Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Milyen gazdasági hatásai...

Milyen gazdasági hatásai lehetnek az adó csökkentésnek? hol és mikor fogadják el az államháztartás éves költségvetését?

Figyelt kérdés
2015. jan. 3. 14:40
 1/7 BlackSword ***** válasza:
59%
Milyen adócsökkentés??? Most vezettek be egy újab adag adót...
2015. jan. 3. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Az adócsökkentésnek? Hát, attól függ, hogy milyen adókat csökkentünk. Ha az áfát, és a jövedelemadót, akkor több pénz marad a zsebekben, ezáltal növekszik a fogyasztás, új munkahelyek létesülnek, növekszik a GDP és az új dolgozók is becsatlakoznak a fogyasztásba, amitől még tovább növekszik a GDP.


Ha a cégek által fizetett adót csökkentik, akkor azt a pénzt befekteti a vállalkozásába, ha van kereset akkor növeli a termelékenységét, több terméket ad el, arányaiban nézve még több adót fizet be, és közben még több embernek ad munkát.


Az államháztartás éves költségvetését év vége felé szokás elfogadni itthon. Most volt belőle nagy balhé pár hete, mert akkor szavazták meg a rengeteg különadót és az új autópálya matricát is. Ja és hol? Hát a parlamentben csücsülnek a képviselők és nyomkodják az igen-nem gombokat.

2015. jan. 3. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

de tegyük fel, hogy megtörténik az adó csökkentés :)

ez egy iskolai feladat és egyszerűen nem akadok rá a válaszra sehogy...

2015. jan. 3. 14:49
 4/7 anonim ***** válasza:

3: Gondold végig, hogy mi történik. Leírtam nagyjából a második válaszban a lényeget.


Kevesebb adó -> több megmaradt pénz -> nagyobb költekezés -> több termék fogy -> nagyobb termelésre van szükség -> több ember dolgozik -> még nagyobb a fogyasztás -> stb.


Így nő a GDP.


Cégeknél meg, amit leírtam. Több embert tudnak foglalkoztatni, hatékonyabban tudnak dolgoztatni (mert tudnak a kisebb adó következtében megmaradt pénzből modernebb felszerelést venni), tudnak kapacitást növelni... Ez is a GDP növekedésére hat.

2015. jan. 3. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Kisebb adó --> több pénz marad az emberek zsebében --> többet tudnak költeni --> nő a fogyasztás --> termelés növekszik --> több munkahely. Ehhez viszont jelentős adócsökkentés és sok idő kell. Nem úgy működik, hogy lecsökkentjük 1%-kal az ÁFA-t és akkor várjuk, hogy holnaptól látványosan pörögjön a gazdaság.


Viszont az adócsökkentéssel párhuzamosan az állam pénztől esik el, így az adócsökkentés együtt jár vagy hitelek felvételével vagy pedig az állami költekezések csökkentésével. Kevesebb bér az állami foglalkoztatottaknak (orvosok, tanárok stb.), kevesebb pénz jut az oktatásra, infrastruktúra fejlesztésre, egészségügyre, nyugdíjra stb.

2015. jan. 3. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

"Viszont az adócsökkentéssel párhuzamosan az állam pénztől esik el"


Egyikőtök sem konkretizálta, csak általánosságban beszéltetek az adóból. Viszont, ha adó alatt pl a mostani SZJA-t értjük, amit le lehetne cserélni egy olyan többsávos SZJA rendszerre, amelyben az állam egy forinttal nem járna rosszabbul, viszont a fentebb felvázolt növekedés beindulhatna.

2015. jan. 3. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Nem konkretizáltuk, mert fölösleges, az általános folyamatot be lehet mutatni nem konkretizáltan is. A többsávos SZJA pedig pont nem változtatna semmit a helyzeten. A mostani 1 sávosban az a ráció, hogy a gazdagok a nálunk maradt pénzeket a vállalkozásaikba fektetnék és így is teremtődhetnének új munkahelyek. Viszont a lényegen nem változtat, ha a gazdagot, ha a szegényt adóztatod, mindenképp pénzt vonsz ki a gazdaságból. Arról meg lehet vitatkozni, hogy a sávos vagy az egyenlő arányú-e az igazságosabb, úgysem lehet ezt egyértelműen eldönteni.
2015. jan. 3. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!