Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Erdélyben, a szórványban élő...

Erdélyben, a szórványban élő magyarok miért nem költöznek Székelyföldre, vagy legalább egy tömbbe valahova?

Figyelt kérdés
Székelyföldön, ahol sok a magyar legalább lenne esélyük megőrizni a magyarságukat, főleg ha a jövőbe sikerülne kiharcolni az autonómiát. Így viszont, hogy ennyire elszórtan élnek, el vannak veszve sajnos. Pár évtized és jelentősen le fog csökkenni az erdélyi magyarság lélekszáma. Rossz elismerni, de mára már csak Székelyföld maradt meg utolsó erdélyi magyar bástyának, a többi terület elveszett, ideje lenne visszavonulni.
2014. szept. 10. 14:13
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
22%

Mert gondolom jó ott nekik, ahol vannak.

Nehogy azt hidd, hogy Erdélyben minden magyar jobbikos és románokat akar irtani, hogy végre felszabaduljon a nagy elnyomás alól, ami szerintetek ott van.

Csak mert a hazai mélymagyarok folyamatosan ezt képzelik az erdélyiekről.

2014. szept. 10. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 hollófernyiges ***** válasza:
96%
Ha ilyen lelkesen költöztetnél másokat, miért nem költözöl te Székelyföldre, hogy több legyen ott a magyar?
2014. szept. 10. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:

"Nehogy azt hidd, hogy Erdélyben minden magyar jobbikos és románokat akar irtani"


Senki nem állított ilyet. Nem tudom miért kell rögtön erre gondolni, hogy így véli, aki aggódik amiatt, hogy elveszik a külhoni magyarság. Elég előítéletes vagy.

2014. szept. 10. 14:24
 4/13 A kérdező kommentje:

# 2


Nem akarok én senkit sem költöztetni. Csak feltettem egy ártatlan kérdést.

2014. szept. 10. 14:25
 5/13 anonim ***** válasza:
41%

"Senki nem állított ilyet."


Világos, hogy senki nem állított ilyet, én is csak költői túlzásnak írtam ezt, hogy jobban ki tudjam fejezni a te és a hozzád hasonlók gondolkodásmódját.

2014. szept. 10. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
23%

Én inkább a belhoni helyzet miatt aggódom.

Az engem sokkal jobban aggaszt, mint hogy a külhoni magyarok mekkora magyarok.

2014. szept. 10. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
94%

Kérdező szerintem rossz úton jár, mert épp a fordítottját kéne tenni. Megerősíteni a szórványokat, hogy stabil magként álljanak és végül összeérjenek a tömbmagyarsággal.


A szórványok megszüntetése csak a fokozatos önfeladást jelentené. Hová vezet ez a folyamat? Először eltűnik a szórvány, aztán a tömb is zsugorodik, zsugorodik, míg végül nem marad semmi.


Mindenki maradjon ott, ahol jól érzi magát, az otthonában. Vállaljon sok gyereket, nevelje őket magyarnak. A szülőföldön pedig megélhetést, boldogulási lehetőséget kell biztosítani.

2014. szept. 10. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

A trágyadombban élő kukacfiú megkérdi apját:

- Te, apa! Ennél finomabb étel nincs is, mint amit mi eszünk?

- De van, fiam!

- Apa! Ennél jobb hely nincs, mint ahol mi lakunk?

- De van, fiam!

- Akkor miért más sz@rában élünk és más sz@rát esszük?

- Mert ez az otthonunk, fiam!

.

Bővebben:

- van gazdasági oka. Nem lehet egy élet munkáját rövid idő alatt felszámolni és másutt új életet kezdeni;

- oda kötik az érzelmi szálak: ősök a temetőben, jó ismerősök, barátok;

- felszedelőzködni és elindulni a "nagy semmibe" máról-holnapra nem célszerű (megélhetés, munkahely, lakhatás stb.);

- ne hidd, hogy a magyar-román kapcsolat olyan ellenséges, mint amilyennek az itteni politikusok (saját érdekükben!) beállítják.

.

Az autonómia kérdése az itteni és a romániai politikusok populista szövege. Ha belegondolsz, vezéreink nem is akarják igazán az erdélyi magyar autonómiát, hiszen ha akarnák, nem ragaszkodnának az ott élők magyar állampolgárságot kapásához!

2014. szept. 10. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:

"Megerősíteni a szórványokat, hogy stabil magként álljanak és végül összeérjenek a tömbmagyarsággal."


Tényleg ez lenne az igazi. De sajnos az erdélyi magyarság napról csak fogy, és ez leginkább a szórványmagyarságot érinti. Hogyan lehetne megerősíteni? Akik ezt azt tesznek az erdélyi magyarokért, azok főleg Székelyföldre összpontosítanak.

2014. szept. 10. 15:12
 10/13 A kérdező kommentje:
Persze amúgy megértem, hogy sokan nem akarnak költözni, főleg, hogy úgy tudom javarészt idősek lakják a területeket amikről szó van, meg nem lehet könnyű elindulni és sok egyéb tényező miatt nem egyszerű ez. Csak olyan rossz a tudat maga, hogy talán pár évtized és semmivé lesznek.
2014. szept. 10. 15:13
1 2

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!