Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Szerintetek a kínzás bevezetés...

Szerintetek a kínzás bevezetése vissza szorítaná a bűnözést?

Figyelt kérdés

Én úgy vettem észre hogy az életfogytiglani vagy a halál büntetések nem igazán rettentik el a bűnözőket.Ezektől függetlenül is rabolnak gyilkolnak stb Dehát mitől is kéne félniük?Sok helyen "luxus" körülmények közt kell letölteniük a börtönbüntetést,a halálbüntetéssel meg úgy vannak hogy hamar túlesnek rajta azt kész


Ezért én bevezetném a kínzást.Felbérelnék embereket akiknek az lenne a munkájuk hogy kínozzák a bűnözőket.Az lenne a cél hogy minél hosszabb ideig és minél jobban kínozzák az illetőket.Így legalább a pszichopaták kiélhetnék magukat ezeken a bűnözőkön és nem ártatlan embereket mészárolnának le.A kínzásokról pedig videófelvételeket és képeket csináltatnék amiket továbbítanék az embereknek a médián keresztül


Természetesen csak azok kapnának kínzást akik nagyon komoly bűnt követtek el,például gyilkosságot viszont például aki önvédelemből gyilkolt az természetesen nem kapna ilyen büntetést.Csakis kizárólag az lenne megkínozva akire 100%-osan rábizonyítható hogy elkövette a bűnt


Tehát azért hoznám be ezt a kínzási módszert mert a jelenlegi büntető rendszer kész vicc.Nem beszélve arról hogy valaki kap 60 évet de jó magaviselet miatt kiengedik 6 év múlva és ott folytatja a bűnözést ahol abbahagyta,ráadásul a börtönben tanult dolgokat kamatoztatja


Szerintetek ez visszaszorítaná a bűnözést?Ti milyen megoldást javasolnátok a bűnözés visszaszorítására?


2015. febr. 4. 21:25
1 2 3
 11/29 anonim ***** válasza:
82%

9#


A svédeknél, skandinávoknál nem a betöréses rablás, lopkodás a probléma.Sőt ilyen probléma talán nincs is.


Hanem az erőszakoskodás, nemi erőszak, nők szexuális zaklatása.


Ez nem mostani statisztika:

[link]


De, azt írják benne, hogy a nemi erőszak bűncselekmények 77 százalékát bevándorlók követik el.

Ami, 10 százalékot sem kitevő kisebbségekhez képest nagyon magas.


Nem hiszem, hogy annyira más lenne ott az eljárás ezzel kapcsolatban.


Jó néhány durva eset történt Svédországban, olyan is, hogy az áldozat belehalt.

2015. febr. 4. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/29 anonim ***** válasza:

[link]


Elég sok mindent írnak, de összefoglalva:


"There have been several international comparisons made, placing Sweden at the top end of the number of reported rapes. However, police procedures and legal definitions vary widely across countries, which makes it difficult to compare rape statistics."


Nem értek hozzá különösebben. De pl Franciaországban vagy Angliában is rengeteg a bevándorló, és a nemi erőszak statisztikáik sokkal jobbak, mint Svédországnak, így én arra hajlok, hogy higgyek a wikinek ebben a témában.

2015. febr. 4. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/29 anonim ***** válasza:
85%

"Szerintetek ez visszaszorítaná a bűnözést?Ti milyen megoldást javasolnátok a bűnözés visszaszorítására?"


Szerintem ez is visszavetné. De tudod mi vetné vissza kereken NULLÁRA a bűnelkövetést? Ha minden embert kiirtanánk a Földről.

2015. febr. 4. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/29 anonim ***** válasza:
26%

Én teljes mértékben támogatnék ilyesmit, de csak ha arányos.


Például, ha valaki x hónapig egy másik embert fogva tartott, és megerőszakolt, akkor azt az embert be kellene zárni egy sötét lyukba, kenyéren és vízen éltetni, és minden nap 2-3-szor meglátogatná Bránerman is. Gondolom sírva könyörögne, hogy legyen vége, azután garantáltan nem lesz vele probléma.


Lopásnál pedig visszavezetném a kézcsonkolás rendszerét; minél többet lop valaki, annál nagyobb rész kerül le a kezéről. Azt gondolom, hogy ennek ténylegesen lenne visszatartó ereje, mert azért senki nem akarja elveszteni a kezét.

2015. febr. 4. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/29 anonim ***** válasza:
100%
Akkor a politikusoknak le lehetne vágni három kilométert a kezükről :)
2015. febr. 4. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/29 anonim ***** válasza:
16%
Lehetne emberies kínzás pl nem vízbefojtás, hanem csak áramot vezetni a genitáliákba meg ólombányába dugni stb
2015. febr. 4. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/29 AtyeszLL ***** válasza:
64%

Ki mondta, hogy nincs kínzás a magyar börtönökben?!

Egyébként ugyanaz a pali, akit gyaláztak az egyik zárkában (értsd: Megdugták, sz.patták, koktélt ivott, cigit töltött kávét főzött, takarított, pattanást nyomott, masszírozott, boxzsák volt, lenyírták a haját, leborotválták a szemöldökét, elvették a kajáját, a cipőjét, mindenét, aztán, délután kezdődött az egész előről) ha átteszed egy másik zárkába, a gyengébb fickókkal ugyanazt fogja megcsinálni, még akkor is, hogy tudja, ha kiderül (kiderül :-) ) megy vissza a nagyokhoz, és kezdődik ismét. Szóval ne akard ezt megérteni, ne keress benne értelmet, vagy rendszert, mert nálunk is a kisebbség tölti meg a börtönök 95%-át. Nem mondom kik azok, de Baloghokkal egy egész börtönt meg lehet tölteni. Meg egy másikat Lakatosékkal, stb.

2015. febr. 4. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/29 anonim ***** válasza:
63%

A kínzás és a kényszermunka az más. Egyébként ha jól tudom, így is dolgoznak, nem a töküket vakarják a cellában egész nap. Mondjuk képzelem mennyire lehet hatékony a munkájuk, szemmel láthatóan semmi visszatartó ereje nincs.

Egy kőbányának vélhetően több volna. És ha a köztörvényes bűnöző (mondjuk egy családirtó apa) elkezdene ajvékolni, nem vonulna ki a közvélemény a sok sittes jogvédősködő idiótával hogy jajszegényfogvatartott nekiisvannakjogai, hanem jól megküldenék missile launcherrel. Egy füstölgő kráter nem fog visszaszólni...

2015. febr. 4. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/29 anonim ***** válasza:
64%

Nézzük a hibákat a felvetésekben:


1. nincsenek luxus körülmények a börtönökben, ha van lehetőséged valamilyen szervezett kiránduláson látogass meg egyet

2. a halálbüntetésre várás hihetetlen mentális teherrel jár, vannak riportok olyanokkal, akik halálsoron voltak, de közben kiderült, hogy ártatlanok és utána mesélnek, hogy mit éltek át a várakozás alatt

3. 100%-os rábizonyíthatóság nincs, ez csak egy mítosz

4. nem lehet jó magaviselettel 6 év után szabadulni 60 éves büntetésnél (ami nincs is igazából). Fegyházbüntetésnél maximum a büntetés 1/5-ét lehet elengedni, börtönnél 1/4-et, fogháznál 1/3-ot.

2015. febr. 4. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/29 anonim ***** válasza:

Szerintem meg egyszerűen zárjuk be őket egy hangszigetelt, töksötét cellába hónapokon keresztül.

Na? Én 1-2 napig bírnám. :D

2015. febr. 4. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!