Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Ha kitör egy háború, akkor...

Ha kitör egy háború, akkor csak a katonák mennek, vagy civileket is behívnak?

Figyelt kérdés
2014. júl. 20. 12:45
 1/8 anonim ***** válasza:
88%
Pár hét alatt katona lesz belőled, ha 18 és 45 közötti férfi vagy. Ugyanis behívnak, kapsz egy gyors kiképzést, és mész is harcolni.
2014. júl. 20. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Szakaszos a dolog.


Előbb a katonákat küldik, majd a tartalékosokat hívják be. Helyzettől függően rendelik el a sorozást.

2014. júl. 20. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
63%
Behívják az összes mai díszb*zit is
2014. júl. 20. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Ahogy a mondás tartja a háborúban nincsenek civilek
2014. júl. 22. 04:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim válasza:
100%

Engem is érdekelt a dolog és elèg hosszas kutakodás után megtaláltam mit ír a jelenleg Magyarországon érvènyes Btk :

"437 §. (2) ) A büntetés öt évtõl tizenöt évig terjedõ szabadságvesztés, ha a szolgálat megtagadását háború idején vagy megelõzõ

védelmi helyzetben követik el."

Tehát ha a politikus megszavazza h háború legyen s te azt mondod NYASGEM !! akkor börtön ...

Amúgy 18-41 között visznek..

2014. júl. 22. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim válasza:

41-ig ez érdekes, szerintem simán elvisznek 50-ig is férfiakat, már ha csak ránézek a férjemre 44, miért ne hívnák be, főleg, mert Ő még volt is katona, többet érnek vele, mint egy mostani 20 éves gyerekkel aki sose látott fegyvert.

Az más kérdés, hogy ha itt a szomszédok elkezdik a balhét én nem engedném az enyémet, inkább kihúzok Svájcba és nyalsgem.

2014. júl. 25. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Hitler, amikor már nem tudott honnan katonákat elővenni, küldte a 14-16 éves gyerekeket. Szóval mindig a helyzettől függ.
2014. júl. 25. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:

Azért a II. világháborús helyzetek mások voltak.

Most azért már jobban adnak az alkalmasságra, mert a háború vége felé még nagyot hallókat és rosszul látókat, meg hasonló fogyatékossággal élőket is behívtak.

A háború kitörése meg eléggé kockázatos dolog szuperhatalmak között, mert a hidegháború, igazán csak névlegesen múlt el.

És egy atom háborúba nem lesz győztes fél.

Bár a II.vh-ból meg tanulhatta az emberiség meghajlásokkal nem lehet elkerülni a háborút.

2014. júl. 29. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!