Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Ti hogyan gondoljátok ezt?

Ti hogyan gondoljátok ezt?

Figyelt kérdés
Szerintem régen sokkal jobb volt minden.Az emberek a saját földjeikből gazdagodtak meg, meg kellett dolgozni a pénzért. Manapság azt látni, hogy minden második 16-20 éves gyerek fülhallgatóval a fülében nem csinál semmit. Az én koromban 15-16 évesen már rég dolgoztam, és segítettem a család megélhetését. Sokkal jobban ment minden..azóta szinte minden bezárt, mindent leépítettek. Sokkal jobban mentek a vendéglátóhelyek, csárdák. Minden szombaton élő magyar zenével, és mulatságokkal. Manapság ilyen nem is létezik. Minden sokkal olcsóbb volt,nem volt ennyi bűnözés, sokkal nyugodtabb élet volt.. :( Szerintetek?
2014. okt. 6. 19:56
 1/8 anonim ***** válasza:
49%

hallottál már a kulákokról? Esetleg a kollektivizálásról, vagy a Téeszesítésről? Lefogadom olyan 17-20 lehetsz, hogy ilyen hülyeségeket írsz, ha nekem már számottevőnek minősülő földed volt, akkor az elvették tőled és bevágták egy TSZ gazdaságba, ha ellenálltál, akkor elbántak veled, mint egy kulákkal, szóval kaptál egy takaros kis cellát, még 56' után is, amikor már enyhítettek rajta, ha nagyobb kerted volt, mert akkoriban már lehetett olyanod akkor is elkenték a szádat.

Olvass kicsit utána a dolgoknak, mielőtt halálra idealizálsz egy kizsákmányoló rendszert. Gyerek.

2014. okt. 6. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
44%

Mintha egy tősgyökeres városi frusztrált kamaszt olvasnék.

Elmondom, keserves dolog a "saját földből" mezőgazdaságból puszta kézzel megdolgozni. Ehhez képest jelenleg a fiataloknak alkalma van felismernie képességeit és lehetőségeit, képeznie magát, és több lenni, mint a szülei voltak. 15-16 évesen ne is dolgozzon, ha nem muszáj. Tanuljon, képezze, jobbítsa magát, teremtse meg a saját jövőjét. Te pedig nem látod őket, csak mikor melletted utaznak a buszon, vagy amikor összevet velük a sors. És hogy 16-20 évesen nem csinál semmit, az a szülei felelőssége.

2014. okt. 6. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
44%
Jaj már megint egy kádárista... Mi a franc bajod van azzal, hogy egy gyerek nem dolgozik?
2014. okt. 6. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
36%

Jobb volt, ez így igaz, 16 évesen én is már munkahelyen dolgoztam, és akkor volt a munkának, a munkásnak becsülete.

Most meg mi van, az a természetes ha valaki nem dolgozik, de pénze az jó sok legyen, hogy miből, bűnözésből, mi másból, az nem számít, a tisztesség, erkölcs már eltűnt az emberekből.

2014. okt. 7. 00:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

"Szerintem régen sokkal jobb volt minden."


https://www.youtube.com/watch?v=lWqeHVOQa58

2014. okt. 7. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
56%
Sok fiatal azt se tudja mi az a munka, mert a mi pénzünkből mereszti a valagát a sok hülye iskolában, azt dolgozni meg egyik se akar csak nyervákolni meg külföldre menni tudnak, a sok füves libsi huligán!
2014. okt. 7. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Városi frusztrált kamasz? :) 1. Falusi vagyok 2,Idősebb vagyok :)
2014. okt. 7. 19:35
 8/8 A kérdező kommentje:
És szerintem egy 16 évesnek nyugodtan be lehet már állni dolgozni. Persze nem olyan szinten, mint egy felnőtt, de legalább a saját kis "zsebpénzét" nyugodtan megkeresheti. Foglalkozzon a tanulással? :o Azzal egyetértek, de a mai fiatalok háromnegyede nem azért jár az iskolába, hogy annyira érdekelné a dolog, hanem mert muszáj. Ne félj ha nem lenne kötelező az iskola, nem sok gyerek járna.
2014. okt. 7. 20:51

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!