Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Korrupciónak számít?

Korrupciónak számít?

Figyelt kérdés
Korrupciónak számít az, ha egy polgár, aki tegyük azt bankrabló, kap 50 év börtönbüntetést, aki pedig nemi erőszakot követ el, emberrabló és e mellé bántalmaz egy terhes nőt mondjuk csak 5 évet kap? Nem tudom, hogy ezt korrupciónak lehet-e nevezni, esetleg ha nem, akkor ezt minek nevezik? Előre is köszönöm a válaszokat!

2014. okt. 3. 01:25
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Aránytalan büntetésnek, olyannyira, hogy ilyen nincs. Persze, ha a bankrablás során megöl pár embert, rendőröket, de ugye nem erről van szó. Szóval ilyen nincs.


Korrupció a megvesztegetés, amikor én adok valamit azért, hogy utána te adj nekem valamit, és számomra amit én kapok az sokkal fontosabb, több, mint amit adok. (Az anyu/apu csináltam reggelit, elmehetek bulizni? is korrupció.)

2014. okt. 3. 01:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Rossz peldat irtam, de valami hasonlo cipoben jaro faszi kapott 50 evet, talan fuvet termesztett, vagy hasonlo.. Tehat arra probalok kilyukadni, hogy aki penzzel kapcsolatos bunt kovet el az sokkal tobbet kap, mint egy olyan aki pl mas embereket bantalmaz stb
2014. okt. 8. 00:06
 3/3 anonim ***** válasza:
Továbbra sem. Korrupció az, amikor én adok neked valamit azért, hogy megkapjam amit akarok tőled. Nagy általánosságban, mondom, nem is kell, hogy pénz szerepeljen benne.
2014. okt. 8. 01:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!