Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Ha kitörne egy háború (világmé...

Ha kitörne egy háború (világméretű) Ti mit tennétek?

Figyelt kérdés
Személy szerint én (családom van) a menekülést fontolgatom, csak ennek a mikéntjét, és azt hogy HOVA nem igazán tudom. Kétlem, hogy okos ötlet ülni itthon és várni a véget, harcolni meg harcoljon az aki annyira vágyik rá. Én nem akarok "hős" lenni.
2015. febr. 10. 07:32
1 2
 11/17 A kérdező kommentje:
Utóbbi határlezárási dologra én is gondoltam sőt, ha még most az ember kijutna teszem azt Svájcba vagy Kanadába legális módon, egy adott szituációban akár vissza is toloncolhatják nem?
2015. febr. 10. 10:46
 12/17 anonim ***** válasza:

Engem inkább az érdekel, hogy Kanada miért lett olyan szimpatikus célország az itt válaszolóknak? Egy NATO tagról beszélünk, ami részt vett mindkét világháborúban, és a hidegháború idején elég komoly hadsereget tartott fenn egy esetleges orosz invázió ellen, tehát ez a Kanada a "béke szigete" marhára nem igaz, a vietnámi háborút kihagyta, emiatt sok amerikai fiatal, akit behívtak inkább lelépett oda a hasonló kulturális környezet, nyelv miatt, de ennyi.

Érdekes viszont, hogy a katonailag semleges és szomszédos országot! Ausztriát senki sem mondta, de ott van még például Svédország és Finnország is, amik semlegesek.

Az viszont tény, hogy háború esetén ezek az országok sem szívesen eresztik be a külföldi állampolgárokat menekültként.

2015. febr. 10. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 A kérdező kommentje:

Kanadát én sem értem, csak példának hoztam. Finn, Svéd sem elvetendő, Ausztria bármennyire is semleges túlságosan az eu közepén van. Akkor már inkább Svájc, eddig jól kibírta a háborúkat, bár az esély arra hogy az ember ott menedékre leljen nem tudom mennyi. Az biztos hogy Mo. nem jó, rossz a fekvés (két tűz közt) és ismét csak áldozatok lennénk.


Az sem mindegy hogy az adott célpontra hogyan jut el az ember, azért Kanadába nem lehet csak úgy átszaladni, ha pedig nem jár sem utasszállító gép, sem hajó, marad európa.


Egyébként én nem csak arra gondolok melyik ország lenne alternatíva, hanem arra is hogy azon belül pl hol? A nagyvárosokat én személy szerint elkerülném (célpontok), az ipari dolgoktól is jó távol, valami félre eső kis zugban, hegyen, völgyben. Csak ott a megélhetés igen igen problémás lehet.

2015. febr. 10. 12:46
 14/17 anonim ***** válasza:
44%
Kanada azért király, mert rohadt sok erdeje van, szóval simán el tudsz bújni.
2015. febr. 10. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
Mennék amerre tudok, valami biztonságos országba
2015. febr. 10. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
Kanadának nemcsak sok erdeje van, de rengeteg bokra is. Ahol két vagy három bokor összenőtt, ott már kész apartman vár rád. Meg ott az a sok róka-kotorék. Télen még meleg is...
2015. febr. 10. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 smekker ***** válasza:

USA-t és Kanadát nagy ívben kerülném...potenciálisan veszélyeztetett terület lenne

A legbiztonságosabb hely a Kárpát Medence még mindig!

2015. febr. 13. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!