Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Miért sarkít az emberek nagy...

Miért sarkít az emberek nagy része a nyugati életszínvonalról?

Figyelt kérdés
Arról miért nincs sose szó hogy az egyszerű melós ott is a megélhetésért dolgozik ha normális életszínvonalon akar élni? Pl egyedül,nem pedig többen egy lakásban mint az állatok a karámban.Ehelyett mi van? Csak azt harsogja a sok nyugaton dolgozó magyar hogy kirobbanó jólét van, de nem bír elmenni étterembe, szórakozni, mert akkor bizony nem lenne egy cent megtakarítása sem.
2014. júl. 6. 14:43
1 2 3
 11/21 A kérdező kommentje:

"Az itthoni élethez mérten kimagasló. Angliában egy mosogató/konyhai kisegítő is megkapja az 1200Fontot(450.000Ft), amiből 5-600font az albérlet. "


Erről beszéltem,sarkítotok. Egy mosogató örül ha megkapja a 900-950 fontját. 240 órában biztos kap 1200 fontot, de aki 240 órát mosogat annak is gratulálok. Remek élet lehet.500 fontért meg leginkább vidéken tud lakni. Pont hogy meg tud belőle élni,szűkösen. Londonban pl lehetetlen egyedül megélni kulimelóból,éppen úgy mint Budapesten.Londonban egy kis garzon is 800 font legalább...


Én is Nyugaton élek és egyáltalán nem az van amit hazafelé szoktak hazudozni... ebben a kelet ausztriai városban 400 euró egy koszos lyuk... amit már lakásnak mernék nevezni. Rezsi nélkül. Élből ugrik rá a fizetésed jelentős része. Ha pl meg szeretnéd magadnak engedni azt a "luxust" hogy kocsit tartasz,az élből 70-80 euró havonta(ez csak a biztosítás!). Tehát laksz egy lyukban, kocsit tartasz és elment a fizetésed több mint fele. Nem ettél egy falatot sem. Az élelmiszrek árszínvonala is magasabb mint otthon. Heti 50 eurót úgy elköltök kajára hogy semmi különlegeset nem eszek. És akkor még nem beszéltünk a szórakozásról meg egyebekről. A szórakozás lazán háromszoros áron fut legalább. Egy ócska sörözőben is 3,10 ért ihatom a sört, mert ugye ki kell termelni a béreket. A szolgáltatásokról meg ne is beszéljünk nagyon. Minden brutális drága az egyszerű melós bérekhez. Egy dolgot tudok csak mondani ami tényleg kedvezőbb Nyugaton.Az élelmiszerárak. Mármint viszonyítva a fizetésekhez. Valóban, többet tud fogyasztani az osztrák a fizetéséből a lidlben. De ennyiben ki is merült nagyjából a dolog. Miért kell hülyíteni a népet?Nem tudom milyen kirobbanó jólét ez..szerintem az emeberek hazugságokat akarnak hallani.

2014. júl. 6. 21:13
 12/21 anonim ***** válasza:
75%

"ebben a kelet ausztriai városban 400 euró egy koszos lyuk... amit már lakásnak mernék nevezni. Rezsi nélkül. Élből ugrik rá a fizetésed jelentős része."

És mit is dolgozol mennyiért?

Azzal ugye tisztában vagy, hogy Budapesten vagy akármelyik vidéki nagyvárosban a minimálbér még egy albérlet költségeit sem fedezi? Neked meg a kecó elviszi a bér jelentős részét. Ugye érzed a különbséget?


Haverom Tirolban 1380 euróért melózik ( ha jól tudom ez alig több annál, amit a képzelten munkások keresnek odaát ), ha ebből kicsenget lakásra rezsivel mondjuk 600 eurót, akkor is marad ~700. Nyilván nem ebből lesz Rockefeller, de esélyt kap a tisztességes megélhetéshez.

Próbáld meg ugyanezt Budapesten nettó 100 000-ből.

2014. júl. 7. 01:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 A kérdező kommentje:

Nem érted úgy látom. Nyugatról azt hirdetik hogy itt mindenki jól él meg stb. Miért hasonlítod akkor össze Budapesttel? +Az én városom nem világváros teljesen felesleges ám Budapesttel összevetni. Vesd össze Debrecennel. Ott azért nem 70-80 rongy egy albérlet.


1070 eurókért melóztam 40 órában egy mekiben, ahová megyek megint vissza. Ez a 1380 eurós bér alig több mint a képzetlenek bére is egy butaság...azért kap annyit képzetlenül mert nem 40 órát melózik hanem valószínűleg többet. De egyáltalán nem ez a realitás hogy 1400 eurókat szórnak havonta mindenféle egyszerű melóra.


Látszik hogy haverodról van szó és nem te tapasztaltad, gondolom annyiban kimerült haverod tájékoztatása nyugatról hogy hazamegy néha lobogtatni az eurót meg a 10 éves bmwt, amit vettt a spórolt pénzéből. Nyugaton az egyszerű melós csak úgy tud pl összespórolni pénzt egy roncs 10 éves kocsira hogy megosztja az életterét másokkal.Igazi jólét tényleg. Nekem teljesen mindegy mivel etetik az embereket, de ez a nyugati jólét nem nekünk egyszerű melósoknak szól, az is fix.

2014. júl. 7. 10:09
 14/21 anonim ***** válasza:
36%

Valóban vicces, h a sok megmondó ember válasza úgy kezdődik, h a haverom/rokonom/ismerős....

Egy kinti melós valóban nem él sokkal nagyobb jólétben, mint itthon.

