Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Milyen okokból lesz valaki...

Milyen okokból lesz valaki fajgyűlölő? (Bővebben lent)

Figyelt kérdés

Két kérdésem lenne. Először is, szerintetek mitől válhat valakiből rasszista? Olyanok is válaszolhatnak, akik nyíltan vallják, hogy ők azok (elmondhatják, hogy ők mitől lettek azzá), illetve azok is, akik nem fajgyűlölők (én pl nem vagyok). Én mindenki véleményét tisztelem, szóval kultúráltan válaszoljatok.


A másik az, hogy írni fogok egy történetet, és az egyik fontos szereplő gyűlöli a feketéket. Mivel én magam nem vagyok rasszista, ezért picit bizonytalan vagyok, hogy elég jó háttértörténetet találtam-e ki, miszerint a karakter családja a feketék miatt szegényedett el, illetve a szereplő anyja elhagyta őket egy néger férfi miatt. Az apja nagy szeretetben nevelte fel, illetve a történtek után ő is utálta a feketéket, így a lányt is (a történetben már egy harminckörüli nő) erre "tanította".

Még pár infó a szereplőről:

Rajong az apjáért, illetve meg akarja találni az anyját (másik kontinensre költözött, amikor elhagyta őket). Bosszút akar állni azon a férfin (itt nem feltétlenül gyilkosságra gondolok), aki elragadta tőle az anyját. Ezenkívűl csatlakozni akar egy, a társadalom által valamilyen szinten támogatott illegális szervezethez, akik merényleteket követnek el az általa gyűlölt faj ellen, illetve le akarják igázni azt.


Szerintetek ezek alapján egy olyan rasszista szereplőt alkottam meg, aki hihető karakter; vagy nem, és még változtatnom kéne pár dolgon?



2015. jan. 13. 15:47
1 2
 11/17 A kérdező kommentje:

Ajhhh, úgy látszik itt egy emberen kívűl senki nem arra válaszolt, amire igazán választ szerettem volna kapni (a karakterrel kapcsolatban). Túlságosan is elmentünk a cigányozás felé, pedig nem ezt akartam. Tudom, hogy ez egy érzékeny téma, de reménykedtem benne, hogy nem így lesz (makacs optimista vagyok).


A legelső kommentemben írtam, hogy ez nem egy saját, original történet, hanem fanfiction lesz (angolul, webcomic formátumban). Szóval csak az interneten lesz elérhető, saját és a barátaim szórakoztatására fogom csinálni (ja, és pénzt se keresek vele).


A kérdést azért írtam ilyen formában, mert gondolom, a négerek vs fehérek szituációt sokkal többen ismerik, mint a Harry Potterben a muglik vs varázslók ellentétet.


Na jó éjt! :P

2015. jan. 13. 21:10
 12/17 anonim ***** válasza:
11: Első válaszoló vagyok és komolyan Harry Potter fanfic lesz belőle? :D Lehet, hogy egy másik kategóriában több sikered lett volna. Itt sokaknak nem megy az olvasott szövegértés.
2015. jan. 13. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 A kérdező kommentje:

Utolsó: igen, kiírom másik kategóriába, csak még nem volt rá időm, de mindjárt lesz.


Hát igen, HP fanfic, de mivel rajzolni jobban tudok és szeretek, ezért majd képregény formában csinálom, miután befejeztem a mostani, szintén HP-vel (pontosabban a halálfalókkal) kapcsolatos képregényt (ez mondjum valós HP-s eseményt dolgoz fel, a fanfic, amit majd később csinálok AU (alternative universe) lesz). :)

2015. jan. 13. 22:24
 14/17 anonim válasza:

én úgy vagyok vele, hogy nem tartom magam konkrétan rasszistának, viszont a cigányokat utálom. Lehet hülyén hagnzik de így van..

Hogy miért? Egyszerűen a rossz tapasztalatok miatt.

Mint a legtöbb ember, az iskolában találkoztam először a fajtájukkal, és először nem is volt semmi probléma, már elsőtől volt egy cigány osztálytársam, ugyanúgy kezeltük mint bárki mást... a gondok később kezdődtek, úgy kb 5.-től, ekkor kezdtek agresszívvá válni, zavarni az órát, szünetben verekedni, terorizálni többieket.. és még azok is akik előtte normálisak voltak, csatlakoztak hozzájuk.. elég szar volt félelemben élni, és nem tudni mikor csap a nyakadra, a nálad persze 1-2 évvel idősebb (bukott) cigány.. a tanárok meg persze semmit nem csináltak, és nem is nagyon merted megmondani mert azzal fenyegetőztek hogy iskola után megvernek... (aztán 11-12 éves fejjel, úgy hogy még életedben nem verekedtél, teljesen tapasztalatlanul eléggé megilyedsz..)

Ezek voltak az első rossz tapasztalatok, de ahogy idősödtem, továbbra is azt tapasztaltam, hogy ha valahova betörnek, az valahogy mindig cigány...


Szóval én nem hibáztatom magam, és nem gondolom hogy változtatni kéne a nézőpontomon, mert én hosszú évek rossz tapasztalatai alapján itéltem el őket, nem kapásból, mert én felsőbbrendú faj vagyok... Ez olyan mint amikor egy emberre gondolod azt hogy rossz, azért amiket tett.. pl ellop valamit.. jogosan mondod rá hogy tolvaj. Persze egy egész fajt megbélyegezni más dolog, de ha egyszerűen más fajtájával még nem találkoztál, akkor ki a hibás?


(megjegyzem, volt már sötétebb bőrű osztálytársam, akire viszont egy percig sem gondoltam úgy mint egy cigányra, mert olyan volt mint mi, normális, szóval egyáltalán nem volt előítéletem pusztán a bőrszíne miatt ... ha viszont látok az utcán egy igazi cigányt, akkor kapásból, pusztán a nézéséből meg tudom ítélni hogy egy koszos cigány..)

2015. jan. 14. 00:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
en rasszista vagyok es voltam is mindig es buszke is vagyok ra. en feher vagyok es szinten buszke erre.vallalom ha szukseges, de ebben az orszagban ahol elek ehhez nincs szukseg batorsagra mindenki szabadon vallalhatja a velemenyet. nem tartozom semmifele csoporthoz de nem engedek idegen rasszbol szarmazo embereket a kozelembe. nem erdekel a sorsuk mindaddig amig nem artanak nekem de veletlenul sem laknek olyan kornyeken ahol szinesboruek elnek nagy mennyisegben. itt ez mukodik mert a lakossag is igenyt tart erre es vannak kornyekek ahova nem engedik oket betelepulni. nem adnak ki nekik lakast eladasrol meg vegkepp szo sem lehet. igy aztan jol elvagyok veluk. de pl. ha tehetek valamit hogy eltunjenek az orszagbol, legyen az peticio, tuntetes vagy hasonlo abban teljes szivvel resztveszek. az en rasszizmusom foleg a feketek es a muszlimok ellen iranyul, es az arabok ellen. a zsidok kozul cask a bigott vallasos pajeszos fajta az amelyiket ki nem allhatom. amelyik dolgos es normalis eletvitelu annal nem zavar ha tartja a kulturajat ha azt nem akarja senkire raeroltetni.
2015. júl. 21. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
Mert nem tudnak nyitottak lenni.
2016. szept. 26. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 Kini :)) ***** válasza:

a) nevelés

b) rossz tapasztalatok

Nagyjából ezt a két variációt tudom elképzelni

2016. szept. 26. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!