Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » A baloldal miért kovácsol...

A baloldal miért kovácsol politikai eszközt egy cigány újszülttből?

Figyelt kérdés
Egészen elképesztő dolgokat vizionálnak. Például szerintük azért nem fog majd ő sem munkát kapni, mert cigány.
2015. jan. 6. 10:29
 1/8 anonim ***** válasza:
36%

Ha a baloldal lesz hatalmon tizen néhány év múlva, akkor tényleg nem fog munkát kapni.

Mondjuk mások se...

2015. jan. 6. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
73%

Sem cigány párti, sem "rasszista" nem vagyok, de rendkívül gusztustalannak tartom, hogy ekkora hűhót kell csapni akörül a szegény kisgyerek körül! És miért pont ő?Száz másik is születhetett aznap!Mert gondolom, most arra Ronaldóra célzol a kérdéseddel, aki balszerencséjére éjfélkor született?

Hogy lehet ennyi ember olyan sík hülye, hogy már is azon gondolkozik, fog-e dolgozni, mikor még csak most született? Ész hol van???...

Kevés a munkahely, sok magyar sem dolgozik ez van.Ez nem a cigány gyerekek hibája, nem is az ő felelősségük, hanem a mindenkori kormányoké, politikusoké.Úgyhogy ne a cigánygyerekről vartyogjanak, hanem teremtsék meg végre a beigért egymillió új munkahelyet (nem levélsöprésre gondolok közmunkában!!!).

2015. jan. 6. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
72%

"Kevés a munkahely, sok magyar sem dolgozik ez van.Ez nem a cigány gyerekek hibája, nem is az ő felelősségük, hanem a mindenkori kormányoké, politikusoké."


Csak megjegyezném, hogy 10 ezer fölött van a betöltetlen munkahelyek száma az országban, mert nem találnak rá megfelelően képzett munkaerőt. Az, hogy valakinek legyen munkahelye nagyrészt az ő felelőssége és nem a politikusoké. Egy jó végzettséggel bármikor találsz jól fizető állást. (Bocs az off-ért)


A kérdésre válaszolva:

És a Jobbik "miért kovácsol politikai eszközt egy cigány újszülöttből"?

2015. jan. 6. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
58%

"A baloldal "


Az a fránya baloldal. Nem is tudom, hogy jutott eszükbe ilyesmi. Ja, hogy egy jobboldali nyikhaj kijelentéseire reagáltak. Nem baj. Gyurcsány! Emútnyócév!

2015. jan. 6. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

A Jobbik nem csinált belőle politikai eszközt. Csupán Novák Előd mutatott rá a cigány túlszaporulatra a magyar emberek kevés gyerekvállalása mellett.


A baloldal az, aki most elnevezte politikusait rikárdónak, meg egy tüntetéssorozatot csinálnak a purdé személye köré.

2015. jan. 6. 12:22
 6/8 anonim ***** válasza:
64%

Mert jó nekik mocskolódni, ebből élnek.


Azzal semmiképp sem értek egyet, hogy konkrétan egy családon kell ezt leverni. Úgy általában egyetértek a Jobbikkal, de ezt nem tartottam szépnek. Szerintem sem ez lett volna a módja.


Viszont azzal nagyon is egyetértek, hogy bizony a cigány családok azok, akik megállíthatatlanul szaporodnak, nem a magyarok. A legtöbbjüknek tényleg nincs munkája és ne gondoljátok hogy dolgoznának. Cigányokkal teli környéken éltem le a gyerekkoromat. A munkát sokszor csak mímelték, aztán amikor ideiglenesen apám is önkormányzati munkát vállalt, mesélte, egyszer fel voltak háborodva a cigányok azon, hogy nem őket választották a vízügyesek segítőinek amikor nagyon áradt a folyó. Persze ez a munka abból állt, hogy tényleg felügyelni kellett adott helyeken és mindenki tudta hogy ők csak leülnének valahol, ezért nem kellettek oda. Természetesen ki voltak akadva, mert így nem volt plusz pénz meg annyi lazsálás. Na de ha egyszer kisfaluban mindenki ismer mindenkit és nem lehet tőlük alapos munkát várni, mert köztudottan balhésak, alkoholisták és munkakerülők? Akkor megkülönböztetés az, hogy nem bíznak rájuk egy felelősségteljes feladatot? Erről csak ők tehetnek, nem más.