2014. júl. 7. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:
Az a vicces, hogy sok vérmagyar jobban tudja, hogy élnek, mint az érintettek. Nem is csodálom, hogy Orbán azt magyaráz be, amit akar. Sokan még azt is elhiszik, hogy lila az ég és piros a fű.
2014. júl. 8. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:

"Miért hasonlítod akkor össze Budapesttel? +Az én városom nem világváros teljesen felesleges ám Budapesttel összevetni. Vesd össze Debrecennel. Ott azért nem 70-80 rongy egy albérlet. "

Azért Budapest is csak erős túlzással világváros. De oké, legyen Debrecen

albérlet #1, elég normális, felújított panel 75 000/hó:

[link]


albérlet #2: nem full felújított,a bútorozás elmegy: 50 000/hó

[link]


Szerintem ennél alább meg ne adjuk - hirtelen ez alatt nem találtam képpel elérhető hirdetést.

Na most akkor Debrecenben mennyit keresel a Mekiben? Nettó 80?90?

Oké, tételezzük fel találsz olcsóbban kiadó lakást, bemákolod, legyen havi 40 000, az rezsivel 70 000 körül lesz és keresel a Mekiben mondjuk 90 000-ret.


Te Ausztriában ugyanazt a melót a mekiben megcsinálod 1070 euróért, és 400 euróért bérelsz lakást, az legyen rezsivel mondjuk 550 euro vagy 600, tökmindegy. A lakás és a rezsi kifizetése után még mindig marad 470 euród igaz? Itthon meg 20 000 forintod, ami úgy 65 euró. Tisztában vagy vele, hogy a különbözet, az a 400 euró az még majd mindig a duplája a magyar nettó minimálnak?


Nyilván ebből nem fogsz kihozni a szalonból egy 7-es BMW-t, de legalább esélyed van a következő fizetésig nem csak májkrémen és tescos zsemlén élni. Azért érzed a különbséget?


"Látszik hogy haverodról van szó és nem te tapasztaltad, gondolom annyiban kimerült haverod tájékoztatása nyugatról hogy hazamegy néha lobogtatni az eurót meg a 10 éves bmwt, amit vettt a spórolt pénzéből. Nyugaton az egyszerű melós csak úgy tud pl összespórolni pénzt egy roncs 10 éves kocsira hogy megosztja az életterét másokkal.Igazi jólét tényleg. Nekem teljesen mindegy mivel etetik az embereket, de ez a nyugati jólét nem nekünk egyszerű melósoknak szól, az is fix."


Most akkor az a problémád, hogy leírtam pár egyszerű dolgot meg számot és ha nincs válasz, akkor jöhet a mellébeszélés, mert arra úgy is ugrik a tömeg?

A haverom egyszerű melós, aki úgy látta, hogy néhány év magyar melóval semmire nem jutott, így elment világot látni.

Münchentől nem messze kezdte, egy magyar cégen keresztül ment ki vasbeton szerelőnek előregyártó üzembe. Ott, igaz nem napi 8 órát robotolt hanem inkább 12-t és az tényleg mocsok munka volt, de megkeresett 1700-1800 eurot ( tegyük hozzá, hogy az ott dolgozó őslakosok 2200-2400 között kaptak,csak már nem is nagyon volt aki oda ment volna dolgozni, mert a keleti munkaerő)... Ezután volt egy kis kitérő és most Tirolban dolgozik, igaz ez csak 1380 euro, de nem betonacéllal sz0pik télen, nyáron. Még csak BMWje sincs, és az eurot sem lobogtatja. Viszont annyit már összemelózott, hogy lassan meg tud venni itthon egy vidéki kisvárosban egy házat kp-ra, mert ezért vágott bele az egészbe, hogy ne kelljen 30 évig hitellel szenvednie.

Ő sem mondja, hogy kánaán, én sem írtam, hogy kánaán de nyugaton melósként sem vagy ellehetetlenítve , főleg ha őslakos vagy.


És akkor mi most mikről is beszélgetünk? Mekis dolgozókról, segédmunkásokról, mosogatókról, szó sem esett komoly szakmunkásról, minősített hegesztőről, CNC gépkezelőről esetleg diplomás melóról, ugye? Ha jól tudom nem csak mosogatni járnak ki magyarok külföldre, ha csak a saját ismerőseimen végigszaladok akad minősített hegesztő Németországban,Finnországban,programozó matematikus Dublinban,sofőr az Egyesült Királyságban. Szerinted ők az 1000 eurós munkát csinálják?

2014. júl. 10. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 A kérdező kommentje:
A lakás már mindennel együtt 400 euró :P Na meg persze azt az 1070 eurót 14 alkalommal szórják oda. Nyári pénz, karácsonyi pénz.
2014. júl. 11. 01:21
 18/21 anonim ***** válasza:

Na igen, ezt a +2 alkalmat kifelejtettem,de nem tudom, hogy ez az német nyelvterületen kívül mennyire elterjedt, ezért maradjunk csak a szimpla 12 hónapnál,így egyszerűbb összehasonlítani.


Szóval akkor Ausztria McDonalds 1070euró, ebből 400 a lakás rezsivel és marad havi 670 euród élni.

Debrecen McDonalds, legyen nettó 100 000, ebből elmegy 65 000 rezsire, marad 114 euród élni.


Akkor most ki is sarkít? Mert ez így erősen öngól gyanús :)

2014. júl. 11. 01:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 A kérdező kommentje:
mekiben otthon nem kapsz annyit. inkább 70 ezer a reális.
2014. júl. 11. 02:43
 20/21 anonim ***** válasza:
Akkor asszem most te meg is válaszoltad, illetve részben megcáfoltad a saját kérdésedben szereplő állításokat. Szép munka! :D
2014. júl. 12. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!