Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Magyarországon miért favorizál...

Magyarországon miért favorizálják a közmunkát annyira?

Figyelt kérdés

2015. jan. 22. 18:25
 1/7 anonim ***** válasza:
52%
Mert javítja a statisztikákat.
2015. jan. 22. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
58%

Senki nem szereti, csak mindenkit oda nyomnak be.

Egyébként meg annyi, hogy támogatást kapnak utánuk, plusz a bér miatt keveset kell adózni utánuk.

2015. jan. 22. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
60%

Hogy aki tartósan munkanélküli, az is csináljon/csinálhasson valamit.

Egyrészt dolgozik, kap pénzt, közösségben van, nem otthon magányosan. Másrészt ezeket a munkákat egyébként is el kéne végeztetni valakivel.

Az más kérdés, hogy amíg nem tudnak a végzettséghez legalább egy kicsit passzoló munkát felkínálni, addig nem sok értelmét látom. Pl. olyannal, aki egész életében szellemi munkát végzett, vagy vezető volt, ne szememet szedessenek. Ez a tudásának a pazarlása és megalázó is.

2015. jan. 22. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
79%
Mert így lehet függő, szolgaréteget kialakítani közpénzből, ami még a statisztikákat is javítja, és semmilyen hozzáadott értéke vagy haszna nincsen. Lásd a 300 fős ároktakarító brigád történetét...
2015. jan. 22. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim válasza:
48%
Én is találkoztam egyszer egy csapat munkással, akiknek egy futópályára kellett felfesteniük 40 cm hosszú fehér csíkokat 100 méterenként, összesen kb. 10 darabot. Egy jó, 5-8 ember "csinálta". De igazából akármikor arra jártam, mindig az árnyékban feküdtek és aludtak/kajáltak/cigiztek. Persze megérdemelték, a nettó 5 perces munka végül el lett intézve!
2015. jan. 22. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
69%
Ez is gyakorlatilag egyfajta segély, csak nem otthon ülnek érte, hanem az árokparton lógatják a lábukat. De így legalább nőnek a statisztikák, el lehet mondani hogy mennyi új munkahelyet teremtettünk, Magyarország jobban teljesít.
2015. jan. 22. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Ez is gyakorlatilag egyfajta segély, csak nem otthon ülnek érte, hanem az árokparton lógatják a lábukat. De így legalább nőnek a statisztikák, el lehet mondani hogy mennyi új munkahelyet teremtettünk. Pontosan.

Én is voltam közmunkás 5 hónapig. Olyan végzettségekkel, hogy az egész önkormányzat munkáját egyedül elvégezhetném, gondolhatod, hogy miért nem vettek fel oda, maguk közé akkor sem, amikor volt üresedés...

Természetesen, azóta találtam rendes állást, de eleget voltam ott köztük, hogy tudjam, a közmunkások 90%-ának ez tökéletesen elég, 95%-a meg semmilyen munkára nem való, mert sem kultúrája, sem tudása(papír van, tudás nincs) hozzá. A maradék 5 % meg talál munkát, ha akar.

2015. jan. 23. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!