Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » A nacionalizmussal mindenképpe...

A nacionalizmussal mindenképpen együtt jön a rasszizmus?

Figyelt kérdés
Vagy a kettő túl szorosan fonódik össze, hogy el lehessen szeparálni - azaz, van olyan, hogy valaki anti-rasszista és nacionalista?
2014. nov. 27. 19:58
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
Én nacionalista vagyok, de szeretem a japán kultúrát.
2014. nov. 27. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 jonyka01 ***** válasza:
A nacionalizmus egy országban, ahol kissebbségi rétegek élnek, megbélyegzéssel jár együtt, nem rasszizmussal.
2014. nov. 28. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:

Ellenkezőleg. Az anti-nacinonalistákat utálják, csak közép Európában van egy erős átfedés.


Francia nacinonalista többségű fekete Afrikaiak tömegei, nem hiszem hogy rasszisták lennének.

2015. máj. 5. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 A kérdező kommentje:

Bárki lehet rasszista.


De milyen az az "anti-nacinonalista"?

2015. máj. 5. 17:40
 15/16 anonim ***** válasza:

Nem hisz a Napoleon korában beérett, mára kissé ideje múlt korszak ideáiban. Jó, lényegében, nem tartja fontosnak, sőt kártékonynak a nemzeti hovatartozás alapján csoportosítást a gyakorlatban és ennek előnyeit károsabbnak tartja (ha látja egyáltalán őket), az általa figyelembe valós és valótlan hátrányokénál.

(Egy fajta) kozmopolita, és gyökértelen.


Mértéktartástól mentes gondolkodású, mint az idegengyűlölők.

2015. máj. 5. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
"Bárki lehet rasszista." - Igen a kivételes csoportok és tagjaik erősítik a szabályt.
2015. máj. 5. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!