Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Mikor lesz annyi a minimálbér,...

Mikor lesz annyi a minimálbér, hogy egyedül meglehessen élni albérletben?

Figyelt kérdés

Átlagos színvonalon.


Nem akarok lakást,autót,venni.

Családot,gyereket sem akarok.

Csak egyedül,nyugalomban akarok élni.

De ennyi pénzből lehetetlen.

Ha saját lenne a lakást,még akkor is szűkösen lehetne megélni ennyi pénzből.

20-30 éve is ilyen nehéz volt megélni egyedül?


2015. jan. 16. 17:43
1 2 3
 11/26 anonim ***** válasza:

"Sőt: külföldön sem élsz meg egyszemélyes albérletben az ottani minimálbérből."


Hagyjál már ilyen marhasággal. 20-30 ezer forintból meg lehet élni, ha nem akarsz mindent pénzért venni.

2015. jan. 16. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/26 A kérdező kommentje:

Nekem csak az fáj,hogy már az öngyilkosságon kell gondolkodnom,pedig nem vagyok buta.

De betegként korlátozzottak a lehetőségeim.


Nem vágyok semmi luxusra,csak nyugalomban élni.


Nem akarok színházba menni,moziba,nyaralni,drága ruhákat,ékszereket pláne nem.


Csak kifizetni a rezsit,és viszonylag normális kaját enni.Internetet befizetni.

De ma már ez is luxus.

2015. jan. 16. 18:16
 13/26 anonim ***** válasza:
27%

"pedig nem vagyok buta. "


Aki ezt neked rögzítette a látleleten azt a személyt kérd meg, hogy a kamaránál adja le a praxisát!

2015. jan. 16. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/26 A kérdező kommentje:

Ez nem igaz.

Apám mesélte,hogy Németországban szociális segélyből úgy lehet élni,mint itthon mintha olyan 150 körül keresnél nettóban,munka mellett.


De én nem akarok segélyen élni,csak élni.


Az a baj,hogy ebben az országban csak a szegényekre és elesettekre vonatkozik az alacsonyabb színvonal az ország gazdaságához képest.


A felső tízezer pedig úgy él,mint nyugaton a felső tízezer.Ugyanolyan luxusban akarnak élni,mint a fejlett országok vezetői.Pedig az ország helyzete ezt nem indokolja.


Ezért pedig sokaknak szenvedniük kell.

2015. jan. 16. 18:21
 15/26 A kérdező kommentje:

Megváltozott munkaképességű vagyok.Hátrányos helyzetű.

Több pszichiátriai betegségem van.

Ez nem azt jelenti,hogy bolond lennék,vagy buta.


A pszichiátriai betegek között sok a magas intelligenciával rendelkező.


Nem elmebeteg vagyok,vagy szociopata.

2015. jan. 16. 18:23
 16/26 anonim ***** válasza:
26%

Látod kérdező a válaszokat, hogy mennyi sötét marha van ebben az országban? Egyik sem tud semmit, még azt sem, mi az országban a valós helyzet, de az észt azt osztaná ám!

Csodálkozol, hogy a béka pi.csája alatt a magyar színvonal?Ez az ország siralmas.De egyébként te jól látod a helyzetet.Valóban ez van.

2015. jan. 16. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/26 Koplárovics Béci ***** válasza:
44%

"Te biztos újgazdag csávó, vagy nyugdíjas rendőr lehetsz, hogy ilyen okosakat tudsz kitalálni."


Annyira szánalmas, amikor valami kis okoska megpróbál ismerni... Teljesen mindegy a foglalkozásom és a keresetem, amíg igazam van. Egyébként nem nyerted meg a piros zoknit.

2015. jan. 16. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/26 Rubicon87 ***** válasza:

"ma 17:50"


ez hülyeség, külföldön kilehet jönni belőle. nem könnyű de lehetséges

2015. jan. 16. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/26 anonim ***** válasza:

22: Nem ő vagyok, de egyébként neked most kurv ára nincs igazad.


Ausztriában például ugyan nincs konkrét minimálbér, de megegyeztek egymás között a kamarák, hogy 1000 eurót mindenkinek fognak fizetni. Így ez éves szinten 14.000 euró, havonta 1167 euró. Egy kisebb, de normálisabb albérlet, úgy 600 euró körül van egy kevésbé frekventált helyen, de még Bécsben + 150-200 euró durván a rezsi. Ez 750 euró, az élelmiszerárak meg alacsonyabbak a mai árfolyammal számolva ott mint itthon, így marad kajára még durván 110.000-130.000 forintja havonta. Ebbe pedig még a szintén hasonló árú ruhák is beleférnek.


Magyarországon hányan is keresnek 110.000 forintnál többet havonta? Ja igen, durván a dolgozók csupán fele. Ott meg ez megmarad minden kiadás után. Nem könnyű kijönni a dologból, de sehol nem az. Ugyanakkor itthon próbálj meg magyar minimálbérből albérletet fenntartani. Én mérnökként fogok durván 180k-t keresni és egy olyan színvonalú albérletet, amiről fentebb beszéltem, úgy tudnék csak fenntartani, ha a végén maradna 30-40k forintnyi költőpénzem (se).


Kérdező, én nem tudom a nemedet, sem a korodat, sem a bajodat, de a helyedben elhúznék külföldre. Én is mentális beteg vagyok; tudom, hogy nehéz de meg kell próbálni. Ausztriában a mediánbér nem 120.000 forint, hanem durván 500.000 forint. Ha meg spórolni akarsz, akkor beköltözöl valaki mellé külön szobába és úgy élhetsz mint egy kiskirály (magyar viszonyokhoz képest).

2015. jan. 16. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/26 anonim ***** válasza:
Akkor ha jól értem kérdező, neked van családod, meg velük laksz? Ez jó, szerintem már alapból segítség, ha nem is jössz ki velük.Sajnos néha van úgy, hogy szegény az ember, de nem kell ezzel többet foglalkozni a kelleténél.Én is voltam szegény, de mindíg csináltam valamit, tettem a dolgom és aztán elmúlt..Valahogy rendeződött.Szóval próbáld másra terelni a figyelmed és egyenlőre annak örülni, ami még van.Vagy keresni egy rendes párt, mert úgy könnyebben boldogul az ember, mint egyedül.Ha még fiatal vagy, akkor még nincs veszve semmi sem.
2015. jan. 16. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!