Miért a rendszerváltás előtt írott történelmi művek a mérvadóak a rendszerváltás után írottakkal szemben?
Mert a marxista történettudomány egyértelműen a megtörtént eseményeket összefüggésükben értékelve az igazságnak megfelelően ad választ a kérdésekre.
Aki olvasott már mindkét korszakból történelmi művet az pontosan tudja ezen fenti"tétel"igaszságát.
A rendszerváltás utáni művek szándékosan vagy sem de zavarosak. Az olvasó nem tudja hogy most mi az igaszság hiszen a kérdés"27"irányból van megvilágítva. És ez még a jobbik eset hiszen a történelemhamisítás súlyosabb probléma.
Példa:
Raszputyinról"100"könyv született már.
Ez a legjobb:
Aki olvasta az tudja ezt!
Manapság(történelemhamisítás!)szeretik úgy tálalni a történelmi eseményeket hogy új megvilágításban...eddig még nem ismert dolgok tárultak fel...stb.
Mese habbal.
A fenti könyvben van a kitünő hasonlat:
Az nem hír ha a kutya harapja meg a postást de az igen ha a postás a kutyát...
Erre a kaptafára íródik az ÖSSZES mai könyv a történelemről.
Raszputyin is mi volt?
Egy ravasz sztarec aki csak kihasználta az uralkodó osztály hiszékenységét és butaságágát. A jelentősége viszont korántsem volt jelentős hiszen nélküle is megbukott a rendszer. Tehát mindegy hogy volt-hogy élt. Nem volt sem ördög sem szent.
Persze a mai könyvek ontják magukból a maszlagot.
Persze el kell adni a bóvlit is.
Egyszóval...a fenti könyv az egyetlen valós magyarul megjelent könyv Raszputyinról.
Természetesen nem fogom észhez térinteni az ittenieket...
Az itteniek 85%-a gyerek aki a reklámok a média hatására agymosott szerencsétlen...-mit nekik az igaszság!
A maradék 15 % meg Horthysta...-mit nekik a marxista irodalom!
Ennyi.
"Mert a marxista történettudomány egyértelműen a megtörtént eseményeket összefüggésükben értékelve az igazságnak megfelelően ad választ a kérdésekre."
A marxista tudomány nem adhat (adhatott) megtörtént események összefüggéseit értékelve, mivel Marx olyan korban élet, amikor rajta (és Engelsen) kívül még nem volt ismert a kommunizmus elmélete, gyakorlatról nem is beszélve:
Idézet a Wikipédiából:
Marx Károly (Trier, 1818. május 5. – London, 1883. március 14.) német filozófus, közgazdász, szociológus, a kommunista munkásmozgalom teoretikusa és a marxizmus névadója. A modern társadalomtudomány és a szociológia alapítója. A történelem egyik legnagyobb befolyást elérő gondolkodója, ideológiája jelentős hatást gyakorolt a baloldali munkásmozgalomra és az ahhoz kapcsolódó filozófiai irányzatokra. Élete során számos írást publikált, melyek közül kiemelkedik a Kommunista kiáltvány (1848) és A tőke (1867–1894).
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!