Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » A rendszervaltas utan huszonot...

A rendszervaltas utan huszonot, evvl mier kell egy Osztrak minimalber 50% ert dolgozni MO-on. Mier nem tudnak novekedni a berek?

Figyelt kérdés
2014. nov. 17. 19:38
 1/8 anonim ***** válasza:
34%
Most nem tökmind1., hogy havi 150k fizetésnél 250 a kenyér vagy havi 300k fizetésnél 500ft? Azért nem nőttek a bérek mert nem tudja a gazdaságunk kitermelni.
2014. nov. 17. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
69%

Az Unión belül szépen le van osztva, hogy ki, mit, mennyit, mennyiért termelhet.

Hát miránk az éhbéres összeszerelő munka jutott.

2014. nov. 17. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
68%
Mert fidesz kormány van.
2014. nov. 17. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
73%

Mert az emberekben még mindig a szocializmus van, és ennek megfelelően választanak is pártot.


Románia: [link]


Egyétek.

2014. nov. 17. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Mert konkrétan a mai napig ezer milliárdokat lopnak évente. Ha nem lopnának -> kisebb adó -> több pénz az embereknél -> magasabb fogyasztás -> nagyobb termelés -> még nagyobb fogyasztás -> több fizetés és még több termelés.


Így működik az átkozott gazdaság. De egy szűk réteg megszedi magát, csücsül a pénzen és amit elkölt, azt is külföldön teszi általában. Hiányzik a pénz a gazdaságból és a több adó tovább fogja roncsolni a termelékenységet itthon.


Ha kimész például Ausztriába azt láthatod, hogy még a kis családi vállalkozások is dugig vannak pénzzel, normális béreket tudnak fizetni a munkásoknak és ebből következően jól is élnek.


1: De hiszen a normális kenyér kilója már most is 500 forint! Tescós 500 grammos kenyér ami ipari hulladék kategória, 200-250 forint...

2014. nov. 17. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
69%

4: Nem értem, hogy miért raktad be Nagyszebent, de én úgy tudom, hogy Románián belül Erdélyben a legkisebb mértékű a korrupció és úgy all zusammen az a legfejlettebb régió.


Közben Bukarestbe csak terepjáróval érdemes bemenni.

2014. nov. 17. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 BlodDrunk ***** válasza:
100%
Szerintem az 50%-tól még mesze vagyunk ha minimálbért nézzük.Mert kinnt 1500eu(450e ft) min havi szinten,nálunk meg van ahol 120max ami átlagosnak mondható.+nincsen karácsony pénz,1314.havi fizetés meg sokminden.
2014. nov. 17. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 Sholan válasza:
Az igaz,hogy nem 50% de az már nem,hogy 1500 lenne a min. /Mondjuk nem is pont így mondta az előttem szóló./ Odakint pl a Billa üzlet /kb coop/ dolgozók 850-900 eurót keresnek nettó. Idehaza a min bér amit én kaptam 74 Ezer ft volt. Mondjuk nagy átlagban 250-300 euró. Kinnt dolgozom mellesleg.A bérek pedig a túlzott korrupció a folyamatos politikai ellenségeskedés-verseny és össze nem dolgozás miatt alacsonyak. Azért mert a honatyáink elfelejtették az esküjüket... Alapból el van vágva a gazdasági körforgás: Nem keres a munkás-nem vásárol-nem tud többet adózni-az állam nem határoz meg magasabb bért,inkább még több adót akar a semmiből-a hiányt a kis ember fizeti meg. A borravalót pedig azok teszik zsebre a vállalkozók fekete pénzéből,akik ezt a demokráciának álcázott diktatúrát egyengetik...
2014. nov. 22. 01:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!