Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Állami gondozott voltam,...

Niki2021 kérdése:

Állami gondozott voltam, önkormányzati lakást nem kapnék bérbe? Vagy esetleg járna valami segítség nekem?

Figyelt kérdés

2012. szept. 3. 16:43
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
100%

az állam gyűjtögetett neked pénzt az évek folyamán, ezzel indítanak utadra

külön lakás nem jár, egyéb segítség sem nagyon, igényelhetsz lakást az önkormányzatnál, de nem az igénylés sorrendjében utalják ki a felszabadult lakásokat, hanem rászorultsági alapon. Előtted vannak a több gyerekesek, egyedülálló szülők, a beteg gyereket nevelő szülők stb. Tehát várhatsz éveket is egy önkormányzati lakásra.

2012. szept. 3. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 A kérdező kommentje:

Igen,gyűjtöttek pénzt,amiből az ingatlanomon lévő tartozás egy részét fizethettem ki amit édesanyám halmozott fel(viszont itt milliós összegekről van szó,amennyit gyűjtöttek az a közös költségre se volt teljesen elég és egy 140ezres elműs tartozásra épphogy elég volt...(a DHK-nak nem tudtam fizetni és még több helyre)Viszont én úgy gondolom,hogy ha már védelembe vettek és intézetbe tettek azzal az indokkal,hogy a lakhatásom veszélybe került akkor nekik törekedniük kellett volna arra,hogy az ingatlanom "megmentsék"...Ennek ellenére senki semmit nem csinált az ügyembe,akkor minek is kellett az állami gondozás?(amiről inkább nem nyilatkoznék,amikor még étkezni is haza kellett járnom)

Én 15évesen az önkormányzatba a jegyzőnek elmondtam mindent ami otthon zajlik(étel alig volt,számlák nem voltak fizetve,áram se mindig volt,játékgépezés stb),de csak17éves korom előtt 2hónappal vettek állami gondozásba.Nem hiszem,hogy két év alatt jutott az el a gyámügyre,amikor 14éves koromba már védelembe vettek...

11éves koromba átmeneti nevelt voltam pár hónapig.

2012. szept. 3. 17:08
 3/21 anonim ***** válasza:

Az biztos hogy több esetben is kaphatsz támogatást, segítséget. Egy régebbi topikban beszéltünk erről.

Önkormányzati bérlakás igénylésnél is pozitívabb elbírálás alá esel de így fejből nem tudom megmondani miket beszéltünk ott. Szerintem próbáld megtalálni azt a kérdést. Ha más nem megpróbálom visszakeresni vagy utánanézni...

2012. szept. 3. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 A kérdező kommentje:

Én is valahogy azért gondoltam,hogy ha nem is nagy de valami segítséget így csak kap az ember.

Csak sajnos nem tudom milyet lehet és hol kell igényelni.

2012. szept. 3. 17:32
 5/21 Andizsuzsi ***** válasza:
dolgozol?
2012. szept. 3. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
amennyiben van a neveden ingatlan, még akkor is, ha több rajta a hitel és tartozás, mint az ingatlan értéke, akkor semmi esélyed önkormányzati lakásra.
2012. szept. 3. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 A kérdező kommentje:

Hetek vagy jó esetben hónapokon belül már nem lesz ingatlanom...

Iskolába járok,nyáron szűnt meg az eladói állásom,mert a főnököm azt mondta,hogy feküdjek le vele,akkor maradhatok,de erre nem voltam képes,így sajnos nincs jelenleg állásom :(

2012. szept. 3. 20:22
 8/21 Andizsuzsi ***** válasza:
Ha nem dolgozol, miből fizetnéd a bérlakást és a rezsit? Önkormányzati bérlakást azok kaphatnak, akik képesek azt fenntartani.
2012. szept. 3. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 A kérdező kommentje:

A párom dolgozik.És itt nem csak a lakásról van jelenleg szó.

És szerintem nagyon sok olyan személy lakik olyan lakásokba akik nem fizetik,mi pedig fizetnénk...

2012. szept. 3. 21:44
 10/21 A kérdező kommentje:
Én segítséget kértem,nem azt hogy vallass igazából és számon kérj...
2012. szept. 3. 21:46
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!