Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Akik azon a párton állnak, h...

Akik azon a párton állnak, h nem kell lakást venni, h látják a jövőjüket?

Figyelt kérdés

Úgy vettem észre, h egyre terjed ez a felfogás, h minek vásárolni lakást, inkább fizetnek 30-40 éven keresztül albérletet.

Amivel nem is lenne gond, de mi van akkor, ha 60 évesen kiteszik a munkahelyéről?

Ma már simán kiraknak embereket nyugdíj előtt, hiába ott húzott le 30-40 évet.

Köztudott, h ebben a korban már nem szívesen alkalmazzák az embert, hiszen egy fiatal, de már tapasztalt 30 éves sokkal rugalmasabb, törtetőbb.

Akkor miből fogják fizetni a lakbért?

Ugye ha van saját, már csak kajára kell költeni meg minél jobban behúzni a rezsit, de így?

Főleg, h a nyugdíj összege is folyamatosan csökken, nem hinném, h az én generációm fog kapni egy albérletre valót.

Ha meg spórol akkor már nem érdemesebb lakást venni?


2014. júl. 20. 20:23
 1/8 anonim ***** válasza:

Hiába van házad , öregkorodra nem biztos, hogy a nyugdíjad elég a karbantartására. A házat kvül tatarozni, belül festeni kell. Hosszú idő elteltével a vezetékek tönkre mennek, stb. Ha van a házhoz kert, vagy füves udvar, azt is művelni kell.

Ha munkanélküli leszel, akkor a rezsit sem tudok fizetni. Ha hitelt vettél fel, akkor azt sem.

Akkor is lakás nélkül maradsz.

Csak itthon akar mindenki saját házat. A nyugati országokban is kevés embernek van saját háza, pedig ott nem kell félni a munkanélküliségtől, és a hitelkamatok is alacsonyabbak.

2014. júl. 20. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Rég olvastam ekkora droid választ.

Valaki esetleg mást?(és kérlek ne fárasszatok hülyeségekkel, mint az első, főleg, h nem is a kérdésre válaszolt, de ezzel se lenne baj, ha okosságot írt volna, de totál baromság az egész)

2014. júl. 20. 21:38
 3/8 anonim ***** válasza:

A lakásvásárlás egy befektetés, amelyben sok dolgot kell mérlegelni. Ha az albérlet drága, a hitel olcsó, akkor logikus, hogy sokan inkább lakást vesznek. De az elnéptelenedő vidékeken, ahol csökkennek a házárak, ez lehet rossz befektetés. Továbbá mérlegelni kell azt is, hogy az ingatlan nem túl likvid, az ember nehezen fér hozzá a pénzhez, ha szükség van rá és a költözködést is megnehezíti egy másik városba, másik országba. Akinek van tőkéje, az Magyarországon is valószínűleg jobban jár, ha ingatlanba fekteti a pénzt, mintha bankba, állampapírba teszi, nyugaton még jelentősebb a különbség, ez is az oka a nyugat-európai ingatlanár-robbanásnak az utóbbi években, évtizedekben, persze néha ezt is túlértékelik.


A gondolatmenetedből kihagytad, hogy aki már nyugdíjas, megteheti, hogy hátrahagyja a munka szempontjából kedvező nagyvárost és vidékre költözik, ahol az ingatlan vásárlás, bérlés is jóval olcsóbb.

2014. júl. 20. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

" A nyugati országokban is kevés embernek

van saját háza, pedig ott nem kell félni a

munkanélküliségtől, "


Pont ezért te észkombájn:)

Egyébként erre én is kíváncsi lennék.

A mi környékünkön volt pár olyan család, h jó az nekik úgy.

Most meg hajléktalan szállón lakik a férfi, mert kirúgták és az idős kora miatt nem vették fel sehová.

Viszont szintén másik ismerősnek legalább van lakása és ha nem is fest ki minden hónapban, meg csúszik a kis rezsivel, de otthon van.

Nyilván a nyári 10 ezer forintos rezsi nem veri oda, főleg h vállal pár alkalmi munkát és jól van.

Na de az utcán lakni?

Teljesen egyértelmű, h megéri gyűjtögetni és ha úgy van egy kisebb törlesztővel kis hitelre venni egy kis lakást, saját, nem évtizedekig ki van dobalva a pénz.

Mi is felvettünk 3 milliót, van még belőle vagy egy, amit vissza kell fizetni és elmondhatom, h 35 évesen saját lakásom van.

A többieknek további jó fizetgetést meg festést, mert látom igazán nagy teher egyeseknek.

2014. júl. 20. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Kedves 3. hozzászóló!

Remekül látod a helyzetet, csak az a baj, h a kérdésre te se válaszoltál.

Szal mit fog tenni?


A következő válaszolónak pedig annyit, h ezek után csak gratulálok, h képes volt értelmezni a kérdést, másoknak ez is nehezükre esik.

2014. júl. 20. 22:09
 6/8 Sün!! ***** válasza:

Kedves Kérdező! Az anyagi szempont mellett nem igazán taglaltál más indokokat a kérdésedben.


Aki albérletben nőtt fel pl., teljesen máshogy láthatja a világot ebből a szempontból. Szemben azzal, aki "vidéken" nőtt fel egy kertes családi házban. Falun a saját ház érték. A saját föld érték. Ebben pl. teljesen más társadalmunk van, mint a németeknek például. Ott a munkaerő oda megy, ahol munka van, ott bérel házat. Ahogy az USA-ban. Nálunk ez egészen egyszerűen alig jellemző. Meg aztán nálunk egy 30-40 nm-es kis lakásocska is drága lehet, ha az átlagfizetéseket nézzük.


Tehát észérvet ne keressünk abban, hogy most melyik a jobb, saját lakás vagy albérlet. Én úgy vagyok vele, hogy az albérlet kidobott pénz. Abból már akár hitelt is fizethetnék. És ahogy itt már elhangzott pár példa, korántsem biztos, hogy ha valaki elveszti a munkáját, akkor tök mindegy, hogy albérlet vagy a banké még a lakás.


Az átlag és átlag alatti fizetésből élők semmivel sem bánnak kevésbé jól a pénzzel, mint azok, akiknek megszaladt. Biztos ismertek erre ti is sok példát.

2014. júl. 21. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Sün.

Bár eszed neked sincs sok, ennek ellenére azért kapsz egy piros pontot.

2014. júl. 22. 08:40
 8/8 anonim ***** válasza:
és mit kezdessz a házaddal, ha egy olyan városban lesz, ahol nulla a munkalehetőség? nyugaton azért gondolkoznak bérlakásban, mert mobilak...lehet, hogy 200 km-re találnál munkát, de nem tudsz odaköltözni, mivel a kutya nem veszi meg a házad, ellenben meg nem fognak olyan embert felvenni, aki 200 km-re lakik, és még utazási költségtérítést is fizetni kellene neki...szerintem ez egy tök logikus gondolkodás...de te tudod...
2014. júl. 22. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!