Szerintem azzal sincs gond hogy valaki fiatalon szül (én is fiatalon szültem és fogok most is), de nem mindegy hogy MIRE! Legalább az egyik fél rendelkezzen annyival, hogy ne segélyekből éljenek, nemdebár? Mert elég szomorú, hogy mialatt sokan 10-15 ledolgozott év után is a lakásukat törlesztik és nem tudnának normálisan felnevelni egy gyereket sem, mások segélyekre szülik a őket sorra.


Aztán ott van az is, amikor valaki azzal védi őket, hogy az a segély nem elég a gyerekek eltartására, így nyilván nincs megélhetési gyermekvállalás. Ez úgy hülyeség ahogy van és mi sem lehetne jobb példa rá, mint a putrik előtt retkes, hiányos ruházatú, retekben - mocsokban fetrengő gyerekeket látni? Persze fegyelem nuku az ilyen gyerekeknél, a szülőknek meg általában a cigaretta az első amit megvesznek. Szóval igen, valóban nem elég a segély, de ez őket annyira nem is izgatja. Vagy összelopják vagy kikönyörgik az iskolától / önkormányzattól, stb. a hiányzó dolgokat.


Lehetne még sorolni, de a lényeg, hogy a MAGYAROK vannak elnyomva a kisebbséggel szemben (meg lehet nézni hány bűncselekményt úsznak meg) és már bocsánat, de úgy gondolom hogy MAGYARORSZÁGON élünk, nem cigányországban. Lassan ott tartunk hogy szegény cigányok, igazodjunk hozzájuk... A becsületes, dolgozó cigányt ugyanúgy meg kell becsülni mint a magyart, de ugyan miért kellene eltartani az élősködőket? Ha egy százalékos felmérést csinálnának, a cigány segélyen élők erősen elhúznának a magyarok mellett, ebben senki se kételkedjen.


Szerintem sok cigány környék példát vehetne a magyarok javáról, mert mi vagyunk azok, akik százszor is meggondolják hogy hány gyereket vállaljanak, nem ők. Mi lenne itt, ha mindenki 4-5-6, stb. gyereket szülne a semmire? Belegondolni is rossz. Inkább élek 2 gyerekkel úgy, hogy mindent megvehetünk magunknak amit kinézünk és nem kell kifillérezni mindent, mint 5-6 gyerekkel nyomorogva. Mi havi 340 ezer forint bevétel (ami több lesz ha GYES után én is dolgozom) és nulla adósság mellett ezerszer átgondoltuk hogy jöhet - e a második, miközben ők sokszor 40 -50 ezrekre szülik a harmadik - negyediket - vagy még többediket. És akkor mindenki hibás, csak ők nem? Hát hogyne, mert mi vagy a politikusok tartottuk a gyertyát, igaz?


Szóval magával a mondanivalóval teljesen egyetértek, bár tényleg nem ez lett volna a módja. Nem akartam ennyire belemenni, de ma elég sok kommentet olvastam ezzel kapcsolatban és borzalmas ahogyan egyesek a dologhoz hozzáállnak.

2015. jan. 6. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
63%

Vicc ez a "baloldal" ahogy van.


Egyébként nem értek egyet a Novák feltálalásával, de azért talán ideje lenne mindenkinek felelősségteljesen gyereket vállalni, annyit amennyit kényelmesen, tisztességesen fel tud nevelni, nem majd az államtól, adófizetőktől elvárni ezt!

2015. jan. 6. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
mert a cigányok okot adtak rá.
2015. jan. 10. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!