Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Internetadó?! (kérdésed túl...

Internetadó?! (kérdésed túl rövid)

Figyelt kérdés

Még csak most láttam és sok kérdésem van ezzel kapcsolatban mivel antiszociális létemre sokat netezek és szeretek sorozatokat és filmeket letölteni.

A torrent oldal máris kirakta, hogy mennyi adót ér a feltöltés. Az azt jelenti hogy ha mától letöltöm akkor már egyből valamilyen módon fizetnem kell? Tehát már mától él ez az baromság? Havonta több 10ezer forint csak azért mert otthonülős vagyok és nem akarom elinni meg cigizni a pénzem?


2014. okt. 21. 23:55
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
57%

"^ Ugyanaz a válasz már a második kérdésnél = propaganda tag."


Ha ugyanazt kérdezik, akkor miért írna két választ? Én anyós, sütés-főzés, ingatlan és hajápolás kategóriában is másoltam már be a válaszomat több kérdéshez, mert állandóan ugyanazt kérdezik, és hülye leszek 15-20 sort megint begépelni, ha 4-5 kérdéssel lejjebb már leírtam és egyszerűen átmásolhatom.

2014. okt. 22. 01:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:
59%

Nem propagálok semmit, csak próbálok reális és higgadt maradni.


Sejtem én, hogy mi lenne az államnak ezzel az elképzelt, hangzatos célja ("a nagy multik megadóztatása"), csak szerintem ez a TERVEZET (mert még az!) nagyon átgondolatlan.

2014. okt. 22. 01:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:
100%

Én nem találtam a törvényjavaslatban (az Országgyűlés honlapján van, az „irományok” közt, T/1705-ös számmal: [link] hogy adatforgalom esetén lenne fizetési határ.


A „18. A távközlési adóról szóló LVI. törvény módosítása a(z) 148. §-hoz” azt tartalmazza, hogy „a(z) 150. §-hoz Az adó mértéke 150 Ft, minden megkezdett gigabyte adatforgalom (átvitt adatmennyiség) után.”


A 700 Ft-os felső határ a hívószámról indított hívások, küldött üzenetek utáni adó összegére vonatkozik, magánszemélyek esetén. (Az emlegetett Tktv, a „A távközlési adóról szóló 2012. évi LVI. törvény”-ből látszik, hogy ez maradna, nem magán előfizetőknél 2500 Ft-ról 5000 Ft-ra nőne.)

A „Tktv” itt olvasható: [link]


A javaslat 150. § (2) ezt írja: „A hívószámról indított hívások, küldött üzenetek utáni adó összege nem lehet több, mint:

a) magánszemély előfizető előfizetéséhez tartozó hívószám esetén 700 Ft/hó/hívószám,

b) nem magánszemély előfizető előfizetéséhez és a szolgáltatóhoz tartozó hívószám esetén 5000 Ft/hó/hívószám.

És utána (tehát utána!), a (3)-ban ez áll: „Az adó mértéke a 4. § (2) bekezdése szerinti adóalap esetén 150 Ft/megkezdett gigabyte.”


Ebből, számomra nem az következik, hogy az adatforgalomra is vonatkozik a felső határ.


Csökkentés az összesre (a hívószámról indított hívások, küldött üzenetek utáni adó és az adatforgalom utáni adó összegére) vonatkozóan van, a társasági adó alapján. Arról, fogalmam sincs, hogy ez mennyit jelent.

2014. okt. 22. 03:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:
100%

"Figyeljetek skacok, ez csak egy semmi tervezet!

Ne szarjatok be! "


Én befingtam azonnal.

2014. okt. 22. 05:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 Koplárovics Béci ***** válasza:
100%

"és a szolgáltatók fizetik: "


Mint ahogy a telekom adót és a tranzakciós adót is a szolgáltató fizeti, ugye? Neked ezekért egy fillérrel sem lett több a költséged?

2014. okt. 22. 07:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:
100%
Az eredeti javaslatben nem szerepelt a felső korlát. Miután látták a felháborodást, lehozattak gyorsan egy cikket, hogy "csak 700 Ft lesz, ezt eredetileg is így terveztük". A valóság az, hogy NEM úgy tervezték, csak megijedtek a reakcióktól. Az is bizonyítja, hogy nem így tervezték, amit Rogán Antal nyilatkozott: lesz felső korlát, de még nem döntötték el, hogy mennyi. [link] . Tűzoltás folyik, illetve figyelemelterelés más törvényjavaslatokról és botrányoktól. És bár a havi 700-1000 Ft-ot én is megfizethetőnek tartom, és valószínűleg mindenki így lesz vele, és benyeljük, attól még nem szabad elfelejteni, hogy ennek elvileg 1 Ft-ba sem kéne lerülnie.
2014. okt. 22. 07:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:
100%

"Igen ? és a Kossuth Téri jelenleg több mint 6.000 fös vasárnapi tüntetés is csak poénból lesz ugye ?

Biztos unatkoznak !"


nagyon okos 5. válaszoló, látom tudsz szöveget értelmezni :) a kérdező leírására reagáltam te nyomorult, ugyanis tegnap az egyik torrent oldalon "poénból" feltüntették, ezentúl mennyit kéne fizetni ha az adott dolgot letöltenénk, ha nem tudod, miről van szó, maradj csöndben...

2014. okt. 22. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 Koplárovics Béci ***** válasza:
49%

"Még csak most láttam és sok kérdésem van ezzel kapcsolatban mivel antiszociális létemre sokat netezek és szeretek sorozatokat és filmeket letölteni. "


Az rendben, hogy sokat internetezel. De azért még képes vagy gondolkodni és értelmezni egy szöveget? Mert ha valóban sokat internetezel, akkor nyilván láttál már híreket is, amelyekben írnak az internetadóról. Talán még azt is tudod, hogy a számítógépeden hol találod meg a dátumot. Mondjuk abban viszont teljesen biztos vagyok a kérdés alapján, hogy drámákat és nyálsorozatokat nézel, mivel sem a szarkazmus, sem a humor nem tűnik fel egy adott honlapon... Úgy érzem itt sem fog.

2014. okt. 22. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:
50%

"Ebből, számomra nem az következik, hogy az adatforgalomra is vonatkozik a felső határ."

Ezért írtam: ELVILEG - és ezért is adtam meg FORRÁST (ami mint kiderült, egy rossz MTI-hír átvételéből fakad).

Nem mellesleg ez még csak TERVEZET - ami szakmai szemmel nézve bár deriválható (mint mondtam, külföldön is voltak ilyen tervezetek), de nem adekvát (mert hiába terhelik ezt rá a "csúnya nagy gonosz multikra", azok ezt továbbterhelik a lakosságra/a kisebb szolgáltatókra).

2014. okt. 22. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 A kérdező kommentje:
Filmeket animéket és vígjáték sorozatokat szoktam egyébként nézni meg játszani hírekre nemigazán szoktam kattintani. Nem mondom hogy okos vagyok de ha megijedek vagy felidegesítem magam akkor a szövegértésem kb 0 és semmit se találok amit keresnék azért kérdeztem inkább itt. Köszi a válaszokat
2014. okt. 22. 13:19
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!