásában hallgass orosz népzenét:DDD

http://www.youtube.com/watch?v=NIh7gliyYZY

Kicsit azért más:DDDDD

2010. febr. 11. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!