Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Ki szamit szerintetek magyarna...

Ki szamit szerintetek magyarnak (tobbi lent)?

Figyelt kérdés

http://www.youtube.com/watch?v=BJnjFobHqRo

Hajdu Steve lanya erdekes felvetesere kerek valaszokat


2014. febr. 28. 19:17
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
szépen hízott fejű emberkék ezek
2014. febr. 28. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
64%

Hülyeség amit mond, tükrözi a mai internacionalista, politikailag korrekt hozzá állást.

Az állampolgárság csak egy papír, azonosító, kár, hogy elveszítette jelentőségét és bárki lehet bármi.


Magyar ember csakis európai lehet, afrikai vagy cigány, az nem.Az, hogy olyan állampolgár attól még nem magyar.


Bevallom származásilag én sem vagyok teljesen magyar, de teljes mértékben európai eredetű vagyok.

2014. febr. 28. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 Pro Patria ***** válasza:
73%

Egyszer elfantáziáltam azon, mi lenne, ha hibernálnának engem, közben kialakulna egy globalizált Európa, majd egy évszázad múltán felélesztenének, mert az emberekben meglenne a vágy a régi nemzetek iránti nosztalgiára, de már senki nem emlékezik rá, hol és milyen területű országok voltak, a könyveket és egyebeket a "viszályt keltő történelmi sérelmek" megszüntetésére bezúzták volna. A legkisebb emlékfoszlányok is elkoptak arról, milyen nemzetek léteztek egykor, milyen nyelven beszéltek ezek...

És én lennék az, akit faggatnának, mindenről, amit tudok, mint "a régi kort személyesen átélő" ember. Kérdeznék, melyik országnak mi volt a himnusza, mi a zászlója, milyen volt a nyelve hangzása. És bajban lennék, mert nem tudok tucatnyi nyelven beszélni, nem tudom minden európai ország Himnuszát elénekelni. Sokminden örökre elveszne. De volna, ami megmaradna, és térképeken be tudnám rajzolni, valaha hol voltak az országok, mi volt nemzeti zászlójuk, milyen utat jártak be a történelemben, legalább nagyvonalakban felvázolva.


És tulajdonképpen az döntené el, hogy az ezután következő régi-új világban ki milyen nemzet büszke tagja lesz "ismét", hogy éppen akkor hol él. Azokat vallaná őseinek, annak tartaná magát. Pedig egy "egybeolvadt, kevert" Európában már etnikai kapcsolatról nem beszélhetnénk ebben a bizarr jövőképben. De aki a "valamikori Portugália" területén született, és tőlem megtudja, hogy ott portugálok éltek, vagy a "a korábban Lengyelországnak mondott" térség lakója, és elmondom neki, hogy ez a lengyelek hazája volt, az ezentúl portugálnak, lengyelnek tartaná magát a nemzetek Európájának reneszánszában. Büszkén énekelné azt a néhány szót a német, a francia, az orosz, vagy a lengyel himnuszból, amelyet tudok, úgy, hogy nem érti a szavak jelentését, csak a tartalmát. És azon néhány lenne a legbüszkébb nemzet, amelyiknek - ha töredékben is - fennmaradt a régi, már elfeledett himnusza, azok pedig szomorúak, akiknek új, modern himnuszt kell alkotniuk, akik nem tudják, mire voltak büszkék egykor felmenőik, nincs meg az a kincsük, amit más az orruk alá dörgöl, mint "a miénk a legősibbek között van".


És miután ilyen messzire merengtem, akkor jutottam egy másik következtetésre: tulajdonképpen ma is a születési helyünk határozza meg, milyen identitás fog kialakulni bennük felnővén. Hiszen ma már inkább etnicitásról, mintsem valódi genetikáról beszélhetünk. És sokakban még ez sincs meg, csak "úgy élnek" a világban.

Van olyan kanadai ismerősöm, aki töri a magyart, kamaszként tanulta meg igazán, mégis erős magyarságtudata van, ellentétben a bátyja "semminek" sem tartja magát, és nem is igazán beszéli a nyelvet. Pedig a szülei még itt születtek, ő még itt, Magyarországon alakult ki, mint petesejt, az anyja testében.

Én úgy határozom meg, hogy magyar az, aki ennek a nemzetnek az örökségét, kultúráját magáénak vallja, és azt tovább akarja őrizni.

2014. febr. 28. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
58%
azt hogy ki magyar nem a lakhely vagy a magyar nyelvtudás fogja eldönteni hanem a magyar érzés
2014. febr. 28. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
24%
Magyar: aki legalább ezer évre visszamenőleg hitelt érdemlően igazolni tudja ősi magyar származását. A többi nem az.
2014. febr. 28. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
en tobb evtizede kulfoldon elek, de mindig csak magyarul almodom. Elmondhatom, hogy futásomat elvégeztem a hitet megtartottam
2014. febr. 28. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 Pro Patria ***** válasza:
67%

Kedves 19:56-os!


"Magyar: aki legalább ezer évre visszamenőleg hitelt érdemlően igazolni tudja ősi magyar származását. A többi nem az."

- És ezalatt minden felmenőt kell érteni, vagy csak egy ágat? És ha mondjuk valakinek minden ága magyar származású, de egyik szláv? Vagy fordítva: minden ág a családfájában sváb, de van egy magyar, amit akár esetleg vissza tud vezetni az Árpád-korig is?

Ha az általad megfogalmazott kritérium alatt azt érted, hogy _minden_ ágának minden tagja magyar ezer évig visszamenőleg, akkor senki nincs ma a földön, aki magyar. Te sem. Ha így lenne, fekete hajú, alacsony, "mokány", erős járomcsontú személy lennél.

2014. febr. 28. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%
Magyar= Magyarországon élte élete túlnyomó többségét és magyarnak érzi magát.
2014. febr. 28. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 Andizsuzsi ***** válasza:
92%

Kedves második válaszoló!

Ha teljes egészében európai származású vagy, akkor a legkevésbé sem vagy magyar. Ez van, sajnos.

2014. febr. 28. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

9. Miből gondolod?


Anyai részről nemesei származású vagyok, visszavezethető a családfám több száz évre, pontosan a 16-17. századig.A nemesek pedig nem házasodtak össze akárkikkel.

Apám pedig bevándorló német,a 90-es évek legelején került ide.Ebben az esetben kizárt, hogy valami nem európai ősöm legyen.

2014. febr. 28. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!