Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Szerintetek a kínzás bevezetés...

Szerintetek a kínzás bevezetése vissza szorítaná a bűnözést?

Figyelt kérdés

Én úgy vettem észre hogy az életfogytiglani vagy a halál büntetések nem igazán rettentik el a bűnözőket.Ezektől függetlenül is rabolnak gyilkolnak stb Dehát mitől is kéne félniük?Sok helyen "luxus" körülmények közt kell letölteniük a börtönbüntetést,a halálbüntetéssel meg úgy vannak hogy hamar túlesnek rajta azt kész


Ezért én bevezetném a kínzást.Felbérelnék embereket akiknek az lenne a munkájuk hogy kínozzák a bűnözőket.Az lenne a cél hogy minél hosszabb ideig és minél jobban kínozzák az illetőket.Így legalább a pszichopaták kiélhetnék magukat ezeken a bűnözőkön és nem ártatlan embereket mészárolnának le.A kínzásokról pedig videófelvételeket és képeket csináltatnék amiket továbbítanék az embereknek a médián keresztül


Természetesen csak azok kapnának kínzást akik nagyon komoly bűnt követtek el,például gyilkosságot viszont például aki önvédelemből gyilkolt az természetesen nem kapna ilyen büntetést.Csakis kizárólag az lenne megkínozva akire 100%-osan rábizonyítható hogy elkövette a bűnt


Tehát azért hoznám be ezt a kínzási módszert mert a jelenlegi büntető rendszer kész vicc.Nem beszélve arról hogy valaki kap 60 évet de jó magaviselet miatt kiengedik 6 év múlva és ott folytatja a bűnözést ahol abbahagyta,ráadásul a börtönben tanult dolgokat kamatoztatja


Szerintetek ez visszaszorítaná a bűnözést?Ti milyen megoldást javasolnátok a bűnözés visszaszorítására?


2015. febr. 4. 21:25
1 2 3
 1/29 anonim ***** válasza:
66%
Te szaddista vagy?
2015. febr. 4. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/29 anonim ***** válasza:
47%
Egészen biztos.
2015. febr. 4. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/29 anonim ***** válasza:
60%

Vissza a nácikat és az ÁVO-ot? Vagy a középkort?

Ez elmebeteg ötlet.

2015. febr. 4. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/29 anonim ***** válasza:
58%

Nem. Vannak erről tanulmányok. A bűnözést semmilyen büntetés nem szorítja vissza jelentősen, mert úgy állnak hozzá, hogy őket aztán úgyse kapják el.

Ami visszaszorítja a bűnözést, az az életszínvonal növelése.

2015. febr. 4. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/29 anonim ***** válasza:
Ez aranyos !!!
2015. febr. 4. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/29 anonim ***** válasza:
75%

"Ami visszaszorítja a bűnözést, az az életszínvonal növelése."


Az USA-ban , Franciaországban egész jó az életszínvonal.Mégis magas a bűnözési ráta.


Svédországban meg még magasabb és a nemi erőszakok száma 20 százalékkal magasabb, mint Magyarországon.

2015. febr. 4. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/29 anonim ***** válasza:
Természetesen.
2015. febr. 4. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/29 anonim ***** válasza:
33%

Van visszatartó ereje, szóval vissza tudná szorítani.

Az oroszokkal meg nácikkal érvelni azért ostobaság, mert gulágra és koncentrációs táborba leginkább ártatlanokat vittek, a mittomén hány millióból összesen alig pár száz volt köztörvényesen vagy más módon bűnöző...

2015. febr. 4. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/29 anonim ***** válasza:
94%

#6

Az USA-ban és Franciaországban is vannak szegény részek, ahol magas a bűnözés, és kevésbé szegény részek, ahol nem. Nem úgy működik a dolog, hogy az átlagszínvonallal arányos a bűnözés, hanem hogy akik bizonyos szint alatt vannak, azok sokkal hajlamosabbak. Sokkal inkább arányos a gazdag és szegény emberek közti "rés" nagyságával, mint az átlaggal. Pl az USA-ban híresen nagy ez a rés, Franciaországban pont nem tudom. Svédországban nem nagy a bűnözés, csak az erőszakolás definíciója és az azt követő eljárás teljesen más, mint a civilizált világ nagy részén, nézz utána.

De amúgy értem mire célozgatsz, a kulturális háttér is fontos. De igazából a kulturális háttér eléggé meghatározza, hogy az ember szegény lesz-e vagy gazdag, így ez nem könnyen választható el statisztikailag attól, amit mondtam. Nem tudom, hogy milyen statisztikák vannak az átlagszínvonalon és afelett élő arabok/négerek/cigányok/stb. bűnözési arányairól.

2015. febr. 4. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/29 anonim ***** válasza:
55%
Szerintem a hülye kérdések kiírását is visszaszorítaná a kínzás, vezessük is be gyorsan, mindenki jobban járna.
2015. febr. 4. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!