Kezdőoldal » Politika » Hadsereg, hadvezetés » Ha valahol kirobban egy...

Ha valahol kirobban egy esetleges háború és gyorsan behívják a civileket, akkor azokkal mi is lesz a háború befejezésekor? Kivétel nélkül mindenkit leszerelnek, esetleg felajánlják, hogy aki akar, az maradhat?

Figyelt kérdés
2012. nov. 5. 14:14
 1/7 anonim ***** válasza:

ha a civileket kell behívni katonának, akkor ott a végén már nem lesz aki leszereljen


egyébként pedig jó a kérdés, ugyanis jelentősen megfogyatkozik ez esetben a hivatásos állomány is, tehát pótlás kell ... van rá esély, hogy hivatásosként folytathatják páran

2012. nov. 5. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Civilek behívásánál sokkal bölcsebb ötlet meggyújtani a rókák farkát, mert az legalább okozna pusztítást. Egy civil legyen akármilyen férfi, nem szívesen mészárol le senkit, más kárdás hogy képzetlenül nem is lehetne manapság.


A másik, én úgy hallottam a katonák háborúk után nem szeretnek "maradni", de lehet hogy ez csak az én pacifista ötletem volt.

2012. nov. 5. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
A civileket nem fogják csak úgy gyorsan behívni. Egy viszonylag képzetlen, mentálisan felkészületlen embernek hatalmas butaság lenne (és veszélyes) fegyvert adni a kezébe hogy menjen ki és ölje az ellenséget.
2012. nov. 5. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
oké, azt gondoltam, hogy nem fogják csak úgy odaállítani őket az ellenség elé, tehát előtte valamiféle kiképzést biztosítanak.
2012. nov. 5. 18:40
 5/7 anonim ***** válasza:
Ha teljes mozgósításra kerül sor, és kényszersorozott katonákkal vívnak meg egy háborút (erre nemigen lesz már példa a belátható jövőben), akkor természetesen felajánlanak beosztásokat a leszerelés előtt.
2012. nov. 5. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 Gugu Gabor ***** válasza:

Valószínűleg a nagy többség leszerel.

Pld USA második világháború után rengeteg embert haza küldtek (aztán ezeket hívták vissza Koreába)

Ha logikusan végig gondoljuk a dolgot, béke időben nincs szükség annyi katonára.

2012. nov. 5. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Nagyapám azt mondta míg élt, hogy ha nem így van vége a háborúnak, bent maradt volna katonaként. Egy alföldi parasztnak ez lehetőség volt a hosszú tanulással töltött évek "elvesztegetése" nélküli kiemelkedésre.
2012. nov. 8. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